Ruszyła karuzela transferowa PGNiG Superligi Mężczyzn. Zobacz na jakie zmiany zdecydowały się kluby

Na polskim rynku ruszyła karuzela transferowa. Królem polowania jest mistrz kraju, Vive Tauron Kielce. Zobacz jakie zmiany zajdą w składach innych ekip PGNiG Superligi.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Jarosław Cieślikowski powraca na ławkę Chrobrego

Dopiero ósme miejsce w rozgrywkach 2015/16 zostało przyjęte w Głogowie jako porażka. Winnym słabych wyników uznany został trener Piotr Zembrzuski, któremu podziękowano za współpracę. Jego miejsce zajmie doskonale znany na Dolnym Śląsku Jarosław Cieślikowski, który w przeszłości doprowadził Chrobrego do srebra mistrzostw kraju.

Zmiana na stanowisku trenerskim to jak na razie najistotniejsza roszada w składzie ekipy z Głogowa. Poza tym klub poinformował o dwóch transferach. Do drużyny dołączą obrotowy Damian Krzysztofik i młody rozgrywający Szymon Sićko. Zespół opuścili z kolei prawy rozgrywający Ignacy Bąk i kołowy Łukasz Kandora.

Chrobry Głogów 

Przychodzą:
Jarosław Cieślikowski - trener
Damian Krzysztofik (PGE Stal Mielec)
Szymon Sićko (SMS ZPRP Gdańsk)

Odchodzą:
Piotr Zembrzuski - trener
Ignacy Bąk (Gwardia Opole)
Łukasz Kandora 

W Zabrzu nie dojdzie w lecie do zbyt wielu zmian w składzie, choć drużyna będzie musiała radzić sobie już bez kończącego karierę Mariusza Jurasika. Klub szuka więc następcy dla "Józka" i jednocześnie zmiennika dla Macieja Ścigaja. Trwają też poszukiwania zawodnika na lewe rozegranie, po tym jak zespół opuścił Aleksander Tatarincew.

Jak na razie szeregi Górnika zasiliło dwóch zawodników - były bramkarz reprezentacji Czech, Martin Galia, oraz środkowy rozgrywający Maciej Tokaj. Z przyjściem tego pierwszego wiąże się wypożyczenie Przemysława Witkowskiego, który łączony jest z Pogonią Szczecin. Drugi zajmie miejsce Krzysztofa Mogielnickiego.

Górnik Zabrze 

Przychodzą:
Martin Galia (TSV Otmar St. Gallen, Szwajcaria)
Maciej Tokaj (Orlen Wisła Płock) - wypożyczenie
? Dawid Dawidziuk (Siódemka Miedź Legnica)
? Rafał Jamioł (KSSPR Końskie)
? Maciej Stańko (Gwardia Opole)

Odchodzą:
Mariusz Jurasik - koniec kariery
Krzysztof Mogielnicki
Aleksander Tatarincew (IFK Kristianstad, Szwecja)
? Przemysław Witkowski  (? Pogoń Szczecin) - wypożyczenie

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • Jakubu Zgłoś komentarz
  Na stan obecny to taka biedna ta karuzela transferowa :( z ciekawych transferów liczę na fajną grę Sićko i Moryto, dwaj wyróżniający się zawodnicy, niech zaprezentują swoje
  Czytaj całość
  możliwości na poziomie seniorskim :)
  • hbll Zgłoś komentarz
   Jak na ten moment to w kwestii transferów słabiutko. Wzmacnia się VIVE i tyle można powiedzieć dobrego o naszej lidze. Wisła sporo zmienia, ale czy się wzmocni, to zobaczymy. Odchodzi
   Czytaj całość
   jednak Coralles i Nikcević, a żaden z nowych nie rokuje na to, że z miejsca będzie wzmocnieniem. Jakieś tam wrażenie robi nazwisko Galia w Górniku, ale jednak odchodzi Jurasik. Piotrków niby się wzmocnił, ale te wzmocnienia na nikim wrażenia nie zrobią. Wiele wskazuje, że liga nie będzie mocniejsza, niestety.
   • iter Zgłoś komentarz
    Do Azotów Puławy dołączy jeszcze młody Kacper Adamczuk (Padwa Zamość)