MŚ: Największe nieobecne w kadrze reprezentacji Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Przed dwoma laty polskie szczypiornistki wprawiły w zachwyt kibiców. Nieznane szerszej publiczności zawodniczki wywalczyły 4. miejsce na mundialu. Kilku autorek tego sukcesu zabraknie jednak w Danii.

1
/ 9

Małgorzata Gapska (bramkarka)

Data urodzenia: 03-09-1983 Wzrost: 176 cm Waga: 77 kg

Małgorzata Gapska to niezwykle doświadczona bramkarka. Zawodniczka ta strzegła dostępu do polskiej bramki na historycznych Mistrzostwach Świata 2013, należy ona także do nielicznego grona szczypiornistek, które pamiętają występ Polski na poprzedniej wielkiej imprezie - Mistrzostwach Świata 2007. "Ryba" znalazła się także w kadrze Biało-Czerwonych na ostatnie mistrzostwa Europy, jednak już po pierwszej fazie grupowej została zastąpiona przez Annę Wysokińską. Po tym wydarzeniu jej stosunki ze sztabem szkoleniowym reprezentacji uległy ochłodzeniu i zawodniczka zrezygnowała z gry w drużynie narodowej.

2
/ 9

Karolina Siódmiak (rozgrywająca)

Data urodzenia: 14-09-1981 Wzrost: 178 cm Waga: 72 kg

Karolina Siódmiak to niezwykle doświadczona rozgrywająca, która przez wiele lat występowała w lidze francuskiej. W reprezentacji Polski na wielkiej imprezie zadebiutowała podczas Mistrzostw Świata 2005. Jej kariera reprezentacyjna nie jest jednak zbyt bogata, bowiem zawodniczka w 2008 roku zrezygnowała z występów w drużynie narodowej. Na dobre w kadrze zadomowiła się podczas ostatnich mistrzostw świata w Serbii, zagrała także na poprzednich mistrzostwach Europy. W minionym sezonie występowała w pierwszoligowym AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, z którym awansowała do PGNiG Superligi. Zawodniczka aktualnie nie prezentuje najwyższej formy, trener Kim Rasmussen postawił na inne rozgrywające.

3
/ 9

Alina Wojtas (rozgrywająca)

Data urodzenia: 21-03-1987 Wzrost: 191 cm Waga: 85 kg

Alina Wojtas to jedna z najlepszych polskich zawodniczek. Rozgrywająca dysponująca znakomitymi warunkami fizycznymi ze świetnej strony pokazała się na mistrzostwach świata w Serbii. Nie umknęło to uwadze klubowych działaczy, zawodniczka od sezonu 2014/15 występuje w jednym z najlepszych zespołów świata Larviku HK. Niestety polska bombardierka w kwietniu doznała poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła ją z gry na wiele miesięcy. Na boisko powinna wrócić po Nowym Roku.

4
/ 9

Kinga Grzyb (skrzydłowa)

Data urodzenia: 12-01-1982 Wzrost: 168 cm Waga: 58 kg

Kinga Grzyb to najbardziej doświadczona polska skrzydłowa. Zawodniczka ta legitymuje się imponującym reprezentacyjnym stażem, z orzełkiem na piersi wystąpiła ponad 200 razy. Skrzydłowa na wielkiej imprezie zadebiutowała dziesięć lat temu w trakcie Mistrzostw Świata 2005. Przed sezonem zmieniła barwy klubowe, związała się z Metraco Zagłębiem Lubin. Miał to być nowy rozdział w jej karierze, bowiem do tej pory nie miała okazji występować w zespołach walczących o najwyższe cele. Niestety w trakcie przygotowań do sezonu zerwała więzadła krzyżowe. Skrzydłowa liczy, że na boisku pojawi się w marcu.

5
/ 9

Monika Migała (skrzydłowa)

Data urodzenia: 01-05-1987 Wzrost: 168 cm Waga: 60 kg

Monika Migała największe sukcesy świeciła z Zagłębiem Lubin, z którym zdobywała medale mistrzostw Polski. Przenosiny do klubu walczącego o mniej ambitne cele -Ruchu Chorzów nie wpłynęły jednak negatywnie na jej dyspozycję. Szczypiornistka ta zyskała uznanie w oczach selekcjonera i wraz z Katarzyną Kołodziejską tworzyła duet prawoskrzydłowych na niezwykle udanych mistrzostwach świata w Serbii. Zawodniczka miejsce w kadrze straciła już przed ostatnimi mistrzostwami Europy, aktualnie pauzuje z uwagi na przerwę macierzyńską.

6
/ 9

Katarzyna Kołodziejska (skrzydłowa) Data urodzenia: 10-01-1985 Wzrost: 177 cm Waga: 69 kg

Katarzyna Koniuszaniec to skrzydłowa od lat występujących w zespołach z Pomorza. Największe sukcesy świeciła z Vistalem Łączpolem Gdynia, medale zdobywała jednak także w barwach AZS AWFiS Gdańsk. Zawodniczka przed startem rozgrywek zmieniła klub, opuściła rodzimy Start Elbląg na rzecz Energi AZS Koszalin. W nowym zespole spisuje się znakomicie, jest najskuteczniejszą szczypiornistką PGNiG Superligi. Jej nieobecność w kadrze to duża niespodzianka. Walkę o miejsce w 16 na mundial przegrała z młodą Anetą Łabudą oraz doświadczoną Karoliną Zalewską, która na poprzednich mistrzostwach Europy zawiodła. To odważna decyzja selekcjonera.

7
/ 9

Agnieszka Jochymek  (skrzydłowa)

Data urodzenia: 10-09-1985 Wzrost: 170 cm Waga: 63 kg

Agnieszka Jochymek to szczypiornistka od lat związana z Zagłębiem Lubin. Podczas niezwykle udanych mistrzostw świata w Serbii pełniła rolę zmienniczki Kingi Grzyb. Zawodniczka ta potrafi zagrać zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle. Trener Kim Rasmussen cenił ją m.in. za tę uniwersalność. Skrzydłowa znalazła się 19-osobowej kadrze na mundial w Danii, jednak nie zdołała wywalczyć miejsca w ścisłej 16-tece.

8
/ 9

Karolina Szwed-Orneborg (rozgrywająca)

Data urodzenia: 23-04-1989 Wzrost: 183 cm Waga: 70 kg

Karolina Szwed-Orneborg to zawodniczka, której wróżono wielką karierę. Rozgrywająca po wywalczeniu w 2012 roku tytułu mistrza Polski z Vistalem Łączpolem Gdynia postanowiła przenieść się do duńskiego HC Odense, a po sezonie spędzonym w tym klubie trafiła do niemieckiego HC Lipsk. Trenerem tego zespołu został jej mąż Thomas Orneborg. Po półrocznym pobycie w Niemczech działacze zdecydowali się zrezygnować z usług małżeństwa. Przyczyny rozstania z trenerem i rozgrywającą nie zostały podane do publicznej wiadomości. Zawodniczka zrezygnowała z profesjonalnego uprawiania sportu i zajęła się biznesem.

9
/ 9

Karolina Semeniuk (rozgrywająca)

Data urodzenia: 24-10-1983 Wzrost: 174 cm Waga: 64 kg

Karolina Semeniuk to rozgrywająca, która od wielu lat broni barw Zagłębia Lubin i święci z Miedziowymi liczne sukcesy. Zawodniczka ta znalazła się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Serbii. Nie należała do jej liderek, odpowiadała przede wszystkim za egzekwowanie rzutów karnych. Szczypiornistka Zagłębia od początku roku zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, co nie pozwoliło jej walczyć w miejsce o kadrze na mundial. W styczniu zerwała Achillesa. Powrót do pełni sił okazał się bardzo żmudny, Karolina Semeniuk do tej pory przechodzi rehabilitację.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
pietro78
3.12.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie wiem co tutaj robi parę osób ale nie widzę tutaj Asi Drabik, która podobnie jak Alina Wojtas gdyby nie kontuzja była by w "16"