Igrzyska Azjatyckie: historyczny wyczyn chińskiej pływaczki

21-letnia Liu Xiang jest pierwszą kobietą, która przepłynęła 50 m stylem grzbietowym poniżej 27 sekund. Po pobiciu rekordu świata Chinka nie kryła zaskoczenia.

Michał Fabian
Michał Fabian
Liu Xiang (w białym czepku) po pobiciu rekordu świata na 50 m stylem grzbietowym PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Liu Xiang (w białym czepku) po pobiciu rekordu świata na 50 m stylem grzbietowym
Podczas Igrzysk Azjatyckich w Dżakarcie Liu Xiang przepłynęła 50 m stylem grzbietowym w 26,98 s. To nowy rekord świata na tym dystansie. Dotychczasowy - 27,06 s - należał od 2009 r. do innej Chinki Zhao Jing.

Liu Xiang do wtorku legitymowała się "życiówką" wynoszącą 27,40 s. Jej największym sukcesem w karierze był brązowy medal mistrzostw świata w Kazaniu (2015 r.) na 50 m stylem grzbietowym.

Chinka nie kryła zaskoczenia rezultatem uzyskanym w Dżakarcie. - W ogóle nie spodziewałam się rekordu świata na tym dystansie. Koncentruję się na wyścigu na 50 m stylem dowolnym (odbędzie się w piątek - przyp. red.). Nie odczuwałam więc żadnej presji - powiedziała 21-latka.

We wtorkowym wyścigu srebrny medal przypadł Chince Fu Yuanhui (27,68), zaś brązowy Japonce Natsumi Sakai (27,91).

ZOBACZ WIDEO Atalanta BC rozbiła zespół Bartosza Salamona, pech Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×