ME: Dobry wynik Konrada Czerniaka i Pawła Korzeniowskiego w eliminacjach

W porannej sesji piątego dnia pływackich mistrzostw Europy czterech Polaków wywalczyło awans do półfinałów. Najlepiej spisali się Konrad Czerniak oraz Paweł Korzeniowski.

Łukasz Witczyk
Dobrze w eliminacjach na 200 metrów stylem grzbietowym spisał się Radosław Kawęcki. Rekordzista Europy na tym dystansie zwyciężył w swoim wyścigu, a w kwalifikacjach uzyskał siódmy czas, co dało mu awans do półfinałów. Do Petera Berneka reprezentant Polski stracił półtorej sekundy, lecz w eliminacjach najważniejsze było wywalczenie przepustki do dalszej fazy mistrzostw Europy.
Aż czterech Polaków stanęło na starcie wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Z dobrej strony na tym dystansie pokazali się Konrad Czerniak oraz Paweł Korzeniowski, którzy płynęli w jednym biegu eliminacyjnym i zajęli w nim dwa pierwsze miejsca, a w kwalifikacjach zanotowali trzeci i czwarty czas. Piętnasty czas uzyskał Marcin Cieślak, a Jan Świtkowski sklasyfikowany został na 28. pozycji. Obaj biało-czerwoni nie wystąpią w półfinałach.

W eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym udział brały trzy reprezentantki Polski. Najlepiej z nich spisała się Aleksandra Urbańczyk, która w swoim wyścigu zajęła trzecią pozycję, a ogólnie sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Dużo gorzej spisały się Klaudia Naziębło (22. pozycja) oraz Alicja Tchórz, która zajęła 29. lokatę.