Mireia Belmonte dwukrotnie na podium w ostatnim dniu mistrzostw Europy w pływaniu

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w pływaniu odbyło się osiem finałów. Srebrny medal w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn zdobył Konrad Czerniak.

Piotr Ziemka

Mireia Belmonte Garcia wygrała wyścig na 200 metrów stylem motylkowym. Druga w tej konkurencji była inna reprezentantka Hiszpanii - Judit Ignacio Sorribes. Na trzecim stopniu podium stanęła Katinka Hosszu, która broniła mistrzowskiego tytułu. Belmonte w ostatnim dniu europejskiego czempionatu zdobyła również brązowy medal w rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym.