WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Pjongczang 2018. Oni rządzili na igrzyskach. Oto największe gwiazdy

Aż siedmiu sportowców zakończyło zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu z dorobkiem większym niż dwa medale. Niedościgniona pozostała Marit Bjoergen. Oto największe gwiazdy najważniejszej zimowej imprezy czterolecia.
Piotr Szarwark
Piotr Szarwark

Johannes Hoesflot Klaebo - biegi narciarskie

Młody Norweg przebojem wdarł się do czołówki biegów narciarskich, a podczas igrzysk olimpijskich potwierdził swoje wielkie możliwości. 21-latek w Pjongczangu sięgnął w sumie po trzy złote medale: w sprincie indywidualnym i drużynowym, a także w sztafecie 4x10 kilometrów.

W wieku zaledwie 21 lat spełnił swoje największe marzenia. Pierwotnie miał wystąpić również w sobotnim biegu na 50 km, ale stwierdził, że czuje się spełniony i zrezygnował ze startu. Wszystko wskazuje na to, że sezon 2017/18 zwieńczy zdobyciem Kryształowej Kuli.

Dorobek na igrzyskach w Pjongczangu: trzy złote medale

Czy oglądałeś/aś zimowe igrzyska olimpijskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (71):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • szurszacz 0
  "Gigantyczna ciężarówka serwisowa norweskiej reprezentacji w biegach narciarskich, budząca zachwyt i zazdrość innych ekip, okazała się służyć też innym celom niż przygotowywanie sprzętu. Jak ujawnili dziennikarze, są tam inhalatory polepszające wydajność płuc zawodników tuż przed startem, głównie w sprincie."
  a ja myślałem że starczy zwykła pompka...kowalczyk swoje odcierpiała , a inhalatorki??
  adi_kami Doskonale wiem co wzięła i jak. Została zdyskwalifikowana więc jest oszustką.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • szurszacz 0
  a ty masz astme i się na tym znasz
  adi_kami Zostawiam zapłakanych, Januszy z Cebulowa i wypiję zdrowie wszystkich Mistrzów IO AD 2018, a wy dalej sobie wymyślajcie legendy jak to Korzeń mógł a Bjoergen już nie; jak to Bjoergen jest rzekomą na dopingu, ale to Kowalczyk miała dyskwalifikacje. Dzisiaj w polackiej polsce, prawdziwych poloczków, modne jest pisanie historii na nowo. Nie ważne że kłamliwie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Michaelus 0
  Jakaś głupia wymiana ciosów się wywiązała. Kowalczyk, Korzeniowski, polacy, norwegowie... Odpuśćmy personalia, odpuśćmy narodowości. Nie o tym artykuł. Artykuł dotyczy gwiazd Igrzysk Olimpijskich, między innymi Marit Bjoergen która na pewno bierze leki na astmę i to na niej chciałbym się skupić. Leki które mogą znacząco wpływać na wydolność organizmu. Marit akurat bierze Symbicort który znajdował się na liście substancji dopingujących. Sportowcy musieli mieć specjalne pozwolenia na jego stosowanie. Obecnie nie jest to z tego co doczytałem środek dopingujący na listach WADA. Nie znam procedur umieszczania i usuwania danych substancji z listy środków dopingujących zatem mądrować się nie będę. Wrzucam jednak „kamyczek do ogródka”. Czy astma i środki rozszerzające oskrzela są pod kontrolą WADA? Kto stwierdza chorobę u danego zawodnika? Jak to jest że po kilkudziesięciu kilometrach biegu ci astmatycy nie mają problemów oddechowych? Personalizując i zawężając do Marit Bjoergen: jak to jest że jej kariera nabrała złotego tempa po 2009 kiedy stwierdzono u niej pogłębienie choroby i umożliwiono przyjmowanie Symbicortu? Efekt? 2 medale IO przed 2009, 13 medali po 2009 w tym 8 złotych... Pewnie zbieg okoliczności...
  I jeszcze raz: nie wyskakujcie mi teraz z Kowalczyk, Korzeniowskim, Otylią czy innymi cwaniakami. Artykuł jest o IO w Pjongczangu gdzie astmatyczka legalnie przyjmująca środki rozszerzające oskrzela, leki mające realny wpływ na kluczowy element w sportach wysiłkowych, zdobywa 5 medali Olimpijskich. Mi to śmierdzi na sto kilometrów...
  Zaba No i ta sama WADA nie skazuje za leki na astmę. Czyli co, jak Kowalczyk skrócili karę to można się na nich powoływać, a jak Norwegów nie karzą to już nie są opiniotwórczy? Kolejny "piękny" przykład relatywizmu. Sami sobie strzelacie gole do własnej bramki ; ]
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (68)
Pokaż więcej komentarzy (71)
Pokaż więcej komentarzy (71)
Pokaż więcej komentarzy (71)