WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Depresja, cukrzyca, długi. Agata Wróbel prosi o pomoc. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

Do tej pory Agata Wróbel nie zwracała się do nikogo o pomoc. Mało kto wiedział o jej złym stanie zdrowia i problemach osobistych. Okazuje się, że sytuacja byłej sportsmenki jest dramatyczna. Dziś prosi, żeby przekazywać nawet najmniejsze kwoty.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Agata Wróbel

"Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera skończyła się zbyt wcześnie, teraz znajduję się w sytuacji, w której mam stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi. Przez naiwność, dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu w ciągu krótkiego czasu. (...) Szukam pomocy, aby móc stanąć na nogi, spłacić zobowiązania, odnaleźć siebie sprzed lat" - tymi słowami Agata Wróbel zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc finansową.

Do tej pory bardzo skryta, stroniąca od mediów i chodząca własnymi ścieżkami była sportsmenka, nie miała odwagi zwrócić się do nikogo o pomoc. Teraz to się zmieniło, bo sytuacja stała się krytyczna.

Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów (srebrny medal w Sydney w 2000 r. i brązowy w Atenach w 2004 r.) cierpi na cukrzycę. Ma neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w rękach i stopach.

"Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, leki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. (...) Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć tej pomocy) powiedzieli, że ja też mam prawo o nią poprosić" - zdradziła Wróbel w opisie akcji zbiórki pieniędzy - link TUTAJ.

Celem zbiórki pod hasłem "Na nowy start w życiu dla Agaty Wróbel" jest kwota 20 tys. zł. Dotychczas - stan na niedzielę 13 stycznia godz. 11:00 - udało się zebrać niespełna 700 zł. "Wiem, że miałam wielu fanów, kiedy rywalizowałam na pomoście. Jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna" - apeluje o pomoc 37-letnia Wróbel.

ZOBACZ WIDEO To miał być przejściowy rok dla siatkówki. "Na MŚ chcieliśmy być w pierwszej szóstce"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
zrzutka.pl

Komentarze (40):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Rowek1974 0
  Nie wiem co bierzesz ale to co to jest ma wpływ na twój sen
  hmm napisał to kibic , który chciał spalić busa śp Romankowi . cóż za ironia
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Xing Zao Chan 0
  A jakie ty możesz dać gwarancje, że pod kościołem z kubeczkiem nie wylądujesz i na misce u Brata Alberta hehehe śmieszny jesteś. Życie upokorzyło nie jednego takiego cwaniaczka z honorem jak ty.
  ProstaRiposta Śmieszny jesteś. Jak jesteś frajer, to spłacaj długi Agatki Wróbel. Ja nie mam zamiaru. Żebrać też nigdy nie będę, bo mam honor w przeciwieństwie do takich jak ty, którzy nie wiedzą, co to jest.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Xing Zao Chan 0
  Każdy może się znaleźć w tak niekomfortowej sytuacji. Dziś masz jutro nie. Nikt nie może powiedzieć, że nie wpadnie nigdy w kłopoty.
  Ja mam zasadę, że jedną dniówkę pracy w miesiącu poświęcam na potrzebujących ludzi i zwierzęta. Może nie jest to zawrotna kwota ale zawsze jakieś ziarnko piasku jest.
  A hejterom powiem:
  Nie chcesz nie pomagaj zamilcz i nie komentuj.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (37)
Pokaż więcej komentarzy (40)
Pokaż więcej komentarzy (40)
Pokaż więcej komentarzy (40)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×