Konrad Czerniak awansował do finału wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym

Szóstego dnia mistrzostw Europy 2014 w pływaniu na basenie w Berlinie odbyło się siedem finałów. Złote medale wywalczyli Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki.

Piotr Ziemka

Konrad Czerniak tuż po zwycięstwie na 100 metrów stylem motylkowym uczestniczył w drugim półfinale 50-metrowej rywalizacji kraulem. Polak zajął w nim drugą pozycję i awansował do niedzielnego finału z piątym rezultatem (22,06). W eliminacjach najlepszy był Florent Manaudou (21,57).

Ósme miejsce w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym zajęli: Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski oraz Dawid Zieliński. Rewelacyjnie spisał się Korzeniowski, który uzyskał czas 1:47,40. Dzięki temu Polska po 1/4 zajmowała pierwszą pozycję. Mistrzowski tytuł obronili Niemcy z Paulem Biedermannem na czele.

Wyścig na 200 metrów stylem dowolnym kobiet wygrała Federica Pellegrini. Ta urodzona w 1988 roku Włoszka trzeci raz z rzędu była najszybsza w tej konkurencji na mistrzostwach Europy.