WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Otylia Swim Tour: wielkie zainteresowanie pływaniem w Chorzowie

Aż 500 dzieci chciało wziąć udział w zajęciach, które odbyły się w sobotę w Chorzowie. - Niestety, nie mogliśmy wszystkich przyjąć, ale to pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie pływaniem, co bardzo mnie cieszy - mówi Otylia Jędrzejczak.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas imprezy w Chorzowie

Otylia Swim Tour to całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania, ale także zajęcia dla rodziców i trenerów. - Zajęcia odbywają się na pływalni i w sali gimnastycznej. Prowadzą wybitni trenerzy pływania oraz trenerzy przygotowania fizycznego i fizjoterapeuci. Cały sztab piętnastu osób przyjeżdża ze mną do każdego miasta - dodaje Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach inaugurujących cykl Otylia Swim Tour, które odbyły się w Kompleksie Sportowym "Hajduki" w Chorzowie, wzięło udział 150 dzieci. Chętnych było znacznie więcej - aż pół tysiąca.

Mistrzynię olimpijską z Aten bardzo cieszy fakt, że zajęcia cieszą się zainteresowaniem nie tylko dzieciaków, ale również rodziców. - To bardzo ważne. Chcemy, by rodzice od psychologa dowiedzieli się istotnych rzeczy o relacji z dzieckiem, o tym jak motywować je do osiągania celów. A z kolei od dietetyka rodzice dowiadują się, jak odpowiednio odżywiać dzieci, by nie borykać się z częstym niestety u nich problemem otyłości - mówi Jędrzejczak.

- Cieszę się, że tu przyjechałem, ponieważ lubię pływać. Pływam od sześciu lat i bardzo mi się tu podoba - mówił Maciek, jeden z uczestników imprezy w kompleksie "Hajduki" w Chorzowie.

W zajęciach biorą udział uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie internetowej otyliaswimtour.pl. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat oraz do ich opiekunów i trenerów. Na dzieciaki, tak w Chorzowie, jak i w każdym mieście podczas cyklu Otylia Swim Tour, czeka masa atrakcji i prezentów przygotowanych m.in. przez Marwitt i innych partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak.

- Przez trzy lata przeszkoliliśmy 2,5 tysiąca dzieci oraz 4,5 tysiąca rodziców. W tym roku będziemy w sześciu miastach w całej Polsce, a w zajęciach weźmie udział ponad tysiąc dzieci. Chcemy, by dzieciaki zostały mistrzami życia - dodaje mistrzyni olimpijska.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po Chorzowie Otylia Jędrzejczak i jej sztab spotkają się z młodym adeptami pływania w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×