My już dziękujemy Państwu za uwagę i obecność. Zapraszamy na kolejne wydarzenia w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej z udziałem polskich drużyn.

⏱60' Udany rewanż @ADEMARLEON i nasza pierwsza przegrana w @ehfel_official Najwięcej bramek:Szita 5⚽Serdio 5⚽#ehfel pic.twitter.com/cRqLXsFHP7[/p]

Nie popisali się w tym spotkaniu także francuscy sędziowie. Pierwszy lepszy przykład z brzegu.

Nierealne, co wyprawiają francuscy sędziowie w meczu w Leon. Tu, proszę państwa, nie było rzutu karnego. Ani ofensa. Był wolny

Pierwsza porażka Orlen Wisły Płock stała się faktem. Na pocieszenie dla graczy Sabate, nic ona nie oznacza. Polska drużyna nie spadnie z pierwszej lokaty w grupie A.

Koniec meczu.

32:27. A wynik meczu rzutem ustalił bardzo ładnym rzutem Michał Daszek.

Mylą się miejscowi.

32:26. Skutecznie rzut karny wykonywał Przemysław Krajewski.

Tin Lucin został wykluczony na 2 minuty.

Mindegia faulowany, rzut karny dla Nafciarzy.

32:25. Bramka! Trafił w samo okienko Leandro Semedo. To była petarda.

Nieuznana bramka Sunsji, przekroczenie linii pola bramkowego. Szkoda, bo podanie Terzicia było kapitalne.

Piechowski przebiegł przez pole bramkowe.

Jeszcze raz pomylił się Sunsja.

31:25. Kolejne podanie na koło i tym razem mamy trafienie. Jego autorem Ruben Marchan.

Marchan zatrzymany przez Loczka. Piłka poleciała za linię boczną, a więc wznawiać będzie Ademar.

Natan trafił już 9 bramek w tym meczu. Mindegia z błędem rzutu. Tego już nie uda się zmienić. Pierwsza porażka Wisły stała się niemalże faktem.

30:25. Choć teraz kropkę nad i postawił Natan Suarez Diaz.

29:25. Walczą jeszcze goście. Trafił Niko Mindegia.

Bramka Natana nie powinna być uznana, ale już tego nie zmienimy.

Czas dla Sabate.

29:24. Dziwna decyzja sędziów. W kole środkowym był Natan Suarez Diaz. Przejął piłkę i ruszył do kontry.

28:24. Dwa razy tego samego błędu Natan Suarez Diaz już nie popełnił.

Ale Komarzewski został zatrzymany przez Ghedbane.

Stracił piłkę Natan.

Gubią się rywale Polaków w ataku. Jest gra pasywna francuskich sędziów.

O czas poprosił Cadenas.

27:24. I odpowiedział Przemysław Krajewski. Coś się zaczyna dziać dobrego dla Nafciarzy.

Lucin zatrzymany dłonią przez Morawskiego.

27:23 Lob nad Ghedbane. Trafił z bliska Leon Susnja.

Lucin źle podawał do Marchana i strata.

Przeliczył się Mindegia po rzucie bieżnym w swoim wykonaniu.

Broni Morawski. Zatrzymany Natan Suarez.

27:22. Wykorzystał zasłonę ze strony kolegi Niko Mindegia.

27:21. Tin Lucin przełamał dłonie Morawskiego. Szkoda, blisko było obrony Polaka.

26:21. Odpowiedział błyskawicznie Abel Serdio.

26:20. Ruszył do kontry Erwin Feuchtmann Perez.

Wisła ma jednego gracza więcej, powinna to wykorzystać, ale Szita stracił piłkę.

25:20. Trudno będzie jednak dogonić Hiszpanów. Bramkę zdobył ze skrzydła Adrian Casqueiro.

24:20. Znowu część strat zniwelowana przez Wisłę. Po koźle trafił Niko Mindegia.

Oleg Kisielew został wykluczony na 2 minuty. Zdziwiony zawodnik Ademar.

24:19. Przełamał się Zoltan Szita po kilku nieudanych próbach. Po chwili bardzo dobrze interweniował Morawski.

Przemysław Krajewski został wykluczony na 2 minuty. To za faul na Suarezie.

24:18. Przed chwilą wszedł na parkiet Mateusz Piechowski. I ma już pierwszą bramkę na swoim koncie.

23:18. Po chwili kontrę wykorzystał Abel Serdio.

Nie opłaciło się ryzyko Mindegii.

23:17. I znowu +6 dla Ademar. Skuteczny w kontrze Gonzalo Perez Arce.

Złe podanie na koło do Serdio i strata.

22:17. Nie możemy dziś powstrzymać tego 23-latka. Trafił Natan Suarez Diaz.

21:17. Zdołał w miarę szybko odpowiedzieć po indywidualnej akcji Niko Mindegia.

21:16. Znowu na kole pokazał się Ruben Marchan.

20:16. Ładne podanie Mindegii do Abela Serdio. Szybka odpowiedź Wisły.

20:15. Na kole trochę miejsca miał teraz Ruben Marchan. Wykorzystał okazję.

19:15. Rzucał Szita, ale rzut został odbity. Piłkę chwycił Lovro Mihić i tym razem już skutecznie.

19:14. Z koła rzucił skrzydłowy Gonzalo Perez Arce.

18:14. Nie pomylił się na prawym skrzydle po ładnym podaniu Krzysztof Komarzewski.

Lucin ponad poprzeczką.

I mamy już grę pasywną.

Długo grają miejscowi.

Znowu Szita nieskutecznie, obok słupka.

18:13. Natychmiast odpowiedział Pedro Martinez.

17:13. Ze środka bardzo skuteczny Michał Daszek.

17:12. I to by było na tyle, jeśli chodzi o seryjne trafianie przez Wisłę. Obronę przełamał Natan Suarez Diaz.

Pomylił się także Szita.

Pomylił się Semedo. Rzucił wprost w Morawskiego.

Twardo płocczanie w obronie, z czym duży problem mają miejscowi.

16:12. Trzecia bramka z rzędu w wykonaniu Węgra, Zoltana Szity. Brawo. Wracamy do walki o komplet punktów.

16:11. Bramka! Trafił Zoltan Szita. Po chwili kolejne przejęcie piłki w polskim zespole.

Fernandez pomylił się na skrzydle po wkrętce.

Gra pasywna w hiszpańskiej drużynie.

16:10. Bardzo ładnie rozpoczął drugą połowę rzutem z dystansu Zoltan Szita. Tego bardzo brakowało.

Wisła w natarciu.

Zaczynamy drugą część meczu!

Po pierwszej połowie najskuteczniejszy jest Tin Lucin (6 bramek), ale równie efektownie grał Natan Suarez Diaz (4 celne rzuty). Ci dwaj zrobili różnicę. Zobaczymy, czy utrzymają poziom po zmianie stron.

Czy Nafciarze odwrócą ten mecz na swoją korzyść?

Ciekawy komentarz jednego z kibiców Wisły.

Wisła gra jakiś szalony handball ale sędziowie to są chyba normalnie na bani bo to co gwiżdżą to aż ciężko uwierzyć. Kroki, podwójny wszystko puszczone. Za chwilę poprawny blok i odgwizdany faul.[/p]

Bardzo zła pierwsza połowa w wykonaniu drużyny przyjezdnej. Wicemistrzowie Polski od początku nie byli w stanie nawiązać walki z Ademar. Zbliżyli się na 3 bramki, ale potem znowu ekipa Manolo Cadenasa "odjechała" i do przerwy ma aż 7 trafień zaliczki. Sporo, ale to wciąż można odrobić.

Czas na przerwę.

Po końcowej syrenie rzucał Kisielew, ale Morawski to widział i zbił piłkę za bramkę.

Gra pasywna gospodarzy. Zabrakło czasu na rzut. Choć będzie jeszcze rzut wolny.

16:9. Ale trafił Abel Serdio.

Gra pasywna Nafciarzy.

16:8. Bardzo źle to już wygląda. Kontra i bramka! Trafił Tin Lucin.

15:8. Po raz czwarty bramkę dla Ademar zdobył Natan Suarez Diaz.

Daszek źle podał na koło.

Obrona Morawskiego. Szansa na kolejną bramkę dla Wisły.

14:8. Alvaro Ruiz wykorzystał wolną przestrzeń i trafił.

14:7. Precyzyjny rzut wykonał teraz Jaime Fernandez.

Ale na szczęście raptem przez 2 sekundy. Krajewski będzie mógł wejść na parkiet.

Nafciarze grać będą zatem aż dwóch mniej.

Abel Serdio został wykluczony na 2 minuty. Zatrzymywał rywala, Lodosa w ataku po przejęciu piłki. Ucierpiał 18-latek.

13:7. Ponownie przypomniał o sobie Tin Lucin.

W ataku nadal grać będzie jednak zespół gospodarzy.

Obronił Morawski rzut Fernandeza za skrzydła.

Przemysław Krajewski został wykluczony na 2 minuty.

Czas dla Cadenasa.

12:7. W końcu przełamał się na kole Abel Serdio.

12:6. Bardzo efektowną bramkę nad Morawskim zaliczył teraz Andrew Lawrence Donlin.

Zablokowany został Daszek.

11:6. Już przy sygnalizacji gry pasywnej na rzut zdecydował się Tin Lucin.

Zabrakło precyzji w rzucie płocczanom.

10:6. Ładna próba w wykonaniu Olega Kisielewa.

9:6. A kontrę na bramkę zamienił Lovro Mihić.

I złe podanie Feuchtman.

Gra pasywna Ademar.

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Krajewski.

I pomylił się Mindegia. Odbił jego rzut Ghedbane.

Gra pasywna Wisły.

Miejscowi już w komplecie.

Skutecznie między słupkami Morawski.

9:5. Zoltan Szita zauważył, że Ghedbane nie zdążył wrócić do swojej bramki i trafił.

9:4. W bardzo łatwy sposób Erwin Feuchtmann Perez oszukał całą płocką obronę.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Niko Mindegia. Rzucił w poprzeczkę.

Andrew Lawrence Donlin został wykluczony na 2 minuty.

Rzut karny i będzie kara dla gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Erwin Feuchtmann Perez.

Jeszcze jeden błąd chwytu, tym razem w wykonaniu Marchana.

8:4. Błąd kozłowania u gospodarzy. Kontrę uruchomił Daszek, a rzucił Lovro Mihić.

8:3. Z prawego rozegranie zaatakował Michał Daszek.

8:2. Kolejne trafienie zaliczył w tym momencie 23-letni Natan Suarez Diaz.

Znowu fatalnie w ataku zagrali płocczanie. Prosta strata.

I udało się przejąć piłkę.

Gra pasywna po stronie miejscowych.

Z koła bardzo niecelnie rzucał teraz Serdio.

Czas dla trenera Xaviera Sabate.

7:2. W pierwsze tempo i skutecznie rzut karny wykonywał Gonzalo Perez Arce.

Rzut karny dla Ademar.

Morawski zaryzykował rzutem przez cały parkiet, ale odbił to jeden z graczy hiszpańskiego zespołu.

Lucin zatrzymany przez Morawskiego.

6:2. W końcu. Trafił na skrzydle Lovro Mihić.

Niecelnie Mindegia, ale równie nieskuteczny Ghedbane z własnej bramki.

Leandro Semedo został wykluczony na 2 minuty.

6:1. I nie zmarnował tej szansy Natan Suarez Diaz.

Abanca w kolejnym ataku i z okazją do podwyższenia swojego prowadzenia.

Jeremy Toto został wykluczony na 2 minuty.

Blokiem zatrzymany został Mindegia. Faulował Toto.

5:1. Blisko błędu był Tin Lucin. Francuscy sędziowie uznali, że wszystko było w porządku.

Jest już sygnalizacja gry pasywnej po stronie gospodarzy.

Wyjątkowo mało skuteczni są dziś Nafciarze.

4:1. Bramka! Trafił Tin Lucin.

3:1. Odważnie i skutecznie. Bramkę na otwarcie wyniku zdobył Michał Daszek.

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Casqueiro.

Przypomnijmy, że to niemal kopia meczu sprzed kilku dni. Wtedy tak zaczynała Wisła.

3:0. Fatalny początek Wisły. W kontrze skutecznie zagrał Natan Suarez Diaz.

2:0. Trafił z prawej flanki Tin Lucin.

Toto zatrzymany przez Ghedbane.

Błąd Daszka, który znowu naprawił Loczek.

Po chwili kapitalnie obronił Morawski rzut Semedo.

Gra pasywna wicemistrzów Polski i Mindegia rzucił, ale tylko w poprzeczkę.

1:0. Szybkie zagranie na prawe skrzydło i bramka. Trafił Gonzalo Perez Arce.

Jako pierwsi atakować będą gospodarze.

Gramy!

Słuchamy już hymnu rozgrywek. Za chwilę startujemy.

Rozpoczęła się już oficjalna prezentacja obu drużyn.

Kilka ciekawych wyników dzisiejszego dnia w Lidze Europejskiej.

RESULTS #ehfel Tatabanya KC 30:32 Kadetten Schaffhausen RK Nexe 32:31 CSKA GOG 32:31 Trimo Trebnje @SCMagdeburg 36:21 @AlingsasHK@USAMNIMESGARD 32:29 C.S. Dinamo Bucuresti READ: https://t.co/NoGCU3fuGX pic.twitter.com/BScE6rbS73[/p]

Do Hiszpanii poleciał także Predrag Vejin. Jednym z nieobecnych będzie Philip Stenmalm.

Dodajmy, że do składu wicemistrzów Polski na mecz nr 9 w Lidze Europejskiej dołączył Abdelrahman Homayed.

Welcome @Abdelrahmanhom5 pic.twitter.com/52xPeB3XM1[/p]

Czy Orlen Wisła Płock wygra w Hiszpanii i podtrzyma pasmo zwycięstw?

Przypomnijmy, że po bardzo dobrej drugiej połowie Nafciarze wygrali w Orlen Arenie z Abanką 29:22.

Dobry wieczór Państwu. Serdecznie zapraszamy na przedostatnie starcie Orlen Wisła Płock w grupie A Ligi Europejskiej. Wicemistrzowie Polski zagrają w Hiszpanii z Abanca Ademar Leon. Przed kilkoma dniami oba zespoły spotkały się po raz pierwszy. Czas na rewanż, który dla ekipy Xaviera Sabate nie ma większego znaczenie.