Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Depresja, cukrzyca, długi. Agata Wróbel prosi o pomoc. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

Do tej pory Agata Wróbel nie zwracała się do nikogo o pomoc. Mało kto wiedział o jej złym stanie zdrowia i problemach osobistych. Okazuje się, że sytuacja byłej sportsmenki jest dramatyczna. Dziś prosi, żeby przekazywać nawet najmniejsze kwoty.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Agata Wróbel Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Agata Wróbel

"Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera skończyła się zbyt wcześnie, teraz znajduję się w sytuacji, w której mam stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi. Przez naiwność, dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu w ciągu krótkiego czasu. (...) Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat" - tymi słowami Agata Wróbel zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc finansową.

Do tej pory bardzo skryta, stroniąca od mediów i chodząca własnymi ścieżkami była sportsmenka, nie miała odwagi zwrócić się do nikogo o pomoc. Teraz to się zmieniło, bo sytuacja stała się krytyczna.

Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów (srebrny medal w Sydney w 2000 r. i brązowy w Atenach w 2004 r.) cierpi na cukrzycę. Ma neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w rękach i stopach.

"Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, leki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. (...) Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć tej pomocy) powiedzieli, że ja też mam prawo o nią poprosić" - zdradziła Wróbel w opisie akcji zbiórki pieniędzy - link TUTAJ.

Celem zbiórki pod hasłem "Na nowy start w życiu dla Agaty Wróbel" jest kwota 20 tys. zł. Dotychczas - stan na niedzielę 13 stycznia godz. 11:00 - udało się zebrać niespełna 700 zł. "Wiem, że miałam wielu fanów, kiedy rywalizowałam na pomoście. Jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna" - apeluje o pomoc 37-letnia Wróbel.

ZOBACZ WIDEO To miał być przejściowy rok dla siatkówki. "Na MŚ chcieliśmy być w pierwszej szóstce"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
zrzutka.pl
Komentarze (40):
 • Xing Zao Chan Zgłoś komentarz
  Każdy może się znaleźć w tak niekomfortowej sytuacji. Dziś masz jutro nie. Nikt nie może powiedzieć, że nie wpadnie nigdy w kłopoty. Ja mam zasadę, że jedną dniówkę pracy w
  Czytaj całość
  miesiącu poświęcam na potrzebujących ludzi i zwierzęta. Może nie jest to zawrotna kwota ale zawsze jakieś ziarnko piasku jest. A hejterom powiem: Nie chcesz nie pomagaj zamilcz i nie komentuj.
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   Pomijając rozważania ZA czy PRZECIW pragnę zauważyć, że Agata Wróbel była wybitną zawodniczką w dyscyplinie sportowej, która nazywa się PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Nie rozumiem więc z
   Czytaj całość
   jakiego powodu artykuł o jej sytuacji życiowej jest w dziale LEKKA ATLETYKA.
   • Krystian Boch Zgłoś komentarz
    bando maluczkich, tą rentę za którą chcecie jej oczy wydrapać dostanie jak skończy 40lat
    • Krzysztof Komkowski Zgłoś komentarz
     Jeżeli ktoś nie chce, niech nie pomaga. Po co te komentarze? Nie pomagasz, nie krytykuj, nie przeszkadzaj. Karma wraca. Wszystkiego dobrego pani Agato. Będzie dobrze.
     • Kazimierz Msztajn Zgłoś komentarz
      Zapłącę. A hejterzy spadać ! Ona coś dla Polski, naszego kraju zrobiła, a wy co? Nic.
      • Kazimierz Msztajn Zgłoś komentarz
       Oczywiście że przeleję kwotę. Ona coś dla Polski, dla naszego kraju zrobiła w przeciwieństwie do tych, którzy tylko tu hejtują a w życiu osiągnięcia mają mizerne.
       • Jerzy Faszcza Zgłoś komentarz
        a jeszcze nie dawno nie chciała z nikim żadnego kontaktu. Teraz już chce?
        • hubert1979 Zgłoś komentarz
         Olej73- To przepraszam, myślałem, że coś w moim kierunku. Przeczytaj co napisałem. Nieomylny nie jestem, ale mam nadzieję, że mam trochę racji. Jak Pana, Panią obraziłem- przepraszam,
         Czytaj całość
         niezamierzenie! Obrażanie nie jest moim celem, ale komentowanie wydarzeń tak.
         • Artur Kosorz Zgłoś komentarz
          47361 zl
          • Wiesław Grabowski Zgłoś komentarz
           Wszyscy poplecznicy: Zamiast na zbędne komisje typu "smoleńskie" warto zainteresować się losem Polki , która rozsławiała imię Polski a choroba Ją wykańcza. Antoni Polski nie rozławił
           Czytaj całość
           i nie rozsławi chyba że domyślnymi śmigłowcami i dronami. WSTYD I HAŃBA.
           • hubert1979 Zgłoś komentarz
            Ludzie popatrzcie jak jesteście fałszywi! Jak Agnieszka Radwańska podjechała na wywiad PORSCHE CAYENE- zła bo się dorobiła i złe komentowanie- sama na to zarobiła i jest afera bo
            Czytaj całość
            bogata! Pani Wróbel jest biedna- jest dobra i należy Jej się pomoc? Każdy ma to na co sobie zapracował i jak pokierował swoim życiem! Mi nikt nic nie dał i żyję... a, że byłem dumny jak zdobywały laury zarówno Pani Agata jak Pani Agnieszka to moja sprawa! Szacunek i słowa podziękowania za Ich osiągnięcia sportowe jesteście naszą dumą! Cieszę się tylko, że nasz sport zyskuje coraz więcej, ale jak mamy ich dożywotnio utrzymywać to wybaczcie przekażcie swoje dochody! Ja wolę nadal kibicować! Gratuluję dzisiaj naszym skoczkom! Brawo Kubacki, Brawo Stoch!
            • lord 123 Zgłoś komentarz
             Ale jak prezes polskich ciężarów proponował prace w kadrze to się wypieła. Wstyd żeby żebrać - do pracy nierobie.
             • Rachela Zgłoś komentarz
              Ciężko mi zrozumieć jej sytuację. Z tego, co czytałam, pobiera sporą sportową emeryturę, miała różne propozycje pracy. Dlaczego z nich nie skorzystała? " Agata Wróbel na mocy
              Czytaj całość
              decyzji administracyjnej nr 384/DSW/14/2016 z dnia 30.09.2016 r. otrzymuje świadczenie olimpijskie" "Obecnie to 2623,38 złotych miesięcznie. Świadczenie jest zwolnione ze składek na ubezpieczenie społeczne oraz zwolnione od podatku."
              Zobacz więcej komentarzy (27)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×