Pjongczang 2018. Pogromu z fazy grupowej nie było. Szwajcarki skromnie pokonały Koreanki

Hokejowa reprezentacja zjednoczonej Korei doznała czwartej porażki i powalczy o siódme miejsce w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W niedzielnym meczu lepsze od gospodyń znów okazały się Szwajcarki.

Rafał Smoliński
Szwajcarki cieszą się ze zwycięstwa Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Szwajcarki cieszą się ze zwycięstwa
Szwajcarki były mocne przybite po porażce w ćwierćfinale z Rosjankami. Cztery lata temu sięgnęły w Soczi po olimpijski brąz, a w Pjongczangu pozostała im walka o piątą pozycję. Mimo sobotniego niepowodzenia zmobilizowały się do walki ze słabo grającymi Koreankami, które w turnieju nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa.

Helwetki oddały na bramkę So Jung Shin aż 53 strzały, ale tylko dwa z nich przyniosły odpowiedni skutek. Wynik otworzyła w 17. minucie Sabrina Zollinger, która wykorzystała okres gry w przewadze. Na 2:0 podwyższyła w końcówce drugiej tercji Evelina Raselli. Czyste konto zachowała Janine Alder, która obroniła 19 strzałów Azjatek.

W fazie grupowej Helwetki nie miały litości dla Koreanek i wygrały zdecydowanie 8:0. W niedzielnym spotkaniu o miejsca 5-8 strzeliły im tylko dwie bramki. Tym samym Szwajcarki zagrają we wtorek z Japonkami o piątą pozycję w olimpijskim turnieju. Natomiast gospodynie spotkają się w tym dniu ze Szwedkami, a stawką będzie siódma lokata.

Szwajcaria - Korea 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)