Paweł Juraszek na dopingu!

Paweł Juraszek, pływacki rekordzista Polski na dystansie 50 metrów, został przyłapany na dopingu! - poinformował Eurosport.pl

Jacek Stańczyk
Paweł Juraszek PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Paweł Juraszek

Według Eurosportu, badanie wykonano w marcu, podczas Grand Prix Polski w Lublinie. We wtorek do Polskiego Związku Pływania przyszło oficjalne pismo z Polskiej Agencji Antydopingowej. W organizmie sportowca wykryto pseudoefedrynę, która stosowana jest w lekach na przeziębienie.

Czeka go teraz zawieszenie i ominą go mistrzostwa świata w Gwangju (Korea Płd.). Impreza rozpoczyna się 12 lipca. Pływak pewnie będzie się odwoływał.

Paweł Juraszek jest mistrzem Polski na 50 metrów stylem dowolnym. Do niego należy też rekord kraju na tym dystansie - 21,47 sek. Jest też brązowym medalistą mistrzostw Europy na krótkim basenie z 2017 roku (Kopenhaga). Medal zdobył w sztafecie 4x50 metrów. Rok wcześniej startował w igrzyskach w Rio de Janeiro. Zajął 35. miejsce.