W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarz: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock) [4]
Marcin Wichary ma za sobą bardzo udaną fazę zasadniczą. Doświadczony golkiper nie zamierza ustępować pola młodszemu Rodrigo Corralesowi. W wielu spotkaniach udowodnił, że nadal jest jednym z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie. Ukoronowaniem znakomitej gry w tym sezonie był genialny występ przeciwko Vive Tauron Kielce. Przez całe rozgrywki był bardzo mocnym punktem swojej drużyny.
Konkurenci: Na pozycji bramkarza panuje duża konkurencja. W pierwszej części sezonu aż dziewiętnastu golkiperów było wyróżnianych przez nasz portal. Najczęściej - cztery razy - w zestawieniu gościli Marcin Wichary i Tomislav Stojković, jednak to zawodnik Nafciarzy nominowany był do pierwszej siódemki. Trzykrotnie w siódemce kolejki znaleźli się Sławomir Szmal, Rodrigo Corrales oraz Rafał Stachera.
Lewe skrzydło: Manuel Strlek (Vive Tauron Kielce) [8]
Manuel Strlek w tym sezonie czaruje swoją grą na parkietach PGNiG Superligi. Potwierdzeniem jego wybitnej formy było przyznanie mu tytułu najlepszego lewoskrzydłowego EHF Euro 2016. W rozgrywkach ligowych regularnie jest wyróżniany przez nasz portal. Chorwat gra z zabójczą skutecznością, dysponuje bogatym repertuarem rzutów, ostatnio z zimną krwią wykorzystuje także rzuty karne. Bez wątpienia to najlepszy lewoskrzydłowy biegający po boiskach PGNiG Superligi.
Konkurenci: Niezwykle interesująco przedstawia się rywalizacja na lewym skrzydle. W fazie zasadniczej na tej pozycji w pierwszej siódemce najczęściej gościli Manuel Strlek. Tuż za Chorwatem znajdują się jednak Bartłomiej Tomczak, Przemysław Krajewski oraz Adrian Nogowski.
Lewe rozegranie: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce) [8]
Karol Bielecki przeżywa aktualnie drugą młodość. Doświadczony rozgrywający jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Vive Tauron Kielce. Imponuje znakomitymi rzutami z drugiej linii, niespodziewanie stał się też specjalistą od wykonywania rzutów karnych. Po EHF Euro 2016 obniżył jednak nieco loty, nie ominęły go także problemy zdrowotne.
Konkurenci: Bezkonkurencyjny na lewym rozegraniu okazał się Bielecki, jednak w coraz lepszej dyspozycji znajduje się Nikola Prce. Bośniacki olbrzym na pewno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i swoją grą w fazie play-off będzie starał się zasłużyć na miano najlepszego zawodnika na swojej pozycji w PGNiG Superlidze.
Środek rozegrania: Piotr Masłowski (KS Azoty Puławy) [8]
Piotr Masłowski, podobnie jak jego zespół Azoty Puławy, ligowe rozgrywki rozpoczął z wysokiego "C". Znakomicie spisywał się zwłaszcza na początku sezonu oraz na finiszu fazy zasadniczej, będąc etatowym bywalcem naszego zestawienia. W przekroju całej fazy zasadniczej rozgrywek był najlepszym środkowym rozgrywającym.
Konkurenci: W tym sezonie na środku rozegrania rządzi Piotr Masłowski. Zawodnik Azotów Puławy ośmiokrotnie gościł w naszym zestawieniu i niezwykle trudno będzie pozostałym playmakerom go dogonić. Za plecami "Masła" znaleźli się tacy gracze jak Michal Bruna, Adam Babicz, Marko Tarabochia, Mariusz Gujski, Ivan Milas, oraz Dawid Przysiek.
Prawe rozegranie: Witalij Titow (KPR RC Legionowo) [9]
Witalij Titow pomimo upływających lat wciąż czaruje swoją grą na parkietach PGNiG Superligi. Bezapelacyjnie jest liderem KPR-u RC Legionowo, który był czarnym koniem fazy zasadniczej. Dla Titowa indywidualnie pierwsza część sezonu była równie owocna. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi i pewnie zmierza po koronę króla strzelców.
Konkurenci: W tym sezonie rywalizacja na prawym rozegraniu toczy się pomiędzy dwoma zawodnikami - Mariuszem Jurasikiem oraz Witalijem Titowem. Doświadczony gracz Górnika Zabrze boryka się jednak z problemami zdrowotnymi. Wydaje się zatem, ze będzie musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych naszego zestawienia.
Prawe skrzydło: Łukasz Janyst (PGE Stal Mielec) [6]
Łukasz Janyst w tym sezonie stał się liderem PGE Stali Mielec. Nie może to dziwić, bowiem w mieleckim zespole pozostało niewielu zawodników prezentujących tak wysokie umiejętności. Po kontuzji Damiana Kostrzewy to właśnie na jego barkach spoczywa duża odpowiedzialność. Filigranowy skrzydłowy jest w tym sezonie najlepszym strzelcem zespołu, znakomicie wykonuje rzuty karne.
Konkurenci: W pierwszej części sezonu topowych leworęcznych skrzydłowych z Kielc i Płocka przyćmił Łukasz Janyst. Doświadczony zawodnik gościł w naszym zestawieniu aż sześć razy. Po piętach depczą mu jednak tak znakomici zawodnicy jak Michał Daszek, Ivan Cupić oraz Tobias Reichmann, którzy także byli częstymi bywalcami siódemki kolejki.
Kołowy: Patryk Walczak (Pogoń Szczecin) [5]
Patryk Walczak w pierwszej części sezonu zaliczył kilka znakomitych występów. To wystarczyło, by znaleźć się w naszym zestawieniu. Pogoń Szczecin swoimi wynikami nie zachwycała, natomiast imponować mogła postawa szczecińskiego kołowego. To właśnie Walczak jest w tym sezonie najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni i nie przypadkowo znalazł się w orbicie zainteresowań mocniejszych zespołów.
Konkurenci: Najczęściej wyróżnianym kołowym w naszym zestawieniu okazał się Patryk Walczak. To spore zaskoczenie, jednak w pierwszej części sezonu żaden z kołowych czołowych klubów nie błyszczał. Julen Aguinagalde czy Tiago Rocha zaliczyli tylko kilka wybitnych występów. Kilkukrotnie w naszym zestawieniu gościli także Marek Daćko, Yuri Gromyko, Michał Stankiewicz, Tomasz Kasprzak oraz Igor Żabić.
Ławka rezerwowych: Bramkarz: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce) [3] Lewe skrzydło: Bartłomiej Tomczak (Górnik Zabrze) [5] Lewe rozegranie: Nikola Prce (KS Azoty Puławy) [5] Środek rozegrania: Michal Bruna (Pogoń Szczecin) [4] Prawe rozegranie: Mariusz Jurasik (Górnik Zabrze) [6] Prawe skrzydło: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock) [7] Kołowy: Marek Daćko (Górnik Zabrze) [4]