29:28

Dziękujemy za śledzenie relacji na naszym portalu. Przed nami jeszcze starcie Polski z Danią.

Po początku drugiej połowy mało kto się spodziewał takich emocji. Niemcy podnieśli się, ale nie zdołali doprowadzić do szczęśliwego końca. Czego zabrakło? W takim meczu chyba tylko szczęścia.

Koniec meczu. Francja zagra o złoty medal.

29:28. Coś nieprawdopodobnego. Na dwie sekundy przed końcem z dystansu trafił Daniel Narcisse. To była iście trudna sytuacja. Jak on to zrobił zdają się pytać niemieccy gracze.

Rzut albo dogrywka?

Gra pasywna Francji. Co teraz?

25 sekund do końca.

Ustawiona akcja Francuzów. Pytanie czy z tego skorzystają? Albo czy rywale na taką akcję pozwolą?

Poznamy zwycięzcę, czy może zagramy dogrywkę? Tymczasem o czas poprosił trener Onesta.

Ostatnie sekundy do końca zawodów.

28:28. Mamy remis. Cóż za emocje. Znów trafił Tobias Reichmann. Nie mógł tego zrobić w lepszym momencie meczu.

Szansa na remis dla Niemców.

28:27. Błąd, niesamowite. To nerwy? Kontra w wykonaniu Tobiasa Reichmanna. Ten jednak podparł rzut. Sędziowie tego nie zauważyli. Jest gol.

Rzut nie był jednak zbyt trudny do obrony. Wolno zaczęli Trójkolorowi. Są znacznie bliżej zwycięstwa. Muszą jednak rzucić bramkę.

Gra pasywna Niemców. Obronił jeszcze Omeyer. To może być akcja rozstrzygająca.

Do końca zawodów jeszcze ponad dwie minuty.

Czas dla drużyny Sigurdssona. Ważne uwagi przekazał swoim podopiecznym trener. Czy z tego skorzystają?

Niemcy siedmiu w polu. Pusta bramka.

28:26. Jednak Trójkolorowi. Skutecznie rzut karny wykonywał Kentin Mahe.

Karny dla Francji. Odskoczą czy po kolejnej akcji rywali będzie remis?

27:26. Niemożliwe stało się faktem. Kontaktowy gol zdobył Julius Kühn.

Wynik wciąż bez zmian. Błędy w ataku z obu stron.

Kolejna szansa i kolejna zmarnowana. Tym razem w kontrze sam na sam pomylił się Gensheimer. Obronił Omeyer. Rośnie nam bohater tego widowiska.

Niesamowite. Pomylił się Weinhold. Ależ strata. To może się zemścić.

Wolno grali mistrzowie olimpijscy. Obronił jeszcze Heinevetter. Szansa na gola kontaktowego dla Niemców.

27:25. Wyraźnie uwierzyli w dobry wynik dla swojej drużyny Niemcy. Trafił Martin Strobel.

27:23. Skutecznie rzut karny wykonywał Kentin Mahe. Rosną emocje.

Nie ma bramki Francuzów, ale za to będą mogli wykonywać rzut karny.

26:24. Tak, tak tak zdaje się krzyczeć Sigurdsson. Znów trafił Julius Kühn.

26:23. Będą jeszcze emocje. Nie pomylił się Julius Kühn. Będzie jeszcze kolejna szansa na zmniejszenie strat.

Broni Heinevetter. Jest szansa dla mistrzów Europy.

26:22. Trafił Tobias Reichmann. Popracował na skrzydle i znalazł sobie dogodną sytuację.

26:21. Mogło być już tylko 3 gole przewagi Francji. Tymczasem trafił Daniel Narcisse.

Broni jednak Omeyer. Rozpacz w ekipie Niemców.

Coś niesamowitego. Gra pasywna Francuzów. Czyżby nerwy zrobiły swoje. Sędziowie z Danii odgwizdali błąd kroków.

Rośnie nam rywal na liście strzelców dla Bieleckiego.

25:21. Ach ten Uwe Gensheimer. Jest tego dnia niesamowity. To już jego 11 bramka!

Luc Abalo został wykluczony na 2 minuty.

Krąży piłka po obwodzie w niemieckiej ekipie. Będzie kara dla Francuza.

Rzut z dystansu. Indywidualnie Nikola Karabatić, ale niecelnie. Jego pozycja nie była jednak łatwa.

Nerwy rosną z minuty na minutę.

25:20. Wynik ratuje jeszcze Julius Kühn.

25:19. Cudownie z koła trafił Cedric Sorhaindo. Techniczny rzut i bramkarz Niemiec bez szans.

24:19. Jest gol Trafił Julius Kühn.

Niemcy bez bramkarza. Ryzyko się opłaciło.

24:18. Bramka! Trafił Valentin Porte.

Znów blisko błędu Francuzi.

23:18. Szybka kontra. Do bramki pobiegł i się nie pomylił Uwe Gensheimer. Jest jeszcze czas na skuteczną pogoń.

O chwilę przerwy poprosił Onesta. Jego gracze są już naprawdę blisko. Takiej przewagi nie powinni roztrwonić.

23:17. I znów szybkie trafienie. Tym razem nie pomylił się Julius Kühn. to jego trzecia bramka.

23:16. Cios za cios. Trafił Nikola Karabatić.

22:16. Niejako na pocieszenie trafił Steffen Weinhold.

22:15. Powtórka z rozrywki. Trafił Thierry Omeyer.

21:15. Dobrą okazję miał niemiecki rozgrywający. Obronił Omeyer. Pusta bramka i przez cały parkiet piłkę przerzucił Nikola Karabatić.

Patrick Wiencek został wykluczony na 2 minuty. Trafił Valentina Porte w twarz. Francuz leży na parkiecie. Znów Niemcy w osłabieniu. Następna kara obrotowego będzie oznaczała czerwoną kartkę.

20:15. Cóż za błąd popełnił, który wykonywał rzut karny Michael Guigou. Rzucił zdecydowanie za lekko i Wolff bez problemu wyłapał piłkę.

20:15. W pojedynkę próbuje wygrać ten mecz Uwe Gensheimer.

Luka Karabatić został wykluczony na 2 minuty. To już chyba ostatnia szansa dla rywali.

20:14. Takiej przewagi Francuzi jeszcze nie mieli. Trafił Daniel Narcisse. Będą mogli grać duże spokojniej.

Paul Drux został wykluczony na 2 minuty. Chwilę wcześniej upomnienie otrzymał jeszcze Niemiec.

19:14. Na raty, ale skutecznie. Trafił Michael Guigou. Dobił swój strzał nie niewykorzystanym rzucie karnym.

Będziemy mieli rzut karny dla Francji. Oddala się finał dla Niemców.

Nasi zachodni sąsiedzi zablokowani. Czyżby ten mecz już zaczął się rozstrzygać?

18:14. Rozjechała się obrona mistrzów Europy. Nie mógł z tego nie skorzystać Daniel Narcisse.

Niewiele, a błąd popełniliby Niemcy. Był rzut, ale znów obronił Omeyer.

17:14. Jest odpowiedź. Cóż by grali Niemcy, gdyby nie mieli w składzie Uwe Gensheimera. To już jego ósme trafienie!

17:13. Nie można tracić takich bramek, jak ta, którą zdobył teraz Valentin Porte.

Rozpoczęli ze środka broniący tytułu Francuzi.

Zaczynamy drugą połowę.

A my mamy dla Państwa porcję statystyk. Liderem na parkiecie jest Gensheimer. Gra na 88-procentowej skuteczności. Błyszczy Heinevetter (5/11 - 45 proc. skuteczności obron). Francuzi mogą zaś liczyć na swojego obrotowego - Lukę Karabaticia. Przyzwoicie broni także najbardziej doświadczony Omeyer (6/18 - 33 proc.).

Mamy przerwę. Jak na razie lepsi są Francuzi, który prowadzą w pełni zasłużenie. Jeden Gensheimer w ekipie mistrzów Europy to trochę za mało.

Gra pasywna Francuzów. Bardzo długa akcja. Rzut jednak nieudany.

16:13. Bramka! Trafił Mathieu Grebille. Tymczasem w bramce triumfy święci Omeyer. Szansa na powiększenie przewagi.

Półtorej minuty do końca pierwszej połowy. Fatalny błąd niemieckiej defensywy.

Czas dla graczy Onesty. Jest o czym myśleć, Niemcy złapali wiatr w żagle. Do remisu trochę jednak jeszcze brakuje.

15:13. Jest za to po drugiej stronie skuteczny Uwe Gensheimer. To już jego, bagatela 7 trafienie, czyli więcej niż połowa goli całej reprezentacji.

15:12. Trafił Tobias Reichmann. Dziś jest jednak mało widoczny. To dopiero pierwsza jego taka akcja.

Piłkę mają Niemcy, którzy starają się grać dość dokładnie w ataku.

Nikola Karabatić został wykluczony na 2 minuty. Protestował jeszcze Niko, ale sędziowie byli nieugięci.

15:11. Dobry dzień ma dziś Luka Karabatić.

14:11. Huknął z dystansu Julius Kühn. Takich bramek Niemcom brakuje.

14:10. Przez cały parkiet do pustej bramki trafił Luc Abalo.

Ze środka próbował go pokonać Pekeler.

Ależ obrona sam na sam Omeyera! Piękna interwencja. Rośnie jego skuteczność!

Faul ofensywny Francuzów. Szkoda, że sędziowie wstrzymali kontrę Niemców. Mogło być już 13:11.

Brzydszy fragment spotkania. Więcej jest błędów niż pięknej gry.

Pekeler trafił do siatki po akcji indywidualnej, ale sędziowie nie uznali bramki. To był błąd zasłony.

Piłkę w ręce złapał Heinevetter. To rzadkie w handballu.

13:10. Skutecznie rzut karny wykonywał Uwe Gensheimer.

Wiencek z koła, ale broni Omeyer. Był jednak faul i będzie rzut karny.

13:9. Nie myli się z koła Luka Karabatić. Gdzież byli niemieccy defensorzy?

Hendrik Pekeler został wykluczony na 2 minuty. To także jego druga kara.

Gra pasywna Trójkolorowych.

Francuzi na razie lepsi. Przewaga jednak nie jest tak duża. Dobrze funkcjonuje ich defensywa.

12:9. Tym razem stały fragment gry mają Niemcy. Skutecznie rzut karny wykonywał Uwe Gensheimer.

12:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Michael Guigou.

11:8. Z dystansu Julius Kühn.

11:7. Zbyt szybko odpowiada Francja. Trafił Daniel Narcisse.

10:7. Znalazł miejsce Uwe Gensheimer.

Niemcy wolno grają swoją akcję. Chcą znaleźć lukę w defensywie rywala.

W końcu broni Heinevetter. Ze skrzydła pomylił się Guigou.

Patrick Wiencek został wykluczony na 2 minuty. Za ostro zagrał, zdaniem duńskich sędziów, Niemiec. To już jego drugie upomnienie.

Pomylił się Gensheimer. Nie jest dobrze, jeśli ten gracz zaczyna się mylić. Dobrze krótki słupek przypilnował Omeyer.

10:6. Jak nie Niko to Luka Karabatić. Jego brat rozpoczął kontrę. Rośnie przewaga Trójkolorowych.

Broni Omeyer. Francja może zbudować przewagę.

9:6. Właczył się Nikola Karabatić. To już trzecia bramka rozgrywającego.

8:6. Ze środka ponad blokiem Paul Drux.

8:5. Jest błyskawiczna odpowiedź rywali. Trafił Valentin Porte.

7:5. Skutecznie rzut karny wykonywał Uwe Gensheimer.

Żółtą kartkę otrzymał Luka Karabatić. I jeszcze mamy rzut karny.

Czas dla Sigurdssona.

7:4. Dystans utrzymany. Bramka! Trafił Valentin Porte.

6:4. Bramka! Trafił Kai Häfner.

6:3. Problemów Niemców ciąg dalszy. Bramka! Trafił Daniel Narcisse.

Hendrik Pekeler został wykluczony na 2 minuty. Słabszy okres gry mistrzów Europy.

5:3. Akcja braci Karabatić. Luka do Nikoli i kolejny gol.

4:3. Jak zacięty będzie to mecz pokazała bramka Uwe Gensheimera. To drugie trafienie Niemca.

Żółtą kartkę otrzymał Julius Kühn.

4:2. Francuzi odskakują. Bramkę zdobył niezawodny Nikola Karabatić.

3:2. Bramka! Trafił Valentin Porte.

2:2. Swoje zaczynają dokładać skrzydłowi. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Uwe Gensheimer.

2:1. Jednego mniej też można grać. Pokazał to bardzo efektowny Daniel Narcisse.

Adrien Simon Di Panda został wykluczony na 2 minuty. Bardzo szybko pierwszą karę otrzymali Trójkolorowi.

1:1. Jest wyrównanie. Skutecznie Paul Drux.

1:0. Dopiero w trzeciej minucie wynik rywalizacji otworzył najskuteczniejszy Michael Guigou.

Początek w obu ekipach bardzo nerwowy. Czekamy na pierwsze trafienie.

A więc zaczynamy. Pierwsi przy piłce są Francuzi.

Już za chwilę rozpocznie się prawdziwa wojna. Któraś z tych ekip będzie kolejnym rywalem Biało-Czerwonych. Pytanie tylko czy będzie to mecz o brąz, czy może o złoto.

Za chwilę odegrane zostaną hymny państwowe. Widać, że oba zespoły są bardzo skoncentrowane. Cel jest jeden: awans do wielkiego finału.

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już raptem kilka minut.

Jeśliby kontynuować wątek statystyk, to najlepszy pod względem liczby trafień w Brazylii w ekipie Onesty jest Michael Guigou. Jego dorobek wynosi tylko albo aż 30 bramek. Francuzi grają bardziej zespołowo, mają w składzie takich zawodników, z których każdy może przechylić szalę wygranej na swoją stronę.

Siłą niemieckiej ekipy są obaj skrzydłowi. Uwe Gensheimer wespół z Tobiasem Reichmannem zdobyli łącznie aż 62 bramki! Rezultat budzi uznanie. Powstrzymanie mistrzów Europy w tym elemencie może być kluczowe dla Trójkolorowych.

Kto awansuje do wielkiego finału turnieju w Rio?

Zobaczymy też pojedynek niesamowitych w tym turnieju bramkarzy. Thierry Omeyer nikomu przedstawiać nie trzeba. Swoje nazwisko zbudował tutaj także Andreas Wolff. Komu ten mecz będzie się śnił po nocach?

Jedni i drudzy znają się doskonale. Mają też w sztabie znakomitych trenerów. Co wymyślili Dagur Sigurdsson i Claude Onesta?

Czeka nas prawdziwe starcie gigantów. Po jednej stronie parkietu zagrają obrońcy olimpijskiego trofeum, czyli Francuzi. Po drugiej jeden z najmłodszych zespołów na tej imprezie, mistrzowie Europy - Niemcy. Chociażby ten fakt potwierdza, że czekają nas naprawdę niesamowite emocje!

Rozpoczynamy relację z pierwszego meczu półfinałowego w piłce ręcznej podczas turnieju olimpijskiego w Rio.