WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ w podnoszeniu ciężarów: Adrian Zieliński blisko medalu, złoto dla Białorusi

Adrian Zieliński zajął 5. miejsce w kategorii do 94 kilogramów podczas odbywających się w Houston mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów. Złoty medal zdobył Białorusin Waleryj Stralcou.
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk

Rwanie nie było pokazem siły w wykonaniu sztangistów występujących w grupie A. Wystarczy powiedzieć, że żaden z nich nie miał trzech udanych prób w tym boju. Spod topora w ostatniej chwili uciekł Aurimas Didzbalis, który 180 kg zaliczył dopiero przy trzeciej okazji. Dało mu to mały srebrny medal, tuż za Aleksiejem Kosowem (181 kg), a przed broniącym tytułu z Ałma-Atów Żassułanem Kydyrbajewem.

Blisko brązowego krążka za pierwszą część rywalizacji był piąty po rwaniu Adrian Zieliński, który z wynikiem 177 kg do Kazacha stracił zaledwie 1 kg. Drugi z reprezentantów Polski, Tomasz Zieliński zajmował 12. pozycję.

Rywalizację w podrzucie rozpoczął... prowadzący po rwaniu Kosow. Zaliczone w pierwszej próbie 200 kg okazało się maksimum możliwości Rosjanina, który dwubój zakończył na 7. pozycji. Z wynikiem łącznym 375 kg rywalizację zakończył młodszy z Polaków. Dało mu to 11. miejsce i cenne 15 punktów do rankingu olimpijskiego, który zadecyduje ilu Biało-Czerwonych pojedzie do Rio.

Adrian Zieliński chcąc uniknąć sytuacji sprzed roku, kiedy nie został sklasyfikowany,  w pierwszej próbie, spokojnie zaliczył 208 kg. W drugiej dołożył do tego jeszcze 6 kilogramów, co z wynikiem z rwania dało rezultat minimalnie gorszy od rekordu życiowego mistrza olimpijskiego z Londynu.

Niespodziewanie do walki o najwyższe miejsca włączył się Almas Uteszow. Kazach po rwaniu był dopiero 10., choć miał nad głową 180 kg. Próba jednak nie została uznana z powodu docisku w prawej ręce. Wicemistrz świata z Wrocławia nadrobił straty w podrzucie, szczególnie udanym podejściem na 230 kg. Tyle samo zaliczył Waleryj Stralcou i obydwaj stanęli do ataku na rekord świata w podrzucie Ilii Ilina (234 kg). Po dwóch spalonych próbach złoty medal trafił do Białorusina, a Uteszow skończył ze srebrem.

Czołówka kategorii poniżej 94 kg mężczyzn:
1. Waleryj Stralcou (Białoruś) 405 (175+230)
2. Almas Uteszow (Kazachstan) 402 (172+230)
3. Żassułan Kydyrbajew (Kazachstan) 399 (178+221)
4. Aliaksandr Wenskel (Białoruś) 398 (178+220)
5. Adrian Zieliński (Polska) 391 (177+214)
6. Dmytro Czumak (Ukraina) 386 (175+211)
...
11. Tomasz Zieliński (Polska) 375 (170+205)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×