Lata lecą, a oni wciąż grają. Niezniszczalni weterani światowej piłki ręcznej

40 lat minęło, to piękny wiek - śpiewał Andrzej Rosiewicz. Chociaż wielu profesjonalnych sportowców jest już wtedy na emeryturze, piłka ręczna zna przypadki zawodników, o których można śmiało powiedzieć, że starzeją się jak wino.

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Na zdjęciu: Thierry Omeyer

Thierry Omeyer

Nasze zestawienie rozpoczynamy od człowieka-legendy nie tylko francuskiego, ale i światowego szczypiorniaka. Thierry "Titi" Omeyer do dzisiaj zachwyca swoim refleksem i skutecznością w bramce, niejednokrotnie ratując Paris Saint-Germain HB od porażki.

Urodzony w 1976 roku Francuz w swojej zawodowej karierze reprezentował tylko 4 kluby - Selestat Alsace HB, Montpellier HB, THW Kiel i wspomniane PSG. Może to dziwić, biorąc pod uwagę ilość zdobytych przez niego trofeów. Omeyer może poszczycić się m.in. 4 zwycięstwami w Lidze Mistrzów, 8 tytułami mistrza Francji czy 6 mistrzostwami Niemiec. Do tego dołożył liczne sukcesy reprezentacyjne, w tym 2 złote medale olimpijskie, 5 tytułów mistrza świata oraz 3 mistrzostwa Europy.

Popularny "Titi", jako jeden z czterech bramkarzy (obok m.in. Sławomira Szmala), wybrany był również najlepszym szczypiornistą na świecie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Upór Mackiewicza stawia go za wzór, ale ja w życiu bym tego nie zrobił
Czy Thierry Omeyer to wciąż najlepszy bramkarz świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)