Rywalki SPR-u Lublin potwierdzają wysoką formę

W środę w Norwegii oraz Rumunii odbyły się mecze ligowe w piłce ręcznej kobiet. W tych klasach rozgrywkowych z dobrej strony pokazały się przeciwniczki SPR-u Lublin w walce o fazę grupową Ligi Mistrzyń - Byåsen HE Trondheim i CS Rulmentul Urban Braşov.

Wojciech Święch

Wrażenie robi szczególnie wynik skandynawskiego zespołu. Zawodniczki Byåsen HE podjęły przed własną publicznością Nordstrand Håndball Elite. Warto zauważyć, iż przyjezdne w bieżącym sezonie będą reprezentować Norwegię w Pucharze EHF. W związku z tym rezultat jaki padł w Trondheim może zaskakiwać. Gospodynie odniosły pewne zwycięstwo 30:12 (17:5).

W szeregach Byåsen 7 goli zdobyła Marit Malm Frafjord. choć trener Geir Oustorp po spotkaniu chwalił także postawę bramkarek - Kari Aalvik Grimsbø oraz Stine Furunes. Ponadto trzeba wspomnieć, iż w środowy wieczór na boisku w barwach miejscowych nie wystąpiła rozgrywająca Marte Snorroeggen. Szczypiornista ta nie pojawi się zapewne również w Lublinie, gdyż jak twierdzą norweskie media zaszła ona w ciążę.

Zespół Byåsen po dwóch kolejkach ligowych z kompletem punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli Postenligaen.

Byåsen HE Trondheim - Nordstrand Håndball Elite 30:12 (17:5)

Byåsen HE:
Grimsbø, Furunes - Frafjord 7, B. Wibe, Gøril Snorroeggen 1, Hårsaker, Lorentsen 3, Alstad 6, Henriksen 1, Svestad 2, Molid 2, Toumi 2, Zamorska 4, Herrem 2.

W środę wieczorem odbyła się 3. kolejka rumuńskiej ekstraklasy. Szczypiornistki CS Rulmentul Urban Braşov zmierzyły się na wyjeździe z drużyną Ştiinţa Bacãu. Dość nieoczekiwanie to gospodynie na początku meczu prowadziły w stosunku 4:3. Jednak trzeba wspomnieć, iż był to efekt m.in. nieskuteczności Simony Gogîrli, która przestrzeliła dwa rzuty karne.

Jednak mało doświadczone zawodniczki z rumuńskiej Mołdawii już po trzech minutach przegrywały 4:8. Jeszcze w 24. minucie pojedynku przewaga przyjezdnych nie była duża. Klub z Siedmiogrodu prowadził bowiem 13:10. Drużyna z Braşova w końcówce pierwszej połowy spotkania zaczęła skuteczniej grać i na przerwę schodziła przy wyniku 18:11 na swoją korzyść.

Po zmianie stron Rulmentul prowadził w pewnym momencie nawet różnicą 11 bramek. Jednak Ştiinţa Bacãu podjęła walkę i starała się stopniowo odrabiać straty (25:33; 28:34). Zespół z Siedmiogrodu ostatecznie odniósł zwycięstwo 36:28. W szeregach przyjezdnych najwięcej bramek zdobyła Gogoriţã. Trafiła ona do siatki rywalek siedmiokrotnie.

Rulmentul w trzech kolejkach ekstraklasy zanotował same zwycięstwa i sklasyfikowany jest obecnie na 3. pozycji w ligowej tabeli.

Ştiinţa Bacãu - CS Rulmentul Urban Braşov 28:36 (11:18)