Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polkowice czekają na Turniej Barbórkowy. Przyjadą gwiazdy

41. edycja Turnieju Barbórkowego w podnoszeniu ciężarów będzie historyczna. Zawody w Polkowicach swoim udziałem ozdobią najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Arkadiusz Michalski PAP / Arkadiusz Michalski

Turniej w międzynarodowej obsadzie odbędzie się po raz pierwszy. Kibicom pokażą się między innymi siódmy zawodnik igrzysk olimpijskich z Londynu (2012) Jiri Orsag, dziesiąty na IO w Rio de Janeiro (2016) Peter Nagy, ósmy ciężarowiec ubiegłorocznych mistrzostw świata (2018) Radoslav Tatarcik oraz ośmiokrotny mistrz Izraela David Litvinov.

Przeciwnikom zza granicy czoła stawią Polacy: Jakub i Arkadiusz Michalscy, Krzysztof Zwarycz, Łukasz Grela, Jakub Węgrzyn, Paweł Szmeja i Tomasz Rosoł.

- Liczymy, że dzięki międzynarodowej obsadzie zawody spotkają się z dużym zainteresowaniem. Przyjadą do nas goście z całej Polski - mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach Mariusz Zybaczyński.

A radny i kierownik działu organizacji imprez sportowych przy Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym Sławomir Tarnowski nie kryje: - Jestem pewien, że kibice nie zawiodą. Mamy u nas stałą grupę miłośników ciężarów, którzy na turniej przychodzą co roku. Liczymy, że pozostałych kibiców przyciągnie obsada oraz perspektywa obejrzenia tej dyscypliny w nietypowym wydaniu. Rywalizację wzbogaci oprawa muzyczna, planujemy też dodatkowe atrakcje.

- Bez wątpienia będzie to najbardziej widowiskowy turniej w jego dotychczasowych odsłonach. Takiej oprawy jeszcze Polkowice nie widziały, a dorobek oraz forma zaproszonych zawodników dają gwarancję znakomitych wyników - przekonuje Dyrektor Wydziału Komunikacji Gminy Polkowice Roman Tomczak.

I dodaje: - Ciężary mają w Polkowicach długoletnią tradycję. Zawodnicy Górnika od lat siedemdziesiątych zdobywali dla nas medale i przynosili chlubę miastu. Mnie najbardziej cieszy, kiedy sukcesu osiągają zawodnicy stąd, polkowiczanie. Dlatego zawsze z całą energią będę wspierał nasze rodzime, sportowe talenty.

Sponsorami zawodów są Gmina Polkowice Serce Zagłębia Miedziowego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach i Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Turniej odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 4 (ulica Hubala 3). Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.

Znamy nominowanych w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2019 roku -->

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce". Słaba walka Pudzianowskiego z Junem? "Kibice chcą od Mariusza siły i obaleń, a nie świetnej techniki"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×