Chrobry, pomimo problemów kadrowych, powalczył w Szczecinie, ale nie zdołał odebrać zwycięstwa Pogoni. Gospodarze wygrali 33:30 i są bliżej gry w ćwierćfinale PGNiG Superligi.

33:30. Skutecznie rzut karny wykonywał Marek Świtała.

Kirył Kniaziew został wykluczony na 2 minuty. Tuż przed syreną będzie jeszcze karny dla Pogoni.

Bartosz Konitz został wykluczony na 2 minuty. Były reprezentant zaciekle walczył o przechwyt, przypadkowo uderzając rywala w twarz.

33:29. Niezawodny w końcówce Paweł Krupa. Trzecia bramka z rzędu.

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. Chyba po meczu. Głogowianie dokończą mecz w czwórkę. Młodzieniec z Chrobrego przeszkadzał rywalom w rozpoczęciu gry po stracie.

Kolejna strata Chrobrego. Sędziowie odgwizdali grę pasywną.

Adam Babicz został wykluczony na 2 minuty.

32:29.  Paweł Krupa mężem opatrznościowym Pogoni. Przedarł się, rzucił bramkę i zarobił wykluczenie dla Babicza.

Tym razem o przerwę poprosił Rafał Biały, opiekun Pogoni.

Tymczasem od razu po powrocie na parkiet katastrofalne rozegranie i Chrobry stracił piłkę.

Czas dla Chrobrego. Ostatnia szansa na nadrabianie start.

Paweł Krupa na 31:29! Kibice w Szczecinie nieco odetchnęli po mocnym rzucie z biodra.

W natarciu szczecinianie.

30:29. Skutecznie rzut karny wykonywał Dawid Krysiak.

Obrona Kubały w kole. Karny dla Pogoni.

29:29. Mariusz Gujski sprytniejszy i silniejszy od Krupy. Przepchnął rywala i dał Chrobremu kolejny remis.

29:28. Bosy obsłużył podaniem Dawida Fedeńczaka.

Krzysztof Tylutki został wykluczony na 2 minuty.

28:28 Z dystansu trafił Szymon Sićko.

28:27. Pogoń wraca do żywych. W swoim stylu Kirył Kniaziew.

27:27. Remis! Wisiało to w powietrzu od kilku minut. Sićko wziął na siebie obrońców i Marek Świtała miał sporo miejsca.

Mateusz Zaremba został wykluczony na 2 minuty.

Konitz musiał rzucać, Kapela na posterunku. Chrobry z szansą na remis.

27:26. I jeszcze kontra! Wykończył ją Wiktor Kubała. Będą emocje w Szczecinie.

27:25. Marek Świtała w roli obrotowego. Kapitalne podanie od Gujskiego.

Babicz mijał rywali jak slalomowe tyczki, ale na jego drodze stanął świetny w ostatnich minutach Matkowski.

27:24. Ohoho, jedna z ładniejszych bramek dzisiaj. Bartosz Konitz w samo okienko.

Faul ofensywny Babicza.

Bosy obrócił się z piłką, ale rzucił wprost w Stacherę. To niezbyt częsty widok dzisiaj. Szczecinianie domagają się karnego, sędziowie nie reagują.

26:24. Bramka za bramkę. Tym razem po rzucie bieżnym trafił Adam Babicz.

26:23. Znowu przypomniał o sobie Kirył Kniaziew. Białorusin nawiązał do znakomitej I połowy.

25:23. Bramka! Trafił Mariusz Gujski.

25:22.  Arkadiusz Bosy panuje na kole. Widzą to koledzy i sporo do niego grają. Bramka obrotowego po świetnym dograniu Krupy.

Matkowski odbił piłkę po rzucie Babicza. Po drodze otarła się jeszcze o ręce obrońców.

24:22.  Adam Babicz nic nie robił sobie z asysty obrońców.

24:21. Zaremba obsłużył podaniem Bartosza Konitza. Były reprezentant Polski obok Stachery.

23:21. Za styl zbyt wysokich ocen by nie dostał, ale liczy się bramka. Między nogami Matkowskiego trafił Grzegorz Sobut.

23:20. Bomba Pawła Krupy. Druga linia to dzisiaj najgroźniejsza broń Pogoni.

Co za interwencje Matkowskiego! Obronił nawet dobitkę Świtały z koła. Przy okazji, ucierpiał, dostając piłką w twarz.

22:20. Prawie 40 minut na ławce, wejście i bramka. Grzegorz Sobut ładnie przedstawił się szczecińskiej widowni.

Skutecznie rzut karny wykonywał Dawid Krysiak.

Bosy wywalczył kolejnego karnego. Obrona w kole głogowian.

To musiała być bramka! Krupa wyszedł sam na sam ze Stacherą, ale golkiper odczytał jego zamiary.

Dobra wejście Matkowskiego do bramki Pogoni.

21:19. Mateusz Zaremba przejął rolę lidera od Kniaziewa. Tym razem trafił ze środka.

20:19. Skutecznie rzut karny wykonywał Marek Świtała.

20:18. Sporo szczęścia Mateusza Zaremby. Piłka pod nogą golkipera.

19:18. Co znaczy doświadczenie. Bramka Marka Świtały. Weteran z Głogowa sam wypracował sobie pozycję.

19:17. Obrona w kole i kolejny karny. Skutecznie wykonywał go Dawid Krysiak.

18:17. Mariusz Gujski znalazł się na prawej stronie i oszukał Tatara.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Wojciech Zydroń. Piłka po koźle odbiła się od poprzeczki. Weteranowi nie zdarza się to zbyt często.

Bosy na kole. Bramka? Nie, tym razem karny.

18:16. Szybko odpowiedział Adam Babicz.

18:15. Niesamowity jest dzisiaj Kirył Kniaziew. Szósta bramka Białorusina.

Nieporozumienie na lewym skrzydle. Świtała podał do kibiców w pierwszym rzędzie.

Zaczynamy druga połowę!

Dużo się dzieje na parkiecie w Szczecinie. Po okresie dominacji Pogoni Chrobry otrząsnął się i stopniowo zmniejsza straty. Najlepsi gracze? W głównych rolach bramkarze - Kapela i Tatar - oraz lewi rozgrywający, Kirył Kniaziew i Szymon Sićko.

17:15. A jednak! Paweł Krupa wiedział, że ma bardzo mało czasu, zdecydował się na rzut i ... trafił!

16:15. Bardzo szybko rozegrana akcja i Marek Świtała zmniejsza prowadzenie Pogoni. Chyba już nic się nie wydarzy przed przerwą.

Piątka Portowców nie znalazła sposobu na Kapelę. Przy sygnalizacji gry pasywnej rzut rozpaczy oddał Krupa, górą bramkarz.

16:14. Tego Chrobry jeszcze dzisiaj nie zagrał. Piłka doszła na prawe skrzydło do Wiktora Kubały. Tatar tylko wyciągnął piłkę z siatki.

Arkadiusz Bosy został wykluczony na 2 minuty.

16:13 Coraz efektowniej Szymon Sićko. Kapitalny rzut z dystansu 19-latka z Głogowa.

16:12. Wzorowa współpraca rozgrywającego z kołowym. Konitz do niezawodnego Arkadiusza Bosego.

15:12. Dość niespodziewanie z biodra odpalił Marek Świtała.

15:11 Poprawka z kontry, tym razem Dawida Fedeńczaka, już skuteczna. Kolejny gorszy moment Chrobrego.

Kapela (który już raz?) ratuje Chrobrego. Krysiak pobiegł do kontry i miał idealną sytuację.

14:11. Wejście na szósty metr i pewna bramka Bartosza Konitza.

Dominik Płócienniczak został wykluczony na 2 minuty. Głogowianin nawet nie protestuje, ewidentna kara po faulu na Krupie.

Czas dla Pogoni.

13:11. Poprawka Dominika Płócienniczaka z koła już perfekcyjna. Przynajmniej jak na nominalnego rozgrywającego.

13:10. Paweł Krupa jak taran. Nikt nawet nie odważył się znaleźć na drodze rozgrywającego Pogoni.

Płócienniczak po raz pierwszy dostał piłkę na kole, ale nie dał rady pokonać Tatara. Widać, że dawno nie występował na tej pozycji.

Dawid Fedeńczak został wykluczony na 2 minuty. Szczecinian sprowadził Świtałę do parteru.

12:10. Skutecznie rzut karny wykonywał Wojciech Zydroń.

11:10. Bramka! Trafił Szymon Sićko.

11:9 W ostatnich tygodniach to norma. Piłka do Arkadiusza Bosego na koło, a ten się nie myli.

10:9 Asysta... poprzeczki. Po rzucie Krupy w poprzeczkę do kontry pobiegł Adam Babicz.

10:8. Pogoń wreszcie trafiła. Kirył Kniaziew z lewego rozegrania. To już jego piąty gol.

9:8. Pogoń stanęła.  Szymon Sićko dostał piłkę na prawej stronie i nie miał problemów ze zdobycie bramki.

Nie popisał się Konitz. Zagrożeni kibice w piątym rzędzie.

9:7. Głogowianie zagrali bez bramkarza. Marek Świtała nie czekał na podanie do kolegów, zgubił obrońcę i z ostrego kąta pokonał Tatara.

Kacper Pawłowski został wykluczony na 2 minuty. Młody obrotowy zaatakował szyję Konitza.

Jeszcze efektowniejsza interwencja Tatara.

Kniaziew z podłoża, wprost w Kapelę.

9:6. Bez leworęcznego rozgrywającego także da się zdobywać bramki z prawego rozegrania. Odważnie przedarł się Dominik Płócienniczak.

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Pawłowski.

9:5. Edin Tatar sam nie wie, jak ta piłka wpadła do bramki. Szymon Sićko trafił w słupek, piłka odbiła się od pleców Tatara i wpadła do siatki razem z golkiperem Pogoni.

Kapela pobudza kolegów. Zydroń przegrał pojedynek z bramkarzem Chrobrego. Po chwili trener Cieślikowski poprosił o czas.

9:4. Kolejna zmarnowana szansa Chrobrego! Błyskawiczna kontra i Paweł Krupa przelobował Kapelę.

8:4. Na dwa razy, ale skutecznie.  Kirył Kniaziew zebrał piłkę po obronie Kapeli i w poprawce się nie pomylił.

Żółtą kartkę otrzymał Wiktor Kubała.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Mariusz Gujski. Drugi z rzędu. Jarosław Cieślikowski bardzo niezadowolony.

7:4. Efektowny rzut bieżny Kiryła Kniaziewa.

6:4. Wysokie tempo. Piłka doszła na skrzydło, a tam czekał Mariusz Gujski.

6:3. Błąd Sićki i szansa przed Pogonią. Dawid Fedeńczak rzucił jeszcze mocniej niż Zaremba przed chwilą.

5:3. Mateusz Zaremba przypomniał o sobie. Mocny rzut z dystansu.

4:3. Trzecia podobna bramka Chrobrego. Po błyskawicznym rozpoczęciu akcji trafił Marek Świtała.

4:2. Piłka szuka Arkadiusza Bosego na kole. Obrotowy odnalazł się w zamieszaniu i rzucił czwartą bramkę dla Pogoni.

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Tylutki.

Marek Świtała pobiegł do kontry, dostał podanie od Sićki, Tatar jednak na posterunku.

3:2. Znowu szczecinianie przysnęli. Trafił Szymon Sićko.

3:1 Trzeba przyznać, że Pogoń nie spieszyłą się z oddaniem rzutu. Przy sygnalizacji gry pasywnej trafił Kirył Kniaziew.

Gujski oszukał Krupę jak juniora, stanął oko w oko z Tatarem, ale trafił tylko w poprzeczkę. Aluminium po chwili obił też Michal Bruna

Tatar zaczął mecz od świetnej interwencji przy rzucie karnym.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Kacper Pawłowski.

2:1 Bomba Kiryła Kniaziewa. Kapitalnie Białorusin

Żółtą kartkę otrzymał Kirył Kniaziew.

1:1 Co za odpowiedź Dominika Płócienniczaka.

1:0 Zydroń uruchomił Michala Brunę. Czech miał mnóstwo miejsca

Zaczynamy mecz w Szczecinie. Przy piłce Pogoń.

W składzie Chrobrego brakuje poza tym Rafała Biegaja. Gospodarze natomiast z 17 graczami. Wciąż nie może grać jedynie Wojciech Jedziniak.

Chrobry przyjechał na Pomorze bardzo osłabiony. Na parkiecie nie pojawią się kontuzjowani Arkadiusz Miszka i Kamil Sadowski. Trener Jarosław Cieślikowski nie skorzysta też z najskuteczniejszego z głogowian, Damiana Krzysztofika.

Głogowianie w ostatniej kolejce stracili trzecie miejsce w grupie granatowej kosztem Wybrzeża Gdańsk. Wszystko za sprawą nieoczekiwanej porażki w Mielcu i sukcesu gdańszczan w Puławach.

Witamy i zapraszamy na relację live z pierwszego meczu barażowego o Dziką Kartę do ćwierćfinału PGNiG Superligi. Sandra Spa Pogoń Szczecin zmierzy się z Chrobrym Głogów.