My już dziękujemy za śledzenie relacji live na naszym portalu. Zapraszamy na kolejne widowiska. Emocji na pewno nie zabraknie.

Tymczasem euforia w Kielcach po sukcesie Vive Tauronu.

Kibice płockiej Wisły nie mogą być zadowoleni.

Po raz czternasty Puchar Polski powędrował do Kielc. Vive Tauron Kielce śrubuje rekord.

Więcej atutów w tym meczu było po stronie mistrzów Polski. Po raz kolejny pokazali, że potrafią się zmobilizować na najważniejsze starcie w sezonie 2016/2017.

Koniec meczu. Wisła nie poradziła sobie z Vive.

24:31. Po raz drugi z rzędu rzut karny skutecznie wykonywał Tiago Rocha.

Błąd ofensywny mistrzów Polski. Kolejny raz na linię 7 metra podejdzie jeden z płocczan.

23:31. Skutecznie rzut karny wykonywał Tiago Rocha.

Bombac bronił w polu bramkowym.

Będziemy mieli jeszcze jeden rzut karny dla Wisły.

22:31. Wisła już ewidentnie nie wierzy. Kontrę wykorzystał Manuel Strlek.

22:30. Rzut bieżny ze środka rozegrania. Autorem bramki Dean Bombac. Piekielnie mocno i nie do obrony.

22:29. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo.

Broni Corrales.

De Toledo stracił piłkę po podaniu do skrzydła.

21:29. Bardzo trudny technicznie rzut oddał Manuel Strlek. Mistrzostwo świata!

Wisła w czwórkę.

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty. Teraz to już będzie bardzo trudno odrobić stratę. Faul był jednak ewidentny.

21:28. Próbują jeszcze walczyć Nafciarze. Z dystansu trafił Gilberto Duarte. Świetny rzut tego gracza. Po raz trzeci w meczu.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

Piłkę odzyskała Wisła Płock. Pomylił się Bombac.

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Niepotrzebne emocje na koniec spotkania.

Nie trafia jeszcze Marko Tarabochia. Będzie trudno zmienić ten wynik Wiśle Płock.

20:28. Czyżby po meczu? Szybka kontra Vive. Tę zakończył po przechwycie Mariusz Jurkiewicz.

20:27. Bramka! Trafił Karol Bielecki.

Efektownie próbował kończyć akcję Dean Bombac.

Wyraźnie jednak skrzydłowy Vive był już w polu bramkowym.

Faul ofensywny Michała Daszka. Zupełnie niepotrzebny i w ważnym momencie spotkania. Wbiegł w Strelka.

Drugi czas w meczu wykorzystuje Piotr Przybecki.

20:26. Aż nie do wiary, że to pierwsze trafienie Deana Bombaca. Zrobił to jednak w wielkim stylu.

20:25. Po raz pierwszy w drugiej połowie trafił Jose Guilherme de Toledo. Również zza obrony kieleckiej siódemki.

19:25. Zdaje się, że już mamy MVP tego spotkania. Po raz siódmy, teraz z dystansu uderzył Michał Jurecki.

Lovro Mihić został wykluczony na 2 minuty. Faulował Bombaca, który już miał piłkę w swoich rękach. Słuszne upomnienie.

19:24. Zza obrońców przymierzył z dystansu Gilberto Duarte.

Obok bramki Żytnikow, ale po bloku, a więc piłka wciąż dla Wisły.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. To jego pierwsza kara.

18:24. Na kłopoty w ataku Julen Aguinagalde. Ale czy Vive ma w tym meczu jakiś problem - wątpliwe.

18:23. Szmal pokonany. Ze skrzydła popisał się tym razem Michał Daszek. Co ciekawe, to jego pierwsze trafienie w tym meczu.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty. Faulowany przy próbie rzutu Gilberto Duarte.

17:23. Nie maleje przewaga Vive nad Wisłą. Autorem bramki z drugiej linii Krzysztof Lijewski.

Tymczasem okazji nie wykorzystał Lovro Mihić. Po prostu trafił w Szmala.

Stracili piłkę mistrzowie Polski.

17:22. Bramka! Trafił Tiago Rocha.

Przybecki próbuje zmian. W bramce postawił na Morawskiego.

16:22. Niewiele miał miejsca Krzysztof Lijewski. Był już rozpędzony i po raz czwarty zapisał na swoim koncie trafienie.

16:21. Przypomniał o sobie Dmitrij Żytnikow. Rosjanin swobodnie minął w tej akcji Jureckiego.

15:21. Nie ma bramki dla Wisły. Szybkie wznowienie i Darko Djukić trafił.

A faulującym i ukaranym był Jose Guilherme de Toledo.

15:20. Bramka! Trafił Michał Jurecki. Był jeszcze faulowany przy rzucie, więc będzie kara.

Huknął jak z armaty jeden z graczy z Płocka, ale tylko w poprzeczkę.

Świetna interwencja Szmala.

15:19. Bramka! Trafił Tiago Rocha.

Świetna obrona w wykonaniu Marcina Wicharego.

Za chwilę Vive w komplecie.

Wiśniewski w głowę Szmala. Nie ma bramki dla Wisły.

14:19. Na pełnej szybkości i co najważniejsze bardzo skutecznie zakończył akcję Vive Michał Jurecki.

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty.

14:18. Indywidualnie zaskoczył teraz Dan-Emil Racotea. Pobiegł z własnej połowy.

Darko Djukić tylko w słupek. Była już wskazywana gra pasywna kielczan.

Jose Guilherme de Toledo tym razem niezbyt precyzyjnie i lepszy w tej sytuacji Sławomir Szmal.

Gra pasywna w drużynie Orlen Wisły.

Chwila przerwy, ale już wracamy do gry.

13:18. Zupełnie zaskoczył rywali Mateusz Jachlewski. To jego pierwsza bramka w meczu.

13:17. Bramka! Trafił Dan-Emil Racotea.

12:17. Od bramki zaczęli gracze Vive. Julen Aguinagalde zmieścił piłkę pod nogami Wicharego.

Zaczynamy drugą połowę.

Za chwilę zacznie się decydująca część spotkania.

Fakty jednak są takie:

A wy jak sądzicie?

Vive utrzyma przewagę z pierwszej połowy i zgarnie Puchar Polski po raz 14.?

Kilka uwag do sędziów. Słuszne?

Powiedzmy sobie szczerze. Oglądamy naprawdę niezłe zawody. Obu drużyn zależy na krajowym trofeum. Mecz toczony był w pierwszej części falami. Raz dwie bramki więcej mieli Nafciarze, potem jednak tracili dystans. Na przerwę w lepszych humorach zeszli mimo wszystkie mistrzowie Polski i broniący Pucharu Polski zawodnicy ze świętokrzyskiego.

Zapraszamy na przerwę.

6 sekund do końcowej syreny. Obronił jednak Rodrigo Corrales.

Obrona Szmala i czas dla Vive.

12:16. Piłkę przechwycił Krzysztof Lijewski i sam zakończył akcję trafieniem.

Złe podanie w drużynie Wisły Płock. De Toledo autorem fatalnego zagrania.

Czas dla drużyny z Płocka.

Ostatnia minuta pierwszej połowy.

12:15. Rozstrzelał się nam na dobre Michał Jurecki. To już jego piąta bramka.

Dean Bombac został wykluczony na 2 minuty. Najpewnie za obronę w polu bramkowym.

12:14. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo. Będziemy mieli jeszcze karę dla gracza Vive.

11:14. Ponownie w roli głównej Manuel Strlek.

Agresywna defensywa Wisły. Sygnalizacja gry pasywnej w drużynie z Kielc.

11:13. Indywidualnie Gilberto Duarte.

10:13. Manuel Strlek otrzymał takie podanie, którego nie mógł zmarnować. Asystował Dean Bombac.

10:12. Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

Wyraźnie zdenerwowany jest Piotr Przybecki.

Pierwszy karny dla Wisły.

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty.

9:12. Rośnie przewaga Vive. Trafił teraz ze skrzydła Tobias Reichmann.

Szczęśliwie Wisła nieco wstrzymała kontrę rywali.

Przechwyt piłki przez kielczan.

9:11. Trzy szybkie podania wystarczyły, by rozmontować obronę Wisły. Trafił Michał Jurecki.

Marko Tarabochia został wykluczony na 2 minuty. Coraz większe nerwy w meczu. Wisła przez 11 sekund w czwórkę.

Nieudana akcja rywali. Vive w natarciu.

9:10. Nie pierwsze, nie drugie, a trzecie tempo przyniosło celny rzut. Skutecznie karnego wykonywał Karol Bielecki.

Karny dla Vive.

Czas na żądanie Tałanta Dujszebajewa.

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty.

Błąd kielczan i strata piłki. Bramka nie została uznana. Jednak Wisła nie radzi sobie ze Szmalem w ataku.

Gra pasywna w drużynie z Kielc.

Tym razem faulowali z kolei płocczanie i nie mamy zmiany wyniku meczu.

Błąd popełnił Tiago Rocha. Sędziowie ze Szczecina wskazali na faul ofensywny tego gracza.

9:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. W bramce nie poradził sobie Wichura.

Rzut karny dla Vive. Pierwszy w tym spotkaniu.

Wisła nie wykorzystała okazji. Piłkę przejęli rywale z Kielc.

9:8. Przełożył rękę przy rzucie Michał Jurecki i zrobił to na tyle efektownie, że zdołał wpisać się do protokołu bramką.

9:7. Znakomity mecz rozgrywa Jose Guilherme de Toledo. To już jego czwarta bramka.

Kolejna skuteczna obrona Corrales. Rzucał Reichman.

8:7. Na raty, ale jakie to ma znaczenie. Jest bramka w wykonaniu Jose Guilherme de Toledo.

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty.

7:7. Już remis. Ze skrzydła sprytnie trafił Darko Djukić.

7:6. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

7:5. Kolejny fatalny błąd kielczan. Pusta bramka Vive i z dystansu przez cały parkiecie rzucał Dan-Emil Racotea.

6:5. Kontra Wisły. Szmal nie zdążył się ustawić, co skrzętnie wykorzystał Valentin Ghionea.

5:5. W swoim stylu, obok nogi Szmala po wkrętce trafił Adam Wiśniewski.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty. Czyli mamy wykluczenie obustronne.

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty.

4:5. Błyskawicznie odpowiedział Michał Jurecki. Małe spięcie mieli teraz Jurecki z de Toledo.

4:4. Po raz drugi trafił Jose Guilherme de Toledo.

Żółtą kartkę otrzymał Dan-Emil Racotea.

3:4. Trudny do upilnowania jest Julen Aguinagalde. Jak trudny, pokazał właśnie w ostatniej akcji. Corrales bez szans przy jego rzucie.

3:3. Fantastyczny rzut oddał Jose Guilherme de Toledo.

2:3. Świetnie zachował się teraz Uros Zorman. Wykorzystał pomoc swojego obrotowego i trafił z najbliższej odległości.

Faul ofensywny płockiej siódemki.

Dan-Emil Racotea wyblokowany, ale wciąż piłka przy Wiśle.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Jurecki.

2:2. Tymczasem po raz drugi nie zmarnowali swojej okazji kielczanie. Autorem trafienia Michał Jurecki.

Cóż dziś wyczynia Rodrigo Corrales. Koledzy zmarnowali jednak kontrę.

2:1. W końcu przełamanie. W roli głównej po raz drugi Dmitrij Żytnikow.

Gra pasywna płocczan.

De Toledo zablokowany.

Karol Bielecki rzucał, ale znów Corrales na miejscu.

Zamarkował rzut Żytnikow, ale ostatecznie pogubili się w tej akcji gracze Piotra Przybeckiego.

Manuel Strlek zmarnował okazję ze skrzydła. Był w idealnej pozycji, ale bramkarz Corrales obronił jego rzut.

Mateusz Piechowski został wykluczony na 2 minuty. Faulował Zormana.

Strasznie dużo obiegów i wymian podań w drużynie Vive.

Szybko starali się wypracować atak kielczanie, ale zostali zatrzymani. Wciąż jednak mają piłkę.

Blisko byli straty płocczanie, ale rywal nie zdołał zatrzymać piłki w polu gry. Sygnalizacja gry pasywnej i strata Wisły.

1:1. Szybko pobiegł do ataku Krzysztof Lijewski. Mamy pierwszy remis w meczu.

Świetnie obronił Sławomir Szmal.

Wydawało się, że będzie szybkie wyrównanie, ale Kus przekroczył linię pola bramkowego. Strata i akcja Nafciarzy.

1:0. Ze środka idealnie przymierzył Dmitrij Żytnikow. Mamy piękne otwarcie.

Długo trwa akcja płocczan. Sędziowie wskazali już nawet grę pasywną tej drużyny.

Ze środka jako pierwsi Nafciarze.

Rozpoczynamy "świętą wojnę" numer jeden!

Tymczasem rozpoczęła się już prezentacja obu zespołów.

Puchar już na parkiecie. Spotkanie poprowadzi para ze Szczecina: Tarczykowski, Rajkiewicz.

- Każdy ma swoje cele. My patrzymy tylko na siebie - mówi przed meczem Michał Jurecki.

Kto wygra w Pucharze Polski w Lublinie?

Oba zespoły wyraźnie zdominowały rozgrywki, już nie tylko w Pucharze Polski, ale i w Superlidze. Dzisiejszy triumf Vive będzie czternastym. Nafciarze do tej pory zwyciężali w nim 10 razy.

Witamy Państwa i serdecznie zapraszamy do śledzenia z nami wydarzenia w finale Pucharu Polski. Wystąpią w nim dwaj hegemoni polskich parkietów: Vive Tauron Kielce oraz Orlen Wisła Płock.