Mamy pierwszy medal! Widowiskowy finisz Polaka [WIDEO]

Jakub Majerski znowu pokazał, że jest w europejskiej czołówce w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Polak podczas mistrzostw Europy wywalczył brązowy medal.

Robert Czykiel
finisz Jakuba Majerskiego (w żółtym kółku) Twitter / Na zdjęciu: finisz Jakuba Majerskiego (w żółtym kółku)
W Rzymie trwają mistrzostwa Europy w pływaniu. Na razie reprezentanci Polski dają nam niewiele powodów do radości, ale w niedzielę w końcu nastąpił przełom. Ze świetnej strony zaprezentował się Jakub Majerski.

Rok temu zdobył dwa medale podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie. Udało mu się także zająć piąte miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Teraz do swojej kolekcji dołożył brązowy medal mistrzostw Europy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

21-latek zaczął przeciętnie. Po 50 metrach zajmował dopiero siódme miejsce. Wtedy jednak zaczął się rozpędzać, a finisz w jego wykonaniu był fenomenalny. Ostatecznie do mety dotarł na trzecim miejscu z czasem 51.22.

Mistrzem Europy został Kristof Milak z Węgier. Srebrny medal z kolei wywalczył szwajcarski pływak Noe Ponti.

Ministerstwo sportu żąda wyjaśnień. Chodzi o spore pieniądze z budżetu państwa >>

Przebić osiągnięcie Fibaka i dorównać Radwańskiej. Hubert Hurkacz zagra o ważne trofeum >>