ME w pływaniu: Alicja Tchórz czwarta w finale na 50 metrów stylem grzbietowym

Alicja Tchórz zajęła czwarte miejsce w finale mistrzostw Europy Glasgow 2018 w pływaniu. W rywalizacji na 200 metrów stylem motylkowym szósty był Jan Świtkowski.

Piotr Ziemka
Alicja Tchórz Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Alicja Tchórz
W sobotę Alicja Tchórz zakwalifikowała się do finału z czwartym czasem i rekordem Polski 27.72. W niedzielę srebrna medalistka mistrzostw Europy 2017 na krótkim basenie, uzyskała czas 27.74 i ponownie została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Brązowy medal zdobyła Finka Mimosa Jallow (27.70). Triumfowała Georgia Davies z Wielkiej Brytanii (27.23). Na drugim stopniu podium stanęła Rosjanka Anastazja Fesikowa (27.31).

W zmaganiach na 200 metrów stylem motylkowym szósty był Jan Świtkowski (1:56.53). Dwie czołowe pozycje zajęli Węgrzy: Kristof Milak (1:52.79) i Tamas Kenderesi (1.54.36). Brąz zdobył Włoch Federico Burdisso (1:55.97).

W półfinałach konkurencji 200 metrów stylem zmiennym na szesnastej pozycji został sklasyfikowany Dawid Szwedzki (2:03.64).