Wojciech Wojdak siódmy na 1500 metrów w ostatnim dniu MŚ 2017 w Budapeszcie

Wojciech Wojdak zajął siódme miejsce w finale na 1500 metrów stylem dowolnym w ostatnim dniu mistrzostw świata 2017 w Budapeszcie.

Piotr Ziemka
Wojciech Wojdak Instagram / wojdaz / Na zdjęciu: Wojciech Wojdak
Tytuł mistrza świata obronił Gregorio Paltrinieri (14:35.85). Włoch jest też aktualnym mistrzem olimpijskim oraz mistrzem Europy w tej konkurencji. Srebrny medal zdobył Ukrainiec Michaiło Romanczuk (14:37.14). Trzeci był Australijczyk Mack Horton (14:47.70). Tuż za podium znalazł się triumfator środowego finału na 800 metrów Gabriele Detti (14:52.07). Wojciech Wojdak został sklasyfikowany na siódmej pozycji z czasem 15:01.27.

Rekord świata na 50 metrów stylem klasycznym kobiet ustanowiła Lilly King. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych uzyskała czas 29.40. Poprzedni najlepszy wynik w historii tej konkurencji wynosił 29.48 - taki rezultat w 2013 roku miała Ruta Meilutyte, która tym razem była czwarta (30.20). Na drugim stopniu podium stanęła Julia Jefimowa (29.57). Trzecią lokatę zajęła Amerykanka Catherine Meili (29.99).

4x100 metrów stylem zmiennym kobiet:
1. Kathleen BakerLilly King, Kelsi Worrell, Simone Manuel (Stany Zjednoczone) 3:51.55 - rekord świata
2. Anastazja Fesikowa, Julia Jefimowa, Swietłana Chimrowa, Weronika Popowa (Rosja) 3:53.38
3. Emily Seebohm, Taylor McKeownEmma McKeon, Bronte Campbell (Australia) 3:54.29

4x100 metrów stylem zmiennym mężczyzn:
1. Matthew Grevers, Kevin Cordes, Caeleb Dressel, Nathan Adrian (Stany Zjednoczone) 3:27.91
2. Chris Walker-HebbornAdam Peaty, James GuyDuncan Scott (Wielka Brytania) 3:28.95
3. Jewgienij Ryłow, Kirił Prigoda, Aleksandr Popkow, Władimir Morozow (Rosja) 3:29.76

Czy w następnych mistrzostwach świata na 50-metrowym basenie reprezentacja Polski zdobędzie więcej niż jeden medal?