MŚ 2013: Polska - Angola na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 32:23 - Koniec meczu i wysoka wygrana Biało-czerwonych!
Skomentuj 0
Na dziś to już wszystko. Dziękuję za wspólne śledzenia poczynań Polek i zapraszam na czwartkową relację z meczu Polska - Argentyna. Do następnego razu!
Skomentuj 0
Kolejny mecz podczas mistrzostw świata polskie szczypiornistki rozegrają w czwartek, a ich rywalkami będzie reprezentacja Argentyny. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!
Skomentuj 0
Zasłużone i niezagrożone od pierwszych minut zwycięstwo polskich szczypiornistek! Biało-czerwone mają na swoim koncie cztery punkty i są na dobrej drodze do zajęcia co najmniej 3. miejsca w gr. C.
Skomentuj 0
60 min. 31:23 - Sekundy do końca spotkania. Angola zmniejszyła straty o jedną bramkę wykorzystując rzut karny, dwie minuty kary otrzymała zaś Patrycja Kulwińska. Polki w ofensywie.
Skomentuj 0
58 min. 31:22 - Anna Wysokińska! Kolejna kapitalna interwencja naszej golkiper, która tym razem obroniła rzut karny! Dwie minuty do końca meczu, Polki zdołają wygrać dziesięcioma trafieniami?
Skomentuj 0
  • 55 min. 31:22 - Świetny mecz naszych skrzydłowych! Katarzyna Koniuszaniec i Kinga Grzyb po raz siódmy wpisują się na listę strzelców i wygrywamy już dziewięcioma trafieniami!
    Skomentuj 0
    54 min. 29:21 - Kolejna interwencja Anny Wysokińskiej i kolejna indywidualna akcja Karoliny Kudłacz zakończona bramką z szóstego metra. Wracamy na ośmiobramkowe prowadzenie.
    Skomentuj 0
    52 min. 28:21 - Impas strzelecki Biało-czerwonych przełamała po indywidualnej akcji Karolina Kudłacz! A wcześniej piątą skuteczną interwencję po przerwie zanotowała Anna Wysokińska.
    Skomentuj 0
    50 min. 27:21 - Kolejny nieskuteczny rzut polskich zawodniczek kończy się szybką akcją i bramką Luisy Kiali. Dodatkowo stratę notuje Karolina Szwed-Orneborg. Siedem minut czekamy na trafienie.
    Skomentuj 0
    49 min. 27:19 - Polki utrzymują ośmiobramkowe prowadzenie na niewiele ponad dziesięć minut przed końcem meczu. O czas poprosił Kim Rasmussen, chcąc uspokoić grę swoich podopiecznych w ofensywie.
    Skomentuj 0
    46 min. 27:18 - Dwa atomowe rzuty Aliny Wojtas i Polki wygrywają już 27:18. Rzut rywalek ze skrzydła broni zaś Anna Wysokińska!
    Skomentuj 0
    44 min. 25:18 - Nieomylna jest dzisiaj Katarzyna Koniuszaniec, po raz piąty wpisując się na listę strzelców. Biało-czerwone dość chaotycznie spisują się w ostatnich akcjach w ataku pozycyjnym, na szczęście dużo błędów popełniają też rywalki. Dobry powrót do bramki zanotowała Anna Wysokińska.
    Skomentuj 1
    41 min. 24:18 - Niezagrożone prowadzenie Polek, mimo że rywalki zanotowały teraz dwa trafienia pod rząd. Trzeci rzut karny wykorzystała przed chwilą Kinga Byzdra.
    Skomentuj 0
    40 min. 23:16 - Kolejne trafienie Karoliny Kudłacz powiększa dorobek Biało-czerwonych. Trafiają też rywalki, na ławkę kar wędruje natomiast Monika Stachowska.
    Skomentuj 0
    37 min. 22:14 - Karolina Kudłacz i prowadzimy już ośmioma bramkami! Świetnie spisują się Biało-czerwone w defensywie, rywalki mają ogromne problemy z oddaniem rzutu z drugiej linii. Gramy w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    35 min. 21:14 - Kilka zmian w składzie polskiego zespołu i wysoka defensywa rywalek odbiły się na płynności akcji Biało-czerwonych. Polki zanotowały dwie straty, na szczęście mylą się też rywalki.
    Skomentuj 0
    32 min. 20:13 - Karolina Kudłacz i Katarzyna Koniuszaniec wyprowadzają Polki na siedmiobramkowe prowadzenie! Kapitalny początek Biało-czerwonych!
    Skomentuj 1
    Zaczynamy drugą część meczu!
    Skomentuj 0
    Za kilka minut wracamy do hali w Zrenjaninie. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Dobry mecz polskich szczypiornistek. Nieźle w bramce spisuje się Małgorzata Gapska, dobrze wygląda też gra naszych zawodniczek w defensywie. Większych uwag nie można mieć ponadto do dyspozycji Polek w ataku, gdzie gramy na bardzo wysokiej skuteczności. Świetne zawody rozgrywa Kinga Grzyb (6 bramek), dobre wejścia zanotowały także Karolina Siódmiak oraz Kinga Byzdra.
    Skomentuj 0
    30 min. 18:13 - Koniec pierwszej połowy. Pewne, w pełni zasłużone pięciobramkowe prowadzenie Biało-czerwonych!
    Skomentuj 0
    29 min. 17:12 - Iwona Niedźwiedź i po raz kolejny przewaga Biało-czerwona urosła do pięciu bramek! Gramy też w przewadze, pierwszą dwuminutową karę otrzymała obrotowa Angoli.
    Skomentuj 0
    28 min. 16:12 - Karolina Siódmiak z drugiej linii i Polki kolejny raz zdobywają bramkę podczas gry w osłabieniu! Przy piłce rywalki - broni Małgorzata Gapska!
    Skomentuj 0
    27 min. 15:12 - Trafiona w twarz po rzucie z prawego skrzydła Małgorzata Gapska leży na parkiecie. Na szczęście nic złego nie stało się naszej bramkarce. Angola wysoko broni podczas naszej gry w osłabieniu, próbując wymusić błąd. Czas dla trenera Rasmussena.
    Skomentuj 0
    26 min. 15:12 - Kilka szybkich akcji po obu stronach parkietu kończy się łatwymi bramkami. Angola po raz kolejny zmniejsza straty do trzech trafień, dodatkowo karę dwóch minut otrzymała Karolina Kudłacz.
    Skomentuj 0
    23 min. 14:9 - Wracamy na pięciobramkowe prowadzenie mimo gry w osłabieniu! Po raz szósty na listę strzelców wpisała się Kinga Grzyb, chwilę później skuteczną interwencję zanotowała Małgorzata Gapska, a rzut karny wykorzystała Kinga Byzdra. 14:9 dla Polek!
    Skomentuj 0
    21 min. 12:9 - Rywalki pewnie wykorzystały rzut karny i co gorsza, gramy w osłabieniu po karze dla Katarzyny Koniuszaniec. Na środku rozegrania pojawiła się Karolina Siódmiak.
    Skomentuj 0
    20 min. 12:8 - Pierwsza od blisko sześciu minut bramka Angoli po szybkim wznowieniu ze środka. Polki gubią piłkę w ataku i rywalki przed szansą na zmniejszenie strat do trzech trafień.
    Skomentuj 0
    18 min. 12:7 - Brawo, brawo, brawo! Kapitalne kilka minut gry Polek, które agresywną obroną wymusiły błędy rywalek i łatwymi trafieniami z kontr zbudowały pięć bramek przewagi! W ostatnich akcjach trafiły Kinga Grzyb i Kinga Byzdra!
    Skomentuj 0
    16 min. 11:7 - Rzut karny Kingi Byzdry wysuwa nas na trzybramkowe prowadzenie! Mylą się w ostatnich akcjach rywalki, kolejny ich rzut ląduje obok bramki Małgorzaty Gapskiej.
    Skomentuj 0
    15 min. 9:7 - Technicznie, w krótki róg Kinga Grzyb i wygrywamy 9:7! To czwarta bramka naszej lewoskrzydłowej, a wcześniej z lewego skrzydła w słupek trafiła jedna z zawodniczek Angoli.
    Skomentuj 0
    13 min. 8:6 - Wracamy do gry i od razu wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie! Błąd rywalek kończy się kontrą i bramką Moniki Stachowskiej. Niestety, kolejnego kontrataku już nie wykorzystujemy...
    Skomentuj 0
    11 min. 7:6 - Fatalny błąd naszej skrzydłowej w defensywie kończy się bramką rywalek z lewego skrzydła. Polki utrzymują jednak prowadzenie za sprawą Aliny Wojtas. Co ciekawe, trener reprezentacji Angoli już drugi raz prosi o czas.
    Skomentuj 0
    10 min. 6:5 - Dwie bramki Luizy Kiali utrzymują Angolę w grze. Słabo jak na razie Polki spisują się w defensywie. Na szczęście po raz trzeci trafia Kinga Grzyb.
    Skomentuj 0
    7 min. 4:3 - Kontuzja środkowej rozgrywającej Angoli przerywa grę na jakiś czas. Po wznowieniu gry skuteczna interwencja Anny Wysokińskiej i druga bramka Kingi Grzyb. Ponownie wygrywamy jedną bramką. Czas dla trenera rywalek.
    Skomentuj 0
    5 min. 3:3 - Szybkie dwie bramki rywalek, najpierw po dobitce z koła, następnie w kontrze. Angola tylko na chwilę powraca jednak na prowadzenie, bowiem po zabiegu na koło trafia Katarzyna Koniuszaniec.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:1 - Bardzo niecelny rzut rywalek kończy się szybkim wznowieniem Biało-czerwonych i trafieniem Kingi Grzyb. Prowadzimy po raz pierwszy!
    Skomentuj 0
    3 min. 1:1 - Polkom udało się wywalczyć piłkę w obronie, ale wysoka obrona rywalek wymusiła nasz błąd. W ofensywie Angola.
    Skomentuj 0
    1 min. 1:1 - Bardzo szybkie akcje po obu stronach parkietu kończą się bramkami. Dla Polek trafiła Katarzyna Koniuszaniec.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy!
    Skomentuj 0
    W hali w Zrenjaninie zakończyła się już prezentacja reprezentacji Angoli, teraz wyczytywane są nazwiska Biało-czerwonych. Za chwilę początek meczu.
    Skomentuj 0
    Polki angolską drużynę znają dość dobrze. Przed dwoma laty mierzyły się z nią na turnieju w Londynie, a przed wylotem do Serbii rozegrały dwa sparingi z preferującą podobny styl gry Brazylii. - Angola jest rywalem ciut mocniejszym fizycznie, grającym na podobnym poziomie jeśli chodzi o szybkość, może nawet trochę szybciej - mówi Patrycja Kulwińska.
    Skomentuj 0
    Biało-czerwone przed meczem z Angolą musiały szybko zregenerować siły po wczorajszym spotkaniu z Hiszpanią. Mimo że Polki uległy brązowym medalistkom poprzednich mistrzostw świata różnicą sześciu bramek, to Iberyjki nie szczędziły im pochwał.
    Skomentuj 0
    Dzisiejsze starcie w Zrenjaninie będzie miało ogromne znaczenie dla układu tabeli gr. C. Wiele wskazuje bowiem na to, że między Polską a Angolą rozegra się walką o 3. miejsce w grupie. Klasyfikacja w "polskiej" grupie wygląda na razie tak:

Skomentuj 0
    Reprezentacja Angoli natomiast wygrała oba swoje pierwsze spotkania, choć warto jednak zaznaczyć iż dotychczas mierzyła się wyłącznie z outsiderkami z Argentyny i Paragwaju. Liczymy, że po dzisiejszym spotkaniu na ich koncie pojawi się pierwsza porażka.
    Skomentuj 0
    Dla naszych szczypiornistek mecz z Angolą będzie trzecim występ podczas serbskiego turnieju. Dotychczas podopieczne Kima Rasmussena zanotowały wygraną z Paragwajem i porażkę z Hiszpanią.
    Skomentuj 0
    Witam serdecznie i zapraszam na relację tekstową z dzisiejszego meczu reprezentacji Polski kobiet z Angolą podczas mistrzostw świata w Serbii. Pierwszy gwizdek już za niecałe pół godziny!