Brązowy medal Sebastiana Szczepańskiego na mistrzostwach Europy w pływaniu

Sebastian Szczepański zdobył w Izraelu brązowy medal mistrzostw Europy na krótkim basenie w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym.

Piotr Ziemka

Sebastian Szczepański w finale płynął na drugim torze. 20-letni Polak uzyskał czas 21.21. Zwyciężył Rosjanin Jewgienij Siedow (20.87). Srebro wywalczył Włoch Marco Orsi (20.92). To czwarty medal dla reprezentacji Polski podczas europejskiego czempionatu w Netanji, a drugi zdobyty w trzecim dniu zawodów. Wcześniej złoto wywalczył Radosław Kawęcki.

Alicja Tchórz została sklasyfikowana na szóstym miejscu w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym. Polka miała czas 2:04.98. Wygrała Katinka Hosszu. Węgierka jako jedyna przepłynęła ten dystans poniżej dwóch minut (1:59.84). Hosszu okazała się też najlepsza na 100 m stylem zmiennym i poprawiła rekord świata (56.67).

Złote medale w pozostałych konkurencjach kobiet zdobyły: Sarah Sjoestroem (100 dowolnym), Franziska Hentke (200 motylkowym), a także Włoszki: Silvia di Pietro, Erika Ferraioli, Aglaia Pezzato i Federica Pellegrini w sztafecie 4x50 kraulem.

Wojciech Wojdak uplasował się na piątej pozycji w 1500-metrowych zmaganiach stylem dowolnym (14:38.90). Dwie czołowe lokaty zajęli Włosi - Gregorio Paltrinieri (14:08.06), a także Gabriele Detti (14:18.00). Paltrinieri uzyskał rekord świata. Natomiast na 200 m zmiennym najlepiej spisał się Węgier Laszlo Cseh.