My już dziękujemy za uwagę. Po takim meczu zapraszamy na kolejną rywalizację na WP SportoweFakty. O 17:30 swój mecz rozegra mistrz kraju, PGE VIVE Kielce, które zmierzy się na wyjeździe z Telekomem Veszprem. Bądźcie z nami!

I na koniec jeszcze statystyki pomeczowe.

RESULT: From 17:22 down, via an incredible 9:0 run @SPRWisla have propelled themselves to a 27:24 win against #GOGSports. With the win, the Polish club qualify for the #veluxehfcl elimination round. #ehfcl #PLOGOG

Zabójczy kwadrans gospodarzy i Orlen Wisła Płock ma już pewny awans do następnej fazy. Nie musi nawet wygrywać ostatniego meczu z IFK Kristianstad! Brawo!

Ależ REMONTADA! MAMY AWANS✌ #veluxehfcl #ehfcl pic.twitter.com/n4dP1gwMf3[/p]

Koniec. Wisła wygrywa!

27:24. Ostatnie trafienie zaliczył w tym meczu jeszcze Lasse Moeller.

27:23. A kontrę wykorzystał jeszcze Jerko Matulić.

26:23. Kropkę nad i postawił Lovro Mihić.

25:23. Celnie Lasse Moeller. Ale czasu już za mało na remis.

Czasu coraz mniej, a przewaga trzech bramek powinna wystarczyć. Choć teraz obronił jeszcze bramkarz GOG.

Słupek uratował teraz Wisłę. Szczęście przy płocczanach.

25:22. Niko Mindegia dopełnia dzieła zniszczenia. Co za końcówka Nafciarzy. Od razu o kolejną, ostatnią już przerwę poprosił szkoleniowiec GOG.

Psują swoje akcje przyjezdni. Chyba zaczynają tracić wiarę w sukces, który jeszcze chwilę temu był niemal na wyciągnięcie ręki.

24:22. Niko Mindegia przełamał obronę naszych rywali i trafił z bliska.

A jakby było mało, faul ofensywny w drużynie GOG.

23:22. Co za akcja, co za bramka. Po wrzutce trafił rzutem z kozłem Lovro Mihić.

Odinn Thor Rikhardsson został wykluczony na 2 minuty. Chyba lepiej być nie mogło. To może być zabójcza końcówka wicemistrza Polski.

Teraz albo nigdy. Brakowało takich obron Morawskiego przed przerwą, teraz mamy tego aż nadmiar. Brawo.

I jeszcze raz, a nawet dwa razy odbijał rzuty rywali perfekcyjny dziś Ivan Stevanović!

22:22. I stał się cud! Remis!!! Trafił ze środka rozegrania Alvaro Ruiz.

I ponownie cuda w bramce wyczynia Ivan Stevanović!

21:22. Bramka kontaktowa dla Wisły. Szok. Trafił z prawej połówki Jerko Matulić.

Błąd w ataku w zespole przyjezdnym. Niemoc totalna. Trzeba to wykorzystać.

Tymczasem swoje święto obchodzi dziś Tomasz Gębala.

Najlepsze życzenia urodzinowe dla Tomasza Gębali

Od razu o przerwę poprosił szkoleniowiec GOG.

20:22. I jest. Z koła celnie Igor Źabić, który wykorzystał podanie od Mindegii.

Ważna próba po stronie gospodarzy. Bramka może przywrócić nadzieję i wprowadzić niepokój u przeciwników.

Mylą się w ataku goście.

19:22. Skutecznie Alvaro Ruiz. Wisła nieco bliżej rywali.

Czy obrony Ivana Stevanovicia coś Wiśle przyniosą? Oby, bo znowu dobrze odbił rzut rywali ten bramkarz.

18:22. Przyspieszamy. Ponownie Ziga Mlakar skutecznie na prawym rozegraniu.

17:22. Ale goście chyba poczuli krew. Szybko odpowiedział Lasse Moeller.

17:21. Z lewej flanki celnie Ziga Mlakar.

Może jeszcze nie wszystko stracone?

Walcz, Wisło, walcz...[/p]

Czas dla Xaviera Sabate.

16:21. Goście już chyba tego nie wypuszczą z rąk. Bramka! Trafił Lasse Moeller.

Niestety, ale Viktor Gisli Hallgrimsson również wie, jak odbijać rzuty miejscowych.

Skutecznie w bramce Ivan Stevanović.

16:20. Choć teraz nadzieję przywrócił jeszcze na środku rozegrania Alvaro Ruiz.

Philip Stenmalm został wykluczony na 2 minuty. To tak, jakby Nafciarze mało mieli problemów.

15:20. Jest już tragicznie! Kontrę na bramkę zamienił bowiem Odinn Thor Rikhardsson.

15:19. Czas leci, a wynik bardzo niekorzystny dla Wisły. Trafił wkrętką Lasse Moeller.

Dalej jednak atakować może GOG.

Całe szczęście, że włączyła się też bramka u miejscowych.

Po raz drugi obronił Soren Andreasen!

No, ale jeśli rzuty karne nie będą wykorzystywane, nic z tego nie będzie. Nie trafił Niko Mindegia.

Kolejny stały fragment gry dla Wisły.

15:18. Przełamanie w drużynie GOG. Odpowiedział po mocnym rzucie z drugiej linii Stig Tore Moen Nilsen.

15:17. Odrabiamy straty. Trafił Lovro Mihić. Chwilę wcześniej znowu skutecznie w bramce zagrał Stefanović.

A tak rzucał Mlakar.

Two great goals scored just seconds apart in the #PLOGOG first half! First Ziga Mlakar finishes in-flight for @SPRWisla before Emil M. Jakobsen spins his way to score another goal in this season's #veluxehfcl for #GOGsport.

14:17. Ze środka celnie Niko Mindegia. Wcześniej dobrą interwencją popisał się Stefanović.

13:17. Ależ wejście w drugą część meczu zanotował Emil Jakobsen. Jak nie celny rzut karny to teraz trafił w krótki róg bramki z lewej strony.

13:16. Skutecznie rzut karny wykonywał Niko Mindegia.

To teraz stały element meczu będą mogli wykonać miejscowi.

12:16. I znowu skutecznie rzut karny wykonywał Emil Jakobsen.

I jeszcze jeden rzut karny dla gości.

Przemysław Krajewski został wykluczony na 2 minuty.

12:15. Sytuację próbował teraz uratować i uratował Ziga Mlakar.

11:15. Fatalny początek drugiej połowie w wykonaniu gospodarzy. Skutecznie rzut karny wykonywał Emil Jakobsen.

Rzut karny dla GOG.

W dodatku Nafciarze z błędem własnym.

11:14. I już - 3. Trafił bowiem Stig Tore Moen Nilsen.

W ataku goście.

Zaczynamy decydującą część meczu!

Tego też Wiśle życzymy.

Czekamy na drugą połowę. Poprawić skuteczność i jeszcze powinniśmy mieć powody do radości. Walczyć Wisła walczyć

Czy Nafciarze odmienią los rywalizacji po zmianie stron?

Najlepsi strzelcy u obozie drużyny z Płocka.

Póki co nie jest po naszej myśli. #Przerwa #haltimeNajwięcej bramek:Mindegia 3(1k)⚽Matulić 3 (2k)⚽#veluxehfcl #ehfcl pic.twitter.com/wZAQ9MS9xs[/p]

A tak wyglądają statystyki po pierwszej połowie meczu w Orlen Arenie.

HALF-TIME: #GOGsports take a 13:11 lead against @SPRWisla after the first half. Can the Danish side complete the job in the second half? Find out on https://t.co/IxekV9aMF3. #PLOGOG pic.twitter.com/S4ycaLTQgR[/p]

Po pierwszej połowie Orlen Wisła Płock musi odrabiać straty, bo przegrywa 11:13. Nie jest to dużo, ale zawsze trudniej jest gonić niż uciekać. Goście grają całkiem poprawnie. Kilkoma interwencjami postraszył Viktor Gisli Hallgrimsson.

Czas na chwilę przerwy.

11:13. I dosłownie tuż przed końcem piłkę na koło otrzymał Oscar Bergendahl i ustalił wynik do przerwy.

I jeszcze przerwa dla trenera gości. Zostało już bardzo niewiele czasu.

11:12. Z lewej strony parkietu rzut do bramki oddał jeszcze Alvaro Ruiz.

10:12. To się musiało tak skończyć. Celny rzut oddał w kontrze Emil Jakobsen.

I jeszcze strata piłki przez gospodarzy na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej połowy.

10:11. Trafił Lasse Moeller.

10:10. Idziemy łeb w łeb, bo skutecznie rzut karny wykonywał Niko Mindegia.

Rzut karny dla miejscowych.

9:10. Czwarta udana akcja z udziałem Josefa Pujola.

9:9. Chyba Niko Mindegia w końcu nabrał jeszcze więcej ochoty do gry. Był bardzo widoczny w ostatnim czasie.

A zatem przynajmniej przez jakiś czas siły zostały wyrównane.

Oscar Bergendahl został wykluczony na 2 minuty. To kara za faul na Mindegii.

Tym razem długa akcja po stronie miejscowych. Za chwilę będzie gra pasywna.

8:9. Z lewej flanki skutecznie zagrał Lasse Moeller.

Igor Źabić został wykluczony na 2 minuty.

8:8. Takich akcji w wykonaniu Niko Mindegii trochę nam dziś brakuje.

Pujol ma już trzy bramki na swoim koncie.

7:8. Goście nie czekali długo z odpowiedzią. Trafił Josef Pujol.

7:7. Może nie było to zbyt szybko, ale za to skutecznie. Autorem trafienia nr 7 Jerko Matulić.

I w końcu zostali zablokowani przez Nafciarzy, którzy mogą szybko ruszyć do ataku.

Wyraźnie zwolnili grę w tej akcji piłkarze ręczni GOG.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Jerko Matulić. Obronił to Soren Andreasen!

Dobrze w bramce zachował się Morawski. Będzie rzut karny dla Orlen Wisły.

6:7. I znowu na minimalnym prowadzeniu przyjezdni po trafieniu Josefa Pujola.

Straszy atakujących Nafciarzy bramkarz drużyny GOG.

Hallgrimsson skutecznie między słupkami.

6:6. Niestety, Orlen Wisła także popełniła błąd i naraziła się na kontrę, której nie zmarnował Odinn Thor Rikhardsson.

Żółtą kartkę otrzymał Frederik Clausen.

Błąd popełnili przyjezdni i kolejna strata piłki w ich wykonaniu.

6:5. Natychmiast do przodu ruszył Alvaro Ruiz.

5:5. Goście nie pozostali dłużni. Trafił Stig Tore Moen Nilsen.

Żółtą kartkę otrzymał Odinn Thor Rikhardsson.

5:4. Podanie na skrzydło, a tam Lovro Mihić wiedział już, co ma zrobić z piłką. Trafił po koźle.

Prosta strata w drużynie GOG.

4:4. I jego skutecznym egzekutorem został Jerko Matulić.

Niedługo później sędziowie podyktowali rzut karny dla Nafciarzy.

3:4. Skutecznie rzut karny wykonywał Emil Jakobsen.

Faul i rzut karny dla GOG.

Hallgrimsson znów dał popis.

3:3. Goście z natychmiastową odpowiedzią. Rzucał Emil Jakobsen.

3:2. Już druga skuteczna próba w wykonaniu Zigi Mlakara.

Szczęśliwie jednak Orlen Wisła może kontynuować atak pozycyjny.

Szkoda, Niko Mindegia nie dał rady w starciu z Hallgrimssonem.

Ponad bramką przyjezdni. Sporob błędów w pierwszej fazie tej rywalizacji po stronie ekipy z Danii.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Źabić. Następne upomnienie będzie oznaczać karę dwóch minut.

2:2. A Ziga Mlakar nie zamierzał się patyczkować.

Goście długo rozgrywali piłkę, ale w końcu nie znaleźli sposobu na płockiego bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Jerko Matulić.

Nieudana próba Matulicia. Zatrzymał go Hallgrimsson.

Chwilę wcześniej żółtą kartkę upomniany został Przemysław Krajewski.

1:2. Kontra gości po stracie piłki przez miejscowych. Wykorzystał ją Oscar Bergendahl.

1:1. Już remis. Rzutem bieżnym popisał się teraz Josef Pujol.

1:0. Skutecznie rzut karny wykonywał Jerko Matulić.

Siódemka dla Orlen Wisły.

Po drugiej stronie popisał się za to Adam Morawski, ale wydatnie pomogli mu obrońcy.

Ale nie zakończona trafieniem, bo udanie interweniował bramkarz GOG.

W pierwszym ataku Nafciarze.

A więc gramy!

Powiedzmy sobie szczerze, tylko zwycięstwo może dać Nafciarzom przepustkę do następnej rundy.

Hala podczas rozgrzewki nie była specjalnie wypełniona.

Dziś w Płocku najważniejszy mecz @ehfcl w tym sezonie. @SPRWisla gra o awans z duńskim GOG. pic.twitter.com/H8aTzcfnTs[/p]

Czy Orlen Wisła Płock ogra swojego najgroźniejszego rywala w walce o wyjście z grupy?

Co ciekawe i ważne zarazem, w składzie gospodarzy pojawi się dwójka powracających po urazach zawodników.

Witamy Państwa w relacji "na żywo" z kolejnego meczu w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła Płock podejmie dziś duńskie GOG. To mecz o awans do następnej fazy tych rozgrywek.