Pełna kontrola Eurobud JKS-u. Już tylko dwa zespoły w grze o brąz

Eurobud JKS Jarosław wciąż jest w grze o medale. Drużyna z Podkarpacia pokonała 32:22 Piotrcovię, dla której była to już czwarta porażka z rzędu, przez co piotrkowianki nie mają matematycznych szans na podium.

Michał Gałęzewski
Magda Balsam WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Magda Balsam
Zawodniczki z Jarosławia miały przed meczem z Piotrcovią trzy punkty straty do trzeciej w tabeli drużyny z Kobierzyc, która wygrała swój mecz z Suzuki Koroną Handball Kielce. Chcąc być wciąż w grze o brąz, szczypiornistki z Jarosławia musiały pokonać Piotrcovię, która zajmuje piątą lokatę.

Od pierwszych minut w wypełnionej w dużym procencie hali w Jarosławiu zawodniczki Eurobud JKS-u zbudowała swoją przewagę. Po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Lesię Smolinh, w 8. minucie było 4:1. Szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego próbowały zmniejszyć straty do rywalek, jednak od stanu 6:4 znów świetnie zaczęły grać gospodynie.

Po zdobyciu pięciu bramek z rzędu, zespół Reidara Moistada zwiększył przewagę do siedmiu bramek i chociaż cztery kolejne skuteczne rzuty oddały piotrkowianki, to Eurobud JKS przeważał. Duża w tym rola Weroniki Kordowieckiej, która broniła na wysokim procencie. Do przerwy było 19:10.

Po zmianie stron znów zaatakowały gospodynie, które po trafieniu Magdy Balsam, w 34. minucie prowadziły już 23:11. Do końca Eurobud JKS w pełni kontrolował grę i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 32:22. Komplet punktów został w Jarosławiu.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:22 (19:10)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kucharczyk - Balsam 11, Smolinh 8, Mrden 4, Gadzina 4, Dorsz 3, Matuszczyk 1, Niesciaruk 1 oraz Kozimur, Strózik, Vukcević, Guziewicz.