Dziękujemy za śledzenie relacji na łamach naszego portalu, jednocześnie zapraszając już na kolejne.

Koniec spotkania. Paris Saint-Germain HB pokonał Vive Tauron Kielce 29:25 w pierwszym półfinałowym meczu turnieju IHF Super Globe. Tym samym w czwartek kielczanie powalczą o 3. miejsce z przegranym z pary Füchse Berlin - Al Sadd.

25:29. Bramka! Trafił Uros Zorman.

Filip Ivić obronił rzut Luki Stepancica

24:29. Skutecznie rzut karny wykonał Tobias Reichmann.

Rzut karny dla Vive Tauronu.

Jesper Nielsen został wykluczony na 2 minuty.

23:29. Bramka! Trafił Nikola Karabatić.

23:28. Bramka! Trafił Julen Aguinagalde.

22:28. Z lewego skrzydła trafił Uwe Gensheimer. Losy półfinału wydają się być rozstrzygnięte.

Ponownie Thierry Omeyer ...

22:27. Bramka! Trafił Daniel Narcisse.

Ale w odpowiedzi kolejnymi dwoma kapitalnymi interwencjami popisał się Thierry Omeyer.

22:26. Z koła nie pomylił się Julen Aguinagalde.

Henrik Mollgaard został wykluczony na 2 minuty.

Fragment nerwowej gry z obu stron. Przy piłce kielczanie.

21:26. Na kłopoty Nikola Karabatić.

21:25. Bramka! Trafił Mateusz Kus.

20:25. Bramka! Trafił Tobias Reichmann.

19:25. Skutecznie rzut karny wykonał Uwe Gensheimer.

Jeffrey M'Tima został wykluczony na 2 minuty.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki. Kolejna interwencja Thierry'ego Omeyera.

Faulowany Tobias Reichmann. Rzut karny dla kielczan.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

Czas dla PSG.

19:24Krzysztof Lijewski trafił do pustej bramki.

18:24. Tobias Reichmann zaskoczył Omeyera rzutem z prawego skrzydła.

Uwe Gensheimer został wykluczony na 2 minuty.

17:24. A po chwili kolejną bramkę dla PSG dołożył Jesper Nielsen.

Thierry Omeyer obronił kolejny rzut, tym razem Urosa Zormana.

Filip Ivić zatrzymał szarżującego Nedima Remiliego, ale kielczanie nadal mają ogromny problem ze skonstruowaniem akcji ofensywnej.

17:23Henrik Mollgaard znów rzucił gola po szybkim wznowieniu.

17:22. Bramka! Trafił Mariusz Jurkiewicz.

Kielczanie zagrali bardzo dobrze w obronie i odzyskali piłkę.

16:22Karol Bielecki zdobył czwartego gola dla Vive Tauronu w drugiej połowie.

Krzysztof Lijewski w słupek, ale Vive Tauron kontynuuje akcję w ataku.

Przerwa na żądanie dla Tałanta Dujszebajewa.

15:22. Bramka! Trafił Luka Karabatić. Sytuacja Vive Tauronu staje się krytyczna.

Thierry Omeyer wygrał kolejny pojedynek z rzucającym gracze Vive Tauronu ...

15:21. Kilkanaście sekund później Uwe Gensheimer już się jednak poprawił.

Filip Ivić zatrzymał pędzącego "sam na sam" Uwe Gensheimera.

15:20Luka Karabatić bez problemu zdobył bramkę z koła.

15:19. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

14:19. Bramka! Trafił Daniel Narcisse.

Nedim Remili został wykluczony na 2 minuty.

Pomylił się jednak także Nedim Remili.

Z tak grającym Thierrym Omeyerem paryżanie będą nie do zatrzymania. Francuz najpierw obronił rzut Krzysztofa Lijewskiego, a następnie dobitkę z czystej pozycji Urosa Zormana.

14:18Nikola Karabatić bezlitośnie wykorzystał grę paryżan w podwójnej przewadze.

Tobias Reichmann został wykluczony na 2 minuty. Za celowe zagranie nogą. Kielczanie przez kilkanaście sekund będą grać w podwójnym osłabieniu.

14:17. Skutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki.

Rzut karny dla Vive Tauronu. Faulowany Krzysztof Lijewski.

Mateusz Jachlewski został dodatkowo wykluczony na 2 minuty.

13:17. Daniel Narcisse po raz szósty.

Thierry Omeyer nadal w nieprawdopodobnym gazie. Zatrzymany Manuel Strlek.

Karol Bielecki ponownie nie dał rady pokonać bramkarza rywali. Piłka znów dla paryżan.

13:16. Bramka! Trafił Uwe Gensheimer.

Thierry Omeyer obronił rzut Karola Bieleckiego.

13:15Daniel Narcisse wciąż nie do zatrzymania dla kielczan.

13:14Tobias Reichmann zbiegł na drugie koło i w końcu pokonał Thierry'ego Omeyera.

12:14. Błyskawicznie gola zdobył Nedim Remili.

Grę wznowili zawodnicy PSG.

Najwięcej goli w pierwszej części gry zdobyli Daniel Narcisse i Uwe Gensheimer (po 4). Z kolei po stronie kielczan najczęściej do siatki trafiali Krzysztof Lijewski i Uros Zorman (3 bramki).

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku półfinałowej rywalizacji w IHF Super GlobeParis Saint-Germain HB prowadzi z Vive Tauronem Kielce 13:12.

12:13. Tuż przed końcową syreną kapitalnie zachował się Uros Zorman. Bardzo ważna bramka na koncie Słoweńca.

11:13. Bramka! Trafił Daniel Narcisse.

11:12. Skutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki.

Rzut karny po faulu na Patryku Walczaku.

O czas poprosił Tałant Dujszebajew, trener Vive Tauronu.

10:12. Bramka! Trafił Jesper Nielsen.

10:11. Bramka! Trafił Uros Zorman.

9:11Nikola Karabatić przypomniał, że należy poświęcić mu znacznie większą uwagę.

Faul w ataku Mariusza Jurkiewicza.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty. Kielczanie nie mogą się nadziwić takiej decyzji arbitrów.

9:10. Za drugim razem Uwe Gensheimer już się nie pomylił. Wcześniej kapitalna parada Thierry'ego Omeyera.

Paryżanie wyszli z kontrą, ale znów po profesorsku zachował się w bramce Filip Ivić!

Daniel Narcisse, podobnie jak kilka minut wcześniej Nikola Karabatić,  trafił w poprzeczkę.

9:9Manuel Strlek od razu udowodnił, że nic się nie stało i w popisowy sposób wykończył kontratak.

Na boisku leżał przez chwilę Manuel Strlek. Ale nic się nie stało, Chorwat szybko się podniósł.

8:9. Tym razem Uwe Gensheimer znalazł sposób na Filipa Ivica.

Pomylił się Julen Aguinagalde. W odpowiedzi będzie kolejny rzut karny dla paryżan.

8:8Uwe Gensheimer szybko zrehabilitował się za zmarnowanego karnego.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Uwe Gensheimer. Kapitalnie obronił Filip Ivić.

Filip Ivić popisuje się fantastycznymi obronami po wejściu na boisko. Ale PSG ma rzut karny.

Krzysztof Lijewski został wykluczony na 2 minuty.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Darko Djukić.

Karny dla Vive Tauronu. Faulowany Julen Aguinagalde.

Nikola Karabatić pokazał, że też się może pomylić. Poprzeczka.

Nieprawdopodobny fragment gry Thierry'ego Omeyera! Trzy obrony na koncie Francuza w ciągu kilkunastu sekund.

8:7. Nikola Karabatić popisał się potężnym rzutem, nie do obrony dla Sławomira Szmala.

8:6. Kolejna bramka kielczan z koła. Tym razem jej autorem Julen Aguinagalde.

Tobias Reichmann zatrzymany przez Thierry'ego Omeyera. Ale Vive Tauron dalej przy piłce.

7:6Daniel Narcisse jest jak dotąd głównym motorem napędowym PSG.

7:5Patryk Walczak zdobył gola tuż po wejściu na boisko.

Luka Karabatić został wykluczony na 2 minuty.

6:5. Skutecznie rzut karny wykonał Uwe Gensheimer.

6:4Tobias Reichmann wykorzystał grę bez bramkarza po stronie paryżan.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kus.

Thierry Omeyer obronił rzut Julena Aguinagalde. Przy piłce ekipa PSG.

5:4Nikola Karabatić nie dał żadnych szans Sławomirowi Szmalowi.

5:3. Ale jeszcze jedna udana kontra kielczan, tym razem wykończona przez Urosa Zormana.

4:3Daniel Narcisse trafił po indywidualnej akcji.

4:2. Wzorowa gra obronna kielczan poskutkowała kontrą, którą wykorzystał Mateusz Jachlewski.

3:2Krzysztof Lijewski wciąż nie do powstrzymania. Zdobył jak dotąd wszystkie bramki dla Vive Tauronu.

Udany blok Piotra Chrapkowskiego. Kielczanie odzyskali piłkę.

Bardzo trudna pozycja do rzutu dla Tobiasa Reichmanna. I pomyłka Niemca.

Pierwsza udana parada Sławomira Szmala. Zatrzymany Edouard Kempf.

2:2. Bramka! Trafił Henrik Mollgaard.

2:1. Jeszcze jeden znakomity rzut w wykonaniu Krzysztofa Lijewskiego.

1:1. Bardzo szybko odpowiedział Daniel Narcisse.

1:0. Znakomicie w mecz wszedł Krzysztof Lijewski.

Nieudany początek Karola Bieleckiego, ale piłka dalej dla Vive Tauronu.

Zaczęli kielczanie!

Warto przypomnieć, że obie ekipy po raz pierwszy biorą udział w IHF Super Globe.

Obie drużyny już na boisku. Trwa ich prezentacja.

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce już gotowi do rozpoczęcia półfinałowej rywalizacji.

Na niecałe 10 minut przed rozpoczęciem pojedynku zachęcamy z zapoznania się z jego zapowiedzią.

Paris Saint-Germain HB będzie musiał sobie dzisiaj poradzić bez Duńczyka Mikkela Hansena, który w ćwierćfinałowym starciu został ukarany niebieską kartką.

- Są mocniejsi niż w Kolonii, ale nie tak zgrani. Chcemy to wykorzystać - powiedział z kolei o PSG rozgrywający Vive Tauronu Karol Bielecki.

- Zapomnieliśmy już o Kolonii, półfinał Super Globe to dla nas szansa na rewanż - powiedział przed dzisiejszym spotkaniem gwiazdor paryżan Nikola Karabatić. W ostatniem starciu obu ekip, w półfinale Ligi Mistrzów 2015/2016, to kielczanie zwyciężyli 28:26.

Na początek przypomnijmy, jak obie drużyny poradziły sobie w ćwierćfinale. Vive Tauron Kielce pokonał w nim brazylijski Handebol Clube Taubate 33:30, natomiast Paris Saint-Germain HB uporał się z tunezyjskim Espérance Sportive de Tunis (38:31).

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z pierwszego półfinałowego meczu IHF Super Globe, w którym zmierzą się Vive Tauron Kielce oraz Paris Saint-Germain HB.