KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza kolejna edycja Otylia Swim Tour. Mistrzyni olimpijska odwiedzi sześć miast

Chorzów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Łódź, Kraków i Toruń - w tych miastach młodzi miłośnicy pływania będą mogli szkolić się pod okiem Otylii Jędrzejczak. Pierwsze zajęcia już 22 września.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak i uczestnicy Otylia Swim Tour Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak i uczestnicy Otylia Swim Tour
Całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania oraz zajęcia dla rodziców i trenerów to główne elementy projektu Otylia Swim Tour, którego czwarta edycja rozpocznie się we wrześniu. W tym roku mistrzyni olimpijska z Aten ze swoim sztabem odwiedzi młodzież w sześciu miastach.

Pierwsza impreza z cyklu Otylia Swim Cup odbędzie się 22 września w Chorzowie. Do końca roku młodzi miłośnicy pływania będą mogli szkolić się pod okiem Otylii Jędrzejczak jeszcze w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

- Poprzednie edycje pokazały, że mamy naprawdę utalentowaną młodzież, która może zdrowo się rozwijać. Przygotowujemy zajęcia nie tylko dla nich, ale także dla ich trenerów, czy rodziców. Często się zdarza, że trener wie o dziecku więcej, niż rodzic, więc jego rola w tym okresie życia młodego adepta pływania jest nie do przeceniania - mówi Otylia Jędrzejczak.

Dla dzieci uczestniczących w finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projekcie Otylia Swim Tour przygotowano wiele atrakcji, o które zadbali sponsorzy i partnerzy Fundacji Otylii Jędrzejczak. Zajęcia podzielone są na dwie części - w sali gimnastycznej oraz w wodzie. Każdorazowo w Otylia Swim Tour udział bierze około dziewięćdziesiąt dzieci w wieku od 9 do 14 lat, a także ich opiekunowie i trenerzy.

- Każda grupa ma osobne zajęcia, bo zależy nam, by dostarczać wiedzę, której oni właśnie potrzebują. By odnieść sukces sportowy trzeba mieć talent, ale trzeba też rodziców, trenerów i wychowawców, którzy go dostrzegą i pomogą odpowiednio o niego zadbać - dodaje Jędrzejczak.

Nieprzypadkowo przy projektach realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak pojawia się hasło "Zostań Mistrzem Życia".

- Nie każdy z nich będzie kiedyś pływakiem, pewnie większość z nich nie będzie zawodowymi sportowcami, ale każdy może mieć szczęśliwe życie. Jest bardzo ważne, by dzieci cechy nabyte dzięki treningom przenosiły na swoje codzienne życie. I to też im wpajamy w trakcie zajęć - mówi najlepsza w historii polskiego pływania zawodniczka.

Zapisy do udziału w zajęciach z cyklu Otylia Swim Tour w Chorzowie przyjmowane są na stronie internetowej otyliaswimtour.pl.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×