MŚ na krótkim basenie: Kawęcki i Korzeniowski w półfinałach

W porannej sesji pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie awanse do półfinałów wywalczyli Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski.

Łukasz Witczyk

Dziewiąte miejsce w eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zajął Radosław Kawęcki. Polak do zwycięzcy, Amerykanina Matta Greversa stracił 0,8 sek. Z kolei Paweł Korzeniowski był dwunasty w eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Reprezentant Polski uzyskał o 0,96 sek. gorszy czas niż zwycięzca Kosuke Hagino. Na 28. miejscu rywalizację zakończył Michał Poprawa.

Z dalszej rywalizacji odpadła Alicja Tchórz, która na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła dziewiętnastą pozycję. Do awansu do półfinałów Polce zabrakło zaledwie 0,3 sek. Dopiero 41. lokatę w eliminacjach na 200 metrów stylem dowolnym zajął Filip Zaborowski.