W tym artykule dowiesz się o:
10. Pavel Atman (El Jaish --->>> Meszkow Brześć)
Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Pavel Atman trafi do węgierskiego potentata z Veszprem, lecz reprezentant Rosji po krótkiej przygodzie w katarskim El Jaish postanowił podpisać kontrakt z białoruskim Meszkowem Brześć.
#dziejesiewsporcie: Piłkarz strzelił gola i oświadczył się dziewczynie
Źródło: sport.wp.pl
Tym samym rosyjski rozgrywający wraca na wschód Europy, gdyż niegdyś występował w Kaustiku Wołgograd i Dinamie Mińsk, a później był także graczem macedońskiego Metalurga Skopje, z którego jednak odszedł z powodów finansowych klubu.
9. Jorge Maqueda (HBC Nantes --->>> Vardar Skopje)
Hiszpański prawy rozgrywający Jorge Maqueda po trzech latach gry we francuskim HBC Nantes przeniósł się do ćwierćfinalisty ostatniego sezonu Ligi Mistrzów - Vardaru Skopje z Macedonii, którego zawodnikami są jego reprezentacyjni koledzy, a mianowicie Alex Dujszebajew i Arpad Sterbik, zaś trenerem Raul Gonzalez. Mistrz świata z 2013 roku, brązowy medalista MŚ 2011 i ME 2014 podpisał z Vardarem dwuletni kontrakt.
8. Konstantin Igropulo (Füchse Berlin --->>> KIF Kolding)
Mający greckie korzenie rozgrywający rosyjskiej kadry Konstantin Igropulo kontynuuje swoje podróże po Europie i po występach w klubach z Grecji (Panellinios AC Ateny), Rosji (Czechowskije Miedwiedi), Hiszpanii (FC Barcelona) i Niemiec (Füchse Berlin) zdecydował się podpisać kontrakt z mistrzem Danii, KIF Kolding. W duńskim zespole będzie on miał za zadanie zastąpić utytułowanego Szweda Kima Anderssona, który odszedł do rodzimego Ystads IF HF.
7. Darko Stanić (SG BBM Bietigheim --->> Rhein-Neckar Löwen)
Serbski bramkarz Darko Stanić po grze w zespole z dolnej części tabeli ligi niemieckiej w barwach SG BBM Bietigheim oraz krótkim epizodzie w Kuwejcie w kolejnym sezonie będzie występował w ekipie wicemistrza Niemiec - Rhein-Neckar Löwen, w której będzie miał za cel zastąpić Duńczyka Niklasa Landina. Dla Stanicia, najlepszego bramkarza mistrzostw Europy w 2012 roku, może to być ostatnia szansa na duży sukces na szczeblu klubowym.
6. Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock --->>> Vive Tauron Kielce)
Polski rozgrywający Mariusz Jurkiewicz po dwóch latach przerwy na występy w Orlen Wiśle Płock znów będzie współpracował z trenerem Talantem Dujszebajewem, którego był podopiecznym w Ciudad Real i Atletico Madryt, lecz tym razem w Vive Tauronie Kielce. Obecnie Jurkiewicz leczy zerwane na początku maja 2015 roku więzadła krzyżowe przednie oraz poboczne przyśrodkowe i do gry najprawdopodobniej wróci w listopadzie. Rola "Kaczki" w nowej drużynie się nie zmieni i w ataku będzie występował na środku lub lewej stronie rozegrania, zaś w obronie na pozycji drugiego lub trzeciego obrońcy.
5. Marko Kopljar (Paris Saint-Germain HB --->>> FC Barcelona Lassa)
Chorwat Marko Kopljar zdecydował się opuścić mający mocarstwowe plany francuski klub Paris Saint-Germain HB i podpisać trzyletni kontrakt z mistrzem Hiszpanii i triumfatorem Ligi Mistrzów 2014/15 z Barcelony. W obliczu odejścia Nikoli Karabaticia z katalońskiej ekipy to na wicemistrzu świata z 2009 roku oraz srebrnym (2010) i brązowym (2012) medaliście mistrzostw Europy z reprezentacją Chorwacji będzie teraz w główniej mierze opierała się gra FCB. Kopljar wraz z Kirilem Lazarovem mają stworzyć najlepszy duet prawych rozgrywających na świecie.
4. Henrik Toft Hansen (HSV Hamburg --->>> SG Flensburg-Handewitt) Kentin Mahe (HSV Hamburg --->>> SG Flensburg-Handewitt) Rasmus Lauge Schmidt (THW Kiel --->>> SG Flensburg-Handewitt)
Europejska Federacja Piłki Ręcznej na czwartym miejscu w swoim zestawieniu postanowiła umieścić trio z SG Flensburg-Handewitt: obrotowego Henrika Toft Hansena i lewego skrzydłowego lub rozgrywającego Kentina Mahe, którzy przybyli z HSV Hamburg, oraz środkowego rozgrywającego Rasmusa Lauge Schmidta z THW Kiel. Ci zawodnicy będą mieli za zadanie poprowadzić Flensburg po sezonie przerwy do kolejnego medalu w Lidze Mistrzów.
3. Aron Palmarsson (THW Kiel --->>> MKB-MVM Veszprém)
Urodzony w 1990 roku Islandczyk Aron Palmarson, najmłodszy dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów i najlepszy lewy rozgrywający igrzysk olimpijskich w 2012 roku, zdecydował się zmienić barwy klubowe i przenieść z niemieckiego THW Kiel, w którym grał w latach 2009-2015, do węgierskiego MKB-MVM Veszprém (srebrny medalista LM 2014/15). Palmarson to trzeci w ostatnich latach zawodnik (po Momiru Iliciu i Christianie Zeitzu), który opuścił Kiel na rzecz Veszprém.
2. Niklas Landin (Rhein-Neckar Löwen --->>> THW Kiel)
THW Kiel, mistrz Niemiec, przed kolejnym sezonem zdecydował się wzmocnić pozycję bramkarza, ściągając do swojego zespołu jednego z najlepszych specjalistów na świecie, a mianowicie Duńczyka Niklasa Landina, który przed trzy ostatnie sezony reprezentował barwy Rhein-Neckar Löwen. Landin, wicemistrz świata z 2011 roku oraz złoty (2012) i srebrny (2014) medalista mistrzostw Europy oraz najlepszy bramkarz ostatniego sezonu w Bundeslidze, będzie chciał udanie zastąpić Szweda Andreasa Palickę, który po 7 latach rozstał się z kilończykami.
1. Nikola Karabatić (FC Barcelona Lassa --->>> Paris Saint-Germain HB) Luka Karabatić (Aix en Provence --->>> Paris Saint-Germain HB) Zvonimir Serdarusić (Aix en Provence --->>> Paris Saint-Germain HB)
Według Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej najciekawszym transferem tego lata jest przejście utytułowanego francuskiego rozgrywającego Nikoli Karabaticia z FC Barcelony do Paris Saint-Germain HB. Do spółki z nim jako numer jeden został uznany zaciąg do PSG z Aix en Provence w postaci obrotowego Luki Karabaticia oraz trenera Zvonimira Serdarusicia. [ad=rectangle] To trio, nazwane przez EHF "rodziną Karabaticiów" ze względu na to, że wszyscy trzej w przeszłości już razem ze sobą współpracowali, ma wraz z takimi zawodnikami jak Mikkel Hansen, Thierry Omeyer, Daniel Narcisse czy Luc Abalo doprowadzić w końcu paryżan do pierwszego medalu Ligi Mistrzów w historii klubu.