Otylia Jędrzejczak: Trzeba pokazywać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia

- Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia. Każde dziecko biorące udział w Otylia Swim Tour otrzymuje koszulkę, na której jest napisane, że może zostać mistrzem. Hasłem przewodnim naszej fundacji jest bowiem "Zostań Mistrzem Życia".

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Łukasz Szeląg / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak

Fundacja najlepszej polskiej pływaczki w historii zorganizowała w sobotę w Hrubieszowie na Lubelszczyźnie warsztaty pływackie Otylia Swim Tour.

W zajęciach zorganizowanych na nowej pływalni „Fala” oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 udział wzięło ponad sto młodych adeptów pływania z Hrubieszowa i okolic. Dzieci ćwiczyły na pływalni i w sali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanych trenerów, m.in. Roberta Białeckiego, byłego trenera Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego, Sławomira Pliszki, byłego trenera m.in. Pauliny Barzyckiej, czy Roberta Wilka, trenera współprowadzącego obecnie najlepszą polską pływaczkę Katarzynę Wasick.

– Dzielimy dzieci na dwie grupy, zawsze młodsze dzieci zaczynają na pływalni, ponieważ zajęcia na basenie są zawsze bardziej wymagające wysiłkowo, niż zajęcia w sali. Jest dużo fajnej młodzieży i bardzo nas cieszy, że możemy dzisiaj spędzić ten dzień z dzieciakami w Hrubieszowie. Cieszy nas młodzież, która chce trenować sport, bo w dobie Internetu, który zabiega ogromną część uwagi tych dzieci, jest to ogromna wartość. Zapraszamy do pływania – mówi Szymon Kujat, były pływak, a dziś trener współpracujący z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

– Najpiękniejszą rzeczą w Otylia Swim Tour jest to, że bez względu na dzień mamy zawsze pełne obłożenie, a także rodzice chętnie biorą udział w zajęciach z psychologiem i dietetykiem. Chcemy pokazać dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia. Każde dziecko biorące udział w Otylia Swim Tour otrzymuje koszulkę, na której jest napisane, że może zostać mistrzem. Hasłem przewodnim naszej fundacji jest bowiem „Zostań Mistrzem Życia”. Cieszę się, że miasto Hrubieszów, który ma wspaniały obiekt, zaprosiło nas do współpracy i na pewno są miasta w Polsce, które mogą pozazdrościć tak świetnej pływalni. Kolejny raz jesteśmy w nowej miejscowości i zachęcamy do pływania nową młodzież – dodaje Jędrzejczak. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały atrakcyjne pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave i EPRO.

W ramach Otylia Swim Tour Fundacja Otylii Jędrzejczak zaprasza na wykłady psychologa i dietetyka także rodziców młodych adeptów pływania.

– Tematyka dietetyki sportowej jest bardzo młodą dziedziną, badania na świecie prowadzone są może od dwudziestu lat, co w nauce jest absolutną nowością. Z roku na rok pojawiają się nowe informacje w zakresie zasad żywienia, metod, czy diet. Ze spotkania na spotkanie w trakcie Otylia Swim Tour pojawiają się nowości, które staram się przekazywać rodzicom. Zachęcam też do śledzenia informacji, bo warto sobie wszystko odświeżać. Rodzice często zadają pytania i nie są to tylko pytania ogólne. Wiedza o dietetyce jest coraz bardziej powszechna, więc rodzice pytają czasem o szczegóły związane z żywieniem w sporcie – mówi Natalia Główka, zajmująca się dietetyką sportową.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego czwarta tegoroczna odsłona odbyła się także dzięki wsparciu miasta Hrubieszów oraz Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×