Najlepsi polscy szczypiorniści 2013: Kołowi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Koniec roku to czas podsumowań. Redakcja SportoweFakty.pl przedstawia Państwu ostatnią część rankingu najlepszych polskich szczypiornistów 2013.

1
/ 8

Listę wyróżnionych wyłoniliśmy w redakcyjnym głosowaniu. Najlepszych polskich graczy wybierali Sabina Szydłowska, Małgorzata Boluk, Alicja Chrabańska, Kamil Kołsut, Sławomir Bromboszcz, Łukasz Wojtczak, Paweł Nowakowski, Wiktor Gumiński, Michał Ostafijczuk i Maciej Wojs. Wzorem ubiegłego roku na każdej pozycji wyróżniliśmy dziesięciu zawodników - sześciu w rankingowej kolejności oraz czterech pozostających w polu widzenia.

Dwanaście miesięcy temu za najlepszego polskiego kołowego uznaliśmy Bartosza Jureckiego, który wyprzedził Kamila Syprzaka i Piotra Grabarczyka.

Ranking najlepszych polskich szczypiornistów 2012 1. Bartosz Jurecki  2. Kamil Syprzak  3. Piotr Grabarczyk  4. Michał Peret  5. Marek Daćko  6. Michał Stankiewicz  . Zbigniew Kwiatkowski  . Mateusz Jankowski  . Damian Krzysztofik  . Mirosław Gudz

W tym roku przy obsadzie pierwszego miejsca w naszej redakcji panowała absolutna jednomyślność.

2
/ 8

Data urodzenia: 30.03.1983

Poprzednie kluby: Ruch Radzionków, SMS Gdańsk, AZS AWF Biała Podlaska, SPR BRW Stal Mielec, KS Azoty Puławy, AZS AWF, Górnik Zabrze

W ubiegłym roku: -

Po kilku przeciętnych sezonach wyrwał się z ligowego średniactwa. W Zabrzu grał jeszcze w pierwszej lidze. Miniony rok był w jego wykonaniu najlepszym od momentu, w którym zawitał na Górny Śląsk. Znakomita współpraca z Mariuszem Jurasikiem sprawiła, że w poprzednim sezonie był czwartym strzelcem zespołu. Jesienią w klubowej klasyfikacji strzelców zsunął się na szóste miejsce, swoje do siatki jednak rzucił.

3
/ 8

Data urodzenia: 13.07.1987

Poprzednie kluby: wychowanek

W ubiegłym roku: 4. miejsce

Od pozycji na podium dzieliło go niewiele. Od lat ociera się o miejsce w pierwszej reprezentacji. Raz brakuje jednak zdrowia, a innym razem odrobiny umiejętności. Pierwotnie był w szerokiej kadrze na finały mistrzostw Europy, Michael Biegler ostatecznie postawił jednak na innych. W tym roku zapisał na swoim koncie kolejny medal mistrzostw Polski. Jego pozycja w klubie jest niepodważalna.

4
/ 8

Data urodzenia: 23.07.1991

Poprzednie kluby: wychowanek

W ubiegłym roku: 2. miejsce

Zrobił postęp, jeśli chodzi o grę w obronie, do ideału wciąż mu jednak sporo brakuje. W ataku coraz lepiej, choć zdaniem wielu powinien na treningach mocniej przyłożyć się do łapania piłki. Ma ogromne możliwości, poważny konkurent w klubie sprawia jednak, że rzadko ma sposobność, by je w pełni zaprezentować. W trakcie ważnych meczów na parkiecie nie pojawia się zbyt często. Dużą część rundy jesiennej ukradły mu problemy zdrowotne.

5
/ 8

Data urodzenia: 26.03.1985

Poprzednie kluby: Zagłębie Lubin, Vive Targi Kielce

W ubiegłym roku: 6. miejsce

Permanentnie niedoceniany. Czołowa postać Zagłębia i jeden z najlepszych kołowych w całej lidze. W kadrze rozegrał dziewięć meczów, od lat nie jest jednak w stanie zainteresować swoją osobą selekcjonera drużyny narodowej. Członek najlepszej siódemki sezonu PGNiG Superligi naszego portalu. Pięciokrotny medalista mistrzostw Polski w Lubinie gra od czterech lat. Jak długo jeszcze tam zostanie?

6
/ 8

Data urodzenia: 12.04.1988

Poprzednie kluby: SPR Stal Mielec, AZS Czuwaj Przemyśl

W ubiegłym roku: W polu widzenia

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zrobił ogromny postęp. Jeden z kluczowych zawodników PGE Stali Mielec latem zamienił Podkarpacie na występującego regularnie w europejskich pucharach Tatrana Presov. W czerwcu umiejętności Krzysztofika docenił selekcjoner, powołując go na serię meczów towarzyskich. 25-latek nie zawiódł pokazując, że może być w kadrze ciekawą opcją dla Jureckiego i Syprzaka. Znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy, jego szanse na udział w duńskim turnieju do zera zmniejszyła jednak kontuzja.

7
/ 8

Data urodzenia: 31.01.1979

Poprzednie kluby: Tęcza Kościan, Olimpia Piekary Śląskie, SPR Chrobry Głogów

W ubiegłym roku: 1. miejsce

Najlepszy polski szczypiornista. Mimo upływu lat wciąż imponuje wyśmienitą formą i kibicom pozostaje tylko trzymać kciuki za to, by w najbliższej przyszłości nie zbrakło mu zdrowia oraz chęci do gry. W kadrze pełni ważną rolę zarówno na boisku, jak i poza nim. - Bartek jest wspaniałym nauczycielem - przyznawał jakiś czas temu w rozmowie ze SportoweFakty.pl Syprzak. W reprezentacji Polski rzucił blisko sześćset bramek. Podczas hiszpańskich mistrzostw świata był najskuteczniejszym graczem w zespole biało-czerwonych.

8
/ 8

W polu widzenia:

Data urodzenia: 31.10.1982 Poprzedni klub: SMS ZPRP Gdańsk W ubiegłym roku: 3. miejsce

Data urodzenia: 29.03.1991 Poprzedni klub: BKS Stalprodukt Bochnia W ubiegłym roku: 5. miejsce

Data urodzenia: 06.02.1986 Poprzedni klub: AZS Politechnika Warszawska W ubiegłym roku: -

Data urodzenia: 22.03.1988 Poprzedni klub: Warmia Olsztyn W ubiegłym roku: W polu widzenia

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas! To ostatnia część naszego zestawienia. Teraz palmę pierwszeństwa oddajemy wam, czytelnikom. W noworoczną środę przedstawimy siódemkę najlepszych polskich szczypiornistów 2013 wyłonioną w ankietach połączonych z kolejnymi częściami naszego rankingu. Zapraszamy do głosowania!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (24)
avatar
HBF_Plock
30.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Co wy możecie porównywać? Niech taki Stankiewicz, Kus czy nawet Krzysztofik zagra przeciwko Kiel, Koldingowi czy Mountpelier to będziemy wiedzieli jak łapią, bronią czy blokują. Teraz to możemy Czytaj całość
avatar
Eder
30.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No Vori to on na pewno nigdy nie bedzie...  
avatar
onereds
30.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Stankiewicz solidny ligowy wyrobnik , ma duże doświadczenie w naszej lidze i dlatego tak sie spisuje , gdyby poszedł gdzie indziej nie wróże mu niczego dobrego. Sypki powinnien być 2/3 jak dla Czytaj całość
avatar
GoldenBoy_95
30.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz
Syprzak oprócz Jureckiego to drugi najlepszy polski kołowy i to bez dwóch zdań.Po kilku miesiącach pracy z Cadenasem było widać znaczny progres,szkoda że nadeszła ta kontuzja.  
avatar
Eder
30.12.2013
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Sypa jest słabeusz... niestety. Musimy szukać gdzie indziej na tą pozycje. Moim zdaniem na me powinni jechać Jurecki i po nauke ten z Bundesligi. Tak samo na środku rozegrania powinien juz jech Czytaj całość