To już koniec emocji na dziś. Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Najlepszym graczem meczu zostały wybrany Wadim Bogdanow, bramkarz reprzentacji Rosji.

Koniec meczu. Polska przegrała z Rosją 20:24, ponosząc trzecią porażkę na mistrzostwach świata 2017.

20:24. Bramka! Trafił Siergiej Szelmienko.

20:23. Skutecznie rzut karny wykonywał Mateusz Jachlewski. Czemu dopiero niedawno zaczął je wykonywać?

19:23. Glieb Kałarasz zdobył bramkę, która praktycznie zapewniła triumf Rosjanom.

Ale Polacy stracili piłkę. I to może być gwóźdź do ich trumny ...

Faul w ataku Rosjan. Około 3 minuty do końca.

19:22Paweł Paczkowski udanie bierze ciężar gry na swoje barki.

18:22. Dmitrij Kowaliew wykorzystał kompromitującą stratę Piotra Chrapkowskiego.

18:21Paweł Paczkowski trafił ponownie z drugiej linii. Jeszcze walczymy o pełną pulę!

17:21. Z prawego skrzydła nie zawiódł Daniił Sziszkariew.

17:20. Skutecznie rzut karny wykonał Mateusz Jachlewski.

Adam Malcher znów nas uratował, a następnie Piotr Chrapkowski wywalczył rzut karny.

Paweł Paczkowski zbytnio uwierzył w swoje umiejętności. Skończyło się stratą.

16:20. Pawieł Atman pokazał wielką klasę. Kapitalny, nietuzinkowy rzut z podłoża.

16:19. Tomasz Gębala odpalił na dobre. Lepiej późno niż wcale.

15:19. Dmitrij Żytnikow doszedł do czystej pozycji i tym razem już ją wykorzystał.

Czas dla Rosji.

15:18. Michał Daszek też przełamał złą passę. Gol z prawego skrzydła.

14:18. Kolejne trafienie Polaków z drugiej linii. Tym razem zanotował je Tomasz Gębala.

13:18. Bramka! Trafił Glieb Kałarasz.

13:17Paweł Paczkowski też odpowiedział trafieniem z 9. metra.

12:17. Siergiej Gorbok odpalił armatę z drugiej linii.

12:16. Strzelecką niemoc w końcu przełamał Marek Daćko.

Tałant Dujszebajew poprosił o czas. W ciągu 16 minut drugiej połowy Polacy zdobyli tylko dwa gole.

Pawieł Atman został wykluczony na 2 minuty.

Glieb Kałarasz spudłował w łatwej sytuacji. Mamy piłkę.

11:16. Bramka! Trafił Michał Daszek.

Gdyby nie Adam Malcher, Polacy już definitywnie by się pożegnali z marzeniami o sukcesie.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Michał Daszek. Bez komentarza ... Znów obronił Wadim Bogdanow.

10:16. Czwarty gol w meczu Pawieła Atmana pozwolił Rosjanom odjechać już na dystans sześciu trafień.

10:15. Skutecznie rzut karny wykonał natomiast Dmitrij Kowaliew.

Przemysław Krajewski podjął się wykonania karnego, ale już po raz drugi się pomylił.

Glieb Kałarasz został wykluczony na 2 minuty.

Karny dla Polski. Wywalczył go Marek Daćko.

Obie drużyny grają kryminał w ataku. Ale taka sytuacji nie urządzą na dłuższą metę reprezentacji Polski.

10:14. Bramka! Trafił Pawieł Atman.

Chaotyczna gra obu ekip w ataku. Rzut Tomasza Gębali zdecydowanie zbyt anemiczny, by zaskoczyć Bogdanowa.

Niesamowitej passy Adama Malchera ciąg dalszy. Ale co z tego, skoro w banalny sposób znów straciliśmy piłkę w ataku ...

10:13Tomasz Gębala zdobył pierwszą bramkę w drugiej połowie.

Adam Malcher po raz trzeci!

Rzut Rafała Przybylskiego zdecydowanie za słaby, by pokonać dobrze dziś dysponowanego Wadima Bogdanowa.

Raz jeszcze w naszej bramce skutecznie Adam Malcher.

Adam Malcher obronił rzut Daniiła Sziszkariewa. Ale z czystej pozycji nie trafił również Arkadiusz Moryto, który wyszedł od początku drugiej połowy.

Grę wznowili Rosjanie.

Obie drużyny wróciły na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

"Piętą achillesową" naszej reprezentacji ponownie okazała się też gra w przewadze.

Najlepszym strzelcem pierwszej połowy okazał się Dmitrij Kowaliew, autor 4 goli. Co ciekawe, wszystkie zdobył z rzutów karnych.

O braku skuteczności Polaków wspomina również Marek Panas, były reprezentant kraju.

Biało-Czerwoni mogą mieć wiele pretensji sami do siebie, że na przerwę schodzą z tak niekorzystnym wynikiem.

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku reprezentacja Polski przegrywa z Rosjanami 9:13.

Czas dla Rosjan. 30 sekund do końca pierwszego połowy.

9:13. Na trafienie Rosjan szybko odpowiedział Paweł Niewrzawa.

8:13. Bramka! Trafił Aleksandr Szkurinskij.

Wadim Bogdanow i jego nieprawdopodobnej formy ciąg dalszy. Po efektownej paradzie po rzucie Michał Daszek ma on aż 53-procentową skuteczność obron.

Bardzo szybko straciliśmy piłkę, ale pomylili się też Rosjanie.

8:12. Mimo odddawania rzutu na kontakcie, Pawieł Atman dołożył kolejnego gola dla Rosjan.

Paweł Niewrzawa rzucił prosto w Wadima Bogdanowa. Przy piłce Rosjanie.

8:11. Ależ fatalne podanie Krzysztof Łyżwa . Przechwycił je Timur Dibirow i zamienił na gola.

Czas dla reprezentacji Polski.

Adam Malcher znów przypomniał o sobie, łapiąc piłkę po rzucie Dmitrija Żytnikowa.

8:10. Kontra Polaków zakończona trafieniem Patryka Walczaka.

7:10Tomasz Gębala w końcu odpalił i popisał się potężnym, celnym rzutem.

6:10. Adam Morawski również nie znalazł recepty na rzut karny wykonywany przez Dmitrija Kowaliewa.

I karny dla Rosji.

Maciej Gębala został wykluczony na 2 minuty.

Gra pasywna odgwizdana Rosjanom.

6:9. Paweł Niewrzawa miał dużo szczęścia. Piłka po jego rzucie odbiła się od słupka, pleców Bogdanowa i wpadła do bramki.

5:9Dmitrij Kowaliew nie myli się dziś przy karnych. 3/3.

Tym razem karny dla reprezentacji Rosji.

Nieskutecznie rzut karny wykonał także Michał Daszek. Jego próbę obronił niesamowity Wadim Bogdanow.

Marek Daćko wypracował karnego.

5:8. Pierwszego gola w dzisiejszym meczu zdobył Dmitrij Kisielew.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Przemysław Krajewski. Poprzeczka.

Michał Daszek wypracował rzut karny indywidualną akcją. Ale gra Polaków w ataku nie układa się po ich myśli.

Adam Malcher powstrzymał Pawieła Atmana w sytuacji "jeden na jeden". Piłka dla Polski.

Paweł Paczkowski został wykluczony na 2 minuty.

Wadim Bogdanow raz jeszcze pokazał duże umiejętności. W świetnym stylu odbił piłkę po rzucie Pawła Paczkowskiego.

5:7. Z koła bez problemu bramkę zdobył Glieb Kałarasz.

5:6Piotr Chrapkowski odważył się na rzut z drugiej linii, co przyniosło zamierzony efekt. Polacy złapali kontakt.

4:6. Raz jeszcze skutecznie rzut karny wykonał Dmitrij Kowaliew.

Karny dla Rosji. Faulowany Glieb Kałarasz.

Dwa fatalne dogrania Polaków do skrzydeł. Grali w przewadze i stracili piłkę.

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty.

4:5. Skutecznie rzut karny wykonał Dmitrij Kowaliew.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Gierak.

4:4. Wielki spokój przy akcji ze skrzydła pokazał Michał Daszek.

Faul w ataku Dmitrija Żytnikowa.

3:4. Sędziowie potrzebowali wideoanalizy, ale okazało się, że Przemysław Krajewski zdobył gola.

2:4. Daniił Sziszkariew tym razem nie pomylił się przy rzucie z prawego skrzydła. Czwarty gol z rzędu Rosjan.

Kompletnie nieudany początek Łukasza Gieraka.

Rafał Przybylski został wykluczony na 2 minuty.

2:3. Pawieł Atman bardzo łatwo ograł polskich obrońców i Rosjanie w bardzo krótkim czasie wyszli na prowadzenie.

2:2. Polacy stracili drugiego gola z kontry w kilkanaście sekund. Tym razem trafił Timur Dibirow.

2:1. Bramka! Trafił Daniił Sziszkariew.

Pomylili się Marek Daćko i Dmitrij Żytnikow. Znów przy piłce Polacy.

Kolejny błąd Rosjan w akcji ofensywnej. Polacy wciąż z czystym kontem!

2:0. Leworęczny Rafał Przybylski zbiegł na lewą stronę boiska, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu gola.

Żółtą kartkę otrzymał Pawieł Atman.

Adam Malcher raz jeszcze zatrzymał Siergieja Szelmienkę! I znowu Polacy wyprowadzają atak pozycyjny.

Ależ szkoda. Marek Daćko nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Wadimem Bogdanowem. Lepszy rosyjski bramkarz.

Adam Malcher wszedł w mecz tak dobrze jak z Norwegią. Obronił rzut Siergieja Szelmienki, a Polacy przy piłce.

1:0. Skutecznie rzut karny wykonał Przemysław Krajewski.

Rzut karny dla Polski. Obrona w kole.

Dwa pierwsze rzuty Tomasza Gębali nieudane, ale nadal mamy piłkę.

Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Rozpoczęli Polacy.

Pora na hymny narodowe.

Na około 5 minut przed rozpoczęciem pojedynku zachęcamy do zapoznania się z historią starć polsko-rosyjskich.

Większość zagranicznych mediów uważa jednak, że faworytami dzisiejszego pojedynku są Rosjanie.

Dobra wiadomość przed rozpoczęciem pojedynku jest taka, że nasi reprezentanci przystąpią do niego w najmocniejszym składzie.

W głowach wielu polskich kibiców odtwarza się dziś obraz pojedynku obu reprezentacji z mistrzostw świata 2007. Wówczas zmierzyły się one w dramatycznym ćwierćfinale, zakończonym zwycięstwem Biało-Czerwonych 28:27. Czy dziś będzie równie wiele emocji?

Rosjanie natomiast mają obecnie na koncie 2 punkty, dzięki wygranej 39:29 nad Japonią. W drugiej kolejce ulegli jednak Norwegom 24:28.

Dla naszej reprezentacji jest to praktycznie mecz "o życie". W pierwszych dwóch pojedynkach nie odniosła bowiem żadnego zwycięstwa, przegrywając 20:22 z Norwegią i 24:28 z Brazylią.

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 3. kolejki grupy A MŚ 2017, w którym Polska zmierzy się z Rosją.