Siódemka sezonu PGNiG Superligi Kobiet

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie zawodniczek, które w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyły na miejsce w siódemce sezonu 2013/2014.

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak

Bramkarka: Monika Maliczkiewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [7]
Znakomitych bramkarek w kobiecej Superlidze zdecydowanie nie brakuje. Świadczy o tym chociażby ilość zawodniczek występujących na tej pozycji, które pojawiły się w najlepszej siódemce przynajmniej raz. Było ich łącznie aż 19, czyli najwięcej spośród wszystkich wskazywanych formacji. Liderką, wyróżnianą łącznie 7 razy, była golkiperka wicemistrzyń Polski, Monika Maliczkiewicz. I rzeczywiście, były takie spotkania w jej wykonaniu, po których ręce same składały się do oklasków. Wielokrotnie jej interwencje uskrzydlały koleżanki, a nierzadko po prostu ratowały Miedziowym cały meczu. Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych bramkarek w Polsce.

Wśród najgroźniejszych konkurentek zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, znalazła się przede wszystkim Ekaterina Dzhukeva. Ekipa mistrzyń Polski miała z niej spory pożytek w wielu kluczowych spotkaniach. Jeśli Bułgarka wzniesie się na wyżyny możliwości, to rywalkom bardzo ciężko ją pokonać. Znakomitą pierwszą rundę rozegrała także Iwona Staś z SPR-u Olkusz, która przez pewien czas była nawet liderką naszego rankingu. Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich świetnych bramkarek, ale specjalistki takie jak Monika Wąż z Ruchu Chorzów, Sołomija Sziwierska i Adrianna Płaczek z Pogoni Baltica Szczecin, Małgorzata Gapska i Beata Kowalczyk z Vistalu Gdynia, Weronika Gawlik z MKS-u Selgros Lublin, czy Izabela Czarna z Energi AZS Koszalin, to zawodniczki, które widziałaby w swoich zespołach większość trenerów.

liczba meczów: 35
liczba bramek: -
śr./mecz: -

Najlepszą zawodniczką sezonu 2013/2014 była:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (14)
 • aaod Zgłoś komentarz
  zestawienie pozytywne tak jak powinno byc i mvp dla Ivo,ale jeszcze jako kibic Gdyni to brak dla Moniki Stachowskiej
  • Costaa23 Zgłoś komentarz
   To zestawienie na podstawie całego roku i fakt dla wielu i w tym dla mnie trochę dziwne:) Bramkarki?? hmm można podyskutować co do typów, skrzydła w sumie chyba optymalne w szóstce, też
   Czytaj całość
   mnie dziwi brak Semeny nawet jako tej drugiej po Iwonie, wiadomo ile dają Panie Agaty dla swoich zespołów ale dla mnie mimo tego to nie ta pólka co Semena, co do koła z całym szacunkiem dla Pani Vannesy to Draba i Patrycja Kulwińska były lepsze i to raczej miedzy nimi powinna się rozegrać batalia o triumf na tej pozycji. Prawa połówka oki dobry wybór Dorota Małek w przekroju sezonu zasłużyła na to miejsce w tej szóstce. a co do Ali sami redaktorzy stwierdzili że jeśli miała swój dzień.. ale mimo tego że czasami nie wypaliła to konkurencji na tej pozycji w lidze nie miała bo niektóre mecze potrafiła wygrać czasami sama:)
   • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
    Pozycja bramkarki wielce dyskusyjna, ale w sumie to można by umieścić w tym zestawieniu kilka zawodniczek. Skrzydła Grzyb i Majerek - w sumie optymalne zestawienie. Koło - mam zupełnie
    Czytaj całość
    inne zdanie niż SF. Rozegranie - co do Niedźwiedź i Małek mógłbym się zgodzić, to od Ali wymagałbym więcej. Rzeczywiście w zestawieniu brakuje Semeniuk, ale biorąc pod uwagę kto wybierał zawodniczki do 7 kolejki i wg jakiego kryterium (kluczowy czynnik to ilość zdobytych bramek,a nie gra obronna czy % rzutów celnych czy skuteczność rozegrania), to czego innego można oczekiwać. Generalnie i tak wyszło lepiej i mniej kontrowersyjnie niż w poprzednim sezonie.
    • Observator Zgłoś komentarz
     Do Przedmówców - Panowie szacun - nie poznaję Was - co za przepiękna polszczyzna - jakie merytoryczne uwagi :) ! Dla mnie (Lublin) MVP Sezonu była właśnie KSO - Ala była jak "sinusoida",
     Czytaj całość
     na bramkę postawił bym jednak naszą Kati ! Z "innej beczki " - ciekaw jestem czy po eliminacyjnych meczach Kadry, Liderzy rozgrywek pochwalą się wzmocnieniami - bo póki co ciiisza ! No i radosne wieści z Sącza :) !
     • Sprawiedliwyy Zgłoś komentarz
      Karne też trzeba umieć rzucać.. KS-O "oddawała" je Pałgan po tym jak nie trafiała któregoś karnego lub z jakiś powodów trenerka wysyłała właśnie nie ją. Uważam że umniejszanie
      Czytaj całość
      wartości bramki zdobytej z rzutu karnego jest nie na miejscu. Na potwierdzenie swojego zdania odsyłam do Reprezentacji mężczyzn. Nikt już nie pamięta jaki problem mieli kiedy nie było skutecznego egzekutora podczas ostatniej dużej imprezy i jakie to miało konsekwencje w końcowym wyniku. Osoba wykonująca rzut karny nie ma wcale tak łatwo, bo jakby tak było to rzucałby "byle kto" a tu jednak są od tego "specjaliści" co oznacza że należy posiadać wybitne cechy, i takie posiada właśnie Wypych. I wcale nie sugeruję ze S-O ich nie ma, tylko uważam że argument Pana Wielbuond'a niżej nie jest przekonywujący.
      • niah Zgłoś komentarz
       dla mnie też brak KSO jest dziwny, w dużej mierze srebro dla ZL to jej zasługa
       • Wielbuond Zgłoś komentarz
        brak Semeny? nie no szacun :)