Mistrzynie poprowadzą specjalną lekcję WF-u

350 uczennic z kilkunastu szkół województwa kujawsko-pomorskiego weźmie udział we wtorek w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Niezwykłej, bo spotkają na niej kobiety, które w zawodowym sporcie osiągnęły wielkie mistrzostwo.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak podczas treningu Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas treningu
Projekt "Mistrzynie w szkołach", realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak, w tym roku wystartuje właśnie w województwie kujawsko-pomorskim. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Grębocinie koło Torunia (gmina Lubicz) z uczennicami spotkają się:
  • mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu Otylia Jędrzejczak,
  • brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka,
  • srebrna i brązowa medalistka igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Luiza Złotkowska,
  • brązowa medalistka mistrzostw świata oraz halowa mistrzyni Europy i halowa mistrzyni świata w lekkiej atletyce Iga Baumgart-Witan,
  • multimedalistka Mistrzostw Europy w short tracku Patrycja Maliszewska,
  • mistrzyni Polski elity w kolarstwie szosowym Karolina Karasiewicz.
- Chcemy zachęcić dziewczęta w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej i do uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego, a jednocześnie pokazać im, że poprzez sport mogą realizować różne marzenia. Przecież uprawiając sport wypracowuje się cechy, które są niezwykle ważne w życiu codziennym - mówi Jędrzejczak.

Zapisy na pierwszy odcinek akcji "Mistrzynie w szkołach" trwały bardzo krótko, bo zainteresowanie było ogromne. W sumie na spotkaniu z mistrzyniami światowego sportu pojawi się około 350 uczennic. Zajęciom będą również przyglądać się nauczyciele WF-u.

ZOBACZ WIDEO Uciekali przed Małyszem w charytatywnym celu

- Jest mi niezwykle miło, że razem ze mną do Grębocina przyjadą naprawdę wielkie gwiazdy sportu. Dziewczynki, które w przyszłości być może również zwiążą się ze sportem, będą mogły poznać medalistki największych imprez, w tym również igrzysk olimpijskich. To na pewno będzie dla każdej z nich spore przeżycie – dodaje Jędrzejczak.

- Cieszę, że współpracujemy z Otylią w projekcie, który ma zapobiegać wyłączeniu dziewcząt i młodych kobiet z aktywności fizycznej. Chcemy wspólnie promować zdrowy styl życia i uświadamiać istotną rolę sportu w rozwoju młodego pokolenia - mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, który razem z Jędrzejczak i wójtem gminy Lubicz Tadeuszem Olszewskim otworzą wtorkowe spotkanie.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy w Grębocinie są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz gmina Lubicz. W 2018 roku Fundacja Otylii Jędrzejczak w ramach tego programu zorganizuje trzy spotkania uczennic ze znanymi sportsmenkami.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×