Polacy w Ergo Arenie mają rachunki do wyrównania

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn we wtorek rozpocznie 4 Nations Cup. Adam Morawski w szczególności czeka na trzecie spotkanie. - W meczu z Holandią mamy parę spraw do załatwienia - powiedział bramkarz.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Adam Morawski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Adam Morawski
Przed reprezentantami Polski przedostatni turniej towarzyski, którego celem jest selekcja przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. - Jestem pełen optymizmu i wierzę w to, że możemy grać na takim, a nawet lepszym poziomie jak w Egipcie - powiedział Adam Morawski, bramkarz kadry Polski.

Polacy przygotowują się do imprezy docelowej, jaką są mistrzostwa świata w 2023 roku. - Mistrzostwa świata odbędą się w Polsce i na tę imprezę chcemy być na najwyższym poziomie, ale bez dobrego grania na obecnych mistrzostwach, będzie nam ciężej. Najbliższy turniej będzie nas przygotowywał do tego, co czeka za rok. Myślimy o tym, co teraz i każdy będzie chciał zaprezentować się jak najlepiej. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. Jestem pozytywnie nastawiony, że uda nam się zajść jak najdalej - dodał bramkarz.

Od wtorku do czwartku stolicą polskiej piłki ręcznej będzie Gdańsk. W Ergo Arenie odbędzie się turniej 4 Nations Cup. - W meczu z Holandią mamy parę spraw do załatwienia. We wcześniejszych dwóch spotkaniach z Holendrami dwukrotnie przegrywaliśmy, więc będziemy chcieli się zrehabilitować - przyznał Morawski.

- Oni nie będą w najmocniejszym składzie, ale myślimy o sobie, by jak najlepiej przygotować się do mistrzostw. Mecze z Tunezją i z Japonią dadzą nam wiele elementów do analizy. Jak chcemy zaistnieć na mistrzostwach Europy, to musimy poważnie myśleć o każdym spotkaniu. To moment, by się sprawdzić - podsumował Adam Morawski.

Czytaj także: 
Koniec z ładnymi porażkami 
Najlepsi polscy środkowi

ZOBACZ WIDEO: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat
Czy Polska wygra 4 Nations Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×