Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak z drugimi czasami awansowali do finałów ME

Radosław Kawęcki z drugim czasem awansował w Londynie do sobotniego finału mistrzostw Europy 2016 na 200 metrów stylem grzbietowym. Drugi czas 1/2 finału na 100 m delfinem miał Konrad Czerniak.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki

Obaj Polacy w 2014 roku zdobyli złote medale w tych konkurencjach podczas europejskiego czempionatu w Berlinie. Radosław Kawęcki uzyskał wynik 1:57.39 i zajął drugą lokatę w pierwszym wyścigu półfinałowym na 200 metrów stylem grzbietowym. Przed Polakiem uplasował się jedynie Litwin Danas Rapsys (1:57.35).

Konrad Czerniak wygrał pierwszy półfinał na 100 metrów stylem motylkowym. Polak przepłynął ten dystans w czasie 51.90. W drugim półfinale triumfował Laszlo Cseh (51.64). Trzeci był w nim Paweł Korzeniowski, który zakwalifikował się do sobotniego finału z czwartym rezultatem (52.11).