Koniec spotkania. Przegrywamy w Sittard 25:24. Porażka, choć niespodziewana, nie wpłynęła na los dwumeczu. Awans do mistrzostw świata w 2017 wywalczyli Biało-Czerwoni. Dodajmy, że to pierwszy przegrany mecz pod wodzą Tałanta Dujszebajewa.

Po końcowej syrenie rzut wolny mógł wykonać jeszcze Kamil Syprzak. Piłka nie znalazł jednak drogi do bramki.

Arjan Haenen już po końcowej syrenie został wykluczony na 2 minuty.

Pomylił się Arjan Haenen.

Wynik brzmi 25:24.

Czas na żądanie Holendrów.

Polacy przy piłce i przed szansą na wyrównanie.

Do końca jeszcze półtorej minuty.

25:24. Bramka! Trafił Kamil Syprzak. Wciąż mamy szansę na korzystny wynik. Awans już jest pewny.

Czerwoną kartkę otrzymał Leo van Schie. Powodem była gradacja kar tego zawodnika.

25:23. Bramka! Trafił Jorn Smits.

24:23. Bramka! Trafił Michał Jurecki. Awansu już nie stracimy. Pytanie tylko czy zdołamy wygrać zawody w Sittard.

24:22. Odpowiedział po kilkunastu sekundach Leo van Schie.

23:22. W końcu mamy przełamanie. Nie pomylił się Adam Wiśniewski.

23:21. Wciąż nie możemy wrócić do gry. Tym razem trafił Jorn Smits.

Chwila przerwy na przetarcie parkietu.

Gra pasywna Polaków i błąd Wiśniewskiego. W ataku Holendrzy.

Ponownie o czas poprosił Tałant Dujszebajew. Tracimy jedną bramkę. Wydaje się, że nasza przewaga z pierwszego meczu jest bezpieczna.

Holendrzy nie wykorzystali jednak kontry. Piłka przy Polakach.

Myli się w ataku Tomasz Gębala. Został zablokowany.

22:21. Jest naprawdę źle. Trafił Jeffrey Boomhouwer i Holendrzy na prowadzeniu.

Tymczasem szaleją kibice Oranje.

Polacy popełniają zdecydowanie zbyt wiele prostych błędów. Nie dość, że szwankuje skuteczność, to zdarzają się jeszcze błędy podań. Tego jest zdecydowanie za wiele.

21:21. Stało się! Wyrównał Jeffrey Boomhouwer.

Faul ofensywny odgwizdany na Adamie Wiśniewskim. Za chwilę może być remis!

Leo van Schie w głupi sposób osłabił swój zespół.

Natychmiast o czas poprosił Dujszebajew.

20:21. Kolejna udana akcja gospodarzy. Trafił Arjan Haenen. Tak blisko w tym meczu nie było już dawno!

19:21. Jeszcze przed chwilą wydawało się to niemożliwe. Tymczasem rywale zbliżają się do Polaków. Trafił Kay Smits.

18:21. Odpowiedź Holendów. Trafił Tim Remer. Ich strata nie ulega jednak znaczącej zmianie.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Jeffrey Boomhouwer. Marcin Wichary go obronił.

17:21. Odpowiedział Andrzej Rojewski.

17:20. Ze skrzydła nie pomylił się Arjan Haenen. Zawodnik miał jednak bardzo dużo miejsca z prawej strony.

Czas dla rywali. Wynik brzmi 16:20. Holandia spróbuje jeszcze coś od siebie dołożyć. Pytanie tylko czy Polacy im na to pozwolą.

16:20. Bramkę przez całe pole dorzucił golkiper miejscowych Jeffrey Boomhouwer.

15:20. Mecz nabrał rumieńców. Bramka! Trafił Luc Steins.

14:20. Bramka! Trafił Mateusz Jachlewski.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

14:19. Przewagę powiększył Andrzej Rojewski. Holendrzy w sytuacji podbramkowej. Czy to już po meczu?

14:18. Polacy nie pozostają dłużni. Gola dołożył ze skrzydła Michał Daszek.

14:17. Bardzo szybka odpowiedź miejscowych. Trafił Jorn Smits.

13:17. Bramka! Trafił Andrzej Rojewski. Utrzymujemy bezpieczny dystans.

Wykorzystali grę z lotnym bramkarzem.

13:16. Mimo osłabienia Holendrzy dorzucają bramkę. Strzelcem Luc Steins.

12:16. Skutecznie rzut karny wykonywał Mateusz Kus.

Tim Remer został wykluczony na 2 minuty. Po chwili dyskusji otrzymał kolejne 2 minuty. Głupie zachowanie Holendra.

12:15. Bramka! Trafił Tim Remer.

11:15. Do wykonania rzutu karnego podszedł... Mateusz Kus. Mamy kolejną bramkę.

W tej samej akcji upomnienie dwuminutowe otrzymał jeden z Holendrów. Okazał się nim być Toon Leenders.

11:14. Bramka! Trafił Kamil Syprzak.

Błąd Biało-Czerwonych w ataku pozycyjnym. Holandia przed szansą na złapanie kontaktu bramkowego.

11:13. Bramka! Z koła trafił Leo van Schie.

Pierwsza nieudana akcja Polaków.

Wracamy na parkiet. Rozpoczęła się już druga część starcia Holendrów z Polakami.

Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni prowadzą 13:10. Wynik ten oznacza postawienie kropki nad i, a tym samym awans Pokaków na mistrzostwa świata. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę meczu.

10:13. Niesamowite! Na trzy sekundy przed końcem bramkę dołożył jeszcze Piotr Masłowski.

10:13. Bramka! Trafił Patrick Miedema.

Spudłował Gębala. Piłka dla rywali.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Luc Steins. Jeśli ten gracz myli się z rzutu karnego, nie jest dobrze.

9:12. Niesamowicie szybka odpowiedź Polaków. Bombowym uderzeniem popisał się Michał Jurecki.

9:11. Bramka! Trafił Luc Steins. Trudno dziś sobie wyobrazić Holandię bez tego gracza.

Iso Sluijters chwilę wcześniej musiał opuścić parkiet. Został wykluczony na 2 minuty.

Polacy wracają do przewagi uzyskanej na samym początku spotkania.

8:11. Kolejne trafienie dokłada powołany na ten mecz Paweł Paczkowski.

8:10. Tymczasem myli się Iso Sluijters. To może być kluczowy moment pierwszej połowy.

8:10. Rzut karny dla Polaków. Do linii 7 metra podszedł Przemysław Krajewski. Znów dwa gole więcej mają nasi szczypiorniści.

Chwila przerwy na żądanie trenera Holendrów. Jego gracze wychodzili już na prostą, ale Biało-Czerwoni skutecznie odpowiedzieli. Na razie minimalne prowadzenie po stronie siódemki Dujszebajewa.

Znów mamy serię błędów z obu stron.

Żółtą kartkę otrzymał Patrick Miedema.

8:9. Błyskawiczna odpowiedź. Trafił Bobby Schagen.

7:9. Szansy nie marnuje Adam Wiśniewski.

Mylą się Holendrzy. Polska przed szansą na powiększenie prowadzenia.

7:8. Polacy znów wychodzą na prowadzenie. Pierwszą bramkę trafił Tomasz Gębala.

7:7. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Luc Steins.

Faul w obronie polskiej siódemki i będziemy mieli rzut karny dla rywali.

6:7. Mamy przełamanie. Pięknym rzutem z koła popisał się Kamil Syprzak.

6:6. Błyskawicznie osłabienie w defensywie gospodarzy wykorzystuje Piotr Masłowski. Mamy kolejny remis w tym spotkaniu.

Toon Leenders został wykluczony na 2 minuty. Głupie upomnienie dla Holendra.

6:5. Kolejne trafienie dołożył Luc Steins.

5:5. W kolejnej akcji Polacy wywalczyli rzut karny. Skutecznie wykonał go Przemysław Krajewski.

5:4. Bramka! Trafił Leo van Schie.

4:4. Mamy remis. W końcu skutecznie pod polem karnym zachował się Fabian van Olphen.

3:4. Ponownie skutecznie rzut karny wykonywał Luc Steins.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Daszek.

2:4. Kontra Biało-Czerwonych. Trafił Michał Jurecki.

Pomylił się Andrzej Rojewski. Piłka dla Holandii.

2:3. Skutecznie rzut karny wykonywał Luc Steins. Miejscowi w końcu złapali rytm. Pójdą za ciosem?

Rzut karny dla gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kus.

1:3. Przełamanie Oranje. W końcu trafił Toon Leenders.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty.

0:3. Bramka! Trafił Kamil Syprzak. Tymczasem Polacy zaczynają odskakiwać.

Niesamowicie źle ma ustawiony celownik Olphen. Która to już próba tego gracza.

Bramka! Trafił Michał Jurecki.

Takiego początku nie spodziewali się szkoleniowcy obu ekip.

0.1. Holendrzy wciąż nie mogą skutecznie wykończyć swojej akcji. Tym razem pudłował Fabian van Olphen.

Skutecznie rzut karny wykonywał Przemysław Krajewski. Skrzydłowy przełamał niemoc rzutową obu ekip i otworzył wynik meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Tim Remer. Wciąż 0:0.

Leo van Schie został wykluczony na 2 minuty. Bardzo szybkie upomnienie dla Holendra.

Żółtą kartkę otrzymał Toon Leenders. Na razie jest dość nerwowo.

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Krajewski.

Rozpoczynamy spotkanie.

Za chwilę rozpocznie się spotkanie rewanżowe. Polacy wystąpią w roli faworytów.

Trwa jeszcze rozgrzewka. Czekamy na prezentację obu ekip i hymny państwowe.

Męczarnie w pierwszym spotkaniu zmobilizowały graczy Tałanta Dujszebajewa.

Nagrodę MVP zgarnął jednak Piotr Wyszomirski.

Najwięcej szkód w polskim zespole narobił Luc Steins. W pierwszym meczu zdobył łącznie 6 bramek będąc najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w Katowicach zakończyło się wynikiem 27:21. Zwycięstwo przyszło Polakom z pewnym trudem.

Sporo zmian jest za to w polskim zespole.

Skład Oranje pozostał niezmieniony w stosunku do spotkania w Katowicach.

Rozpoczynamy relację z drugiego spotkania Biało-Czerwonych z reprezentacją Holandii, którego stawką jest awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.