Radosław Kawęcki wygrał finał na 200 m stylem grzbietowym podczas PŚ w Berlinie

Radosław Kawęcki wygrał finał na 200 metrów stylem grzbietowym podczas Pucharu Świata 2017 na krótkim basenie w Berlinie.

Piotr Ziemka
Do finału zmagań na 200 m stylem grzbietowym zakwalifikowało się trzech Polaków. Na pierwszym torze płynął Jakub Skierka, na piątym Radosław Kawęcki, a na ósmym Tomasz Polewka. Kawęcki po pięćdziesięciu metrach zajmował drugie miejsce. Trzykrotny mistrz świata na krótkim basenie w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym tracił do prowadzącego Christiana Dienera 34 setne sekundy. Na półmetku tego wyścigu Niemiec nadal był liderem, ale najlepszy z Polaków zmniejszył stratę - wówczas Diener miał czas lepszy o 0.30.

Po 150 metrach na czele znajdował się już Kawęcki. Urodzony w 1991 roku Polak utrzymał przodownictwo do końca. Triumfował z rezultatem 1:48.20. Drugą lokatę zajął Japończyk Masaki Kaneko (1:49.11). Diener uplasował się na trzeciej pozycji (1:49.30). Taka sama kolejność najlepszej trójki była 3 sierpnia podczas poprzednich zawodów Pucharu Świata rozegranych w Moskwie. Skierka został sklasyfikowany w Berlinie na szóstym miejscu (1:52.16), Polewka zaś - na ósmym (1:53.26).

Trzecią lokatę na 1500 metrów kraulem zajął Wojciech Wojdak (14:30.57). Triumfował Gabriele Detti (14:18.33). Przed Wojdakiem znalazł się też Henrik Christiansen (14:21.53).

Brązowy medal w wyścigu na 100 metrów kraulem zdobył Kacper Majchrzak (46.12). Szósty w tej konkurencji był Konrad Czerniak (47.02). Wygrał Rosjanin Władimir Morozow (45.23). Czwartą lokatę na 50 metrów stylem motylkowym zajęła Aleksandra Urbańczyk (25.36). Wszystkie rywalki pokonała Sarah Sjoestroem (24.57).

W sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym mężczyzn i kobiet reprezentacja Polski w składzie Kawęcki, Marcin Stolarski, Anna Dowgiert i Urbańczyk była trzecia (1:39.70). Wygrała Holandia (1:38.41).

W poniedziałek 7 sierpnia podczas Pucharu Świata na krótkim basenie w Berlinie Kawęcki weźmie udział w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym.

Czy w poniedziałek Radosław Kawęcki zajmie miejsce w najlepszej trójce finału na 100 metrów?