Rajd Finlandii dla Otta Tanaka. Udany występ Mikołaja Marczyka

Ott Tanak zwyciężył Rajd Finlandii, powracając tym samym na najwyższy stopień podium WRC. Drugie miejsce zajął Kalle Rovanpera, który pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Udanie w klasie WRC2 zaprezentował się Mikołaj Marczyk.

Łukasz Kuczera
Ott Tanak Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ott Tanak
Słabe wyniki Hyundaia w sezonie 2022 sprawiły, że ostatnio spekulowano, iż koreańska marka może opuścić WRC. Udany występ Otta Tanaka w Rajdzie Finlandii jest najlepszą odpowiedzią na pojawiające się plotki. Estończyk zaliczył jeden z najlepszych występów w ostatnich miesiącach, dominując w stawce od samego początku imprezy.

Były mistrz świata WRC musiał utrzymywać wysokie tempo, bo za jego plecami szalał Kalle Rovanpera. Ostatecznie młody Fin na mecie był wolniejszy o 6,8 s. Kierowca Toyoty ma jednak swoje powody do zadowolenia. Znów zdobył pokaźną liczbę punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata i zrobił kolejny krok w kierunku tytułu mistrzowskiego.

O sporym szczęściu może mówić Esapekka Lappi, który ukończył Rajd Finlandii na trzecim miejscu, choć dachował na przedostatnim odcinku specjalnym. W efekcie Fin dojechał do mety z rozbitą przednią szybą, zniszczonym tylnym skrzydłem i chłodnicą.

W klasie WRC2 w ten weekend oglądaliśmy dwukrotnego mistrza Polski, Mikołaja Marczyka. Łodzianin w sezonie 2022 po raz pierwszy w karierze startuje w WRC i w Rajdzie Finlandii zbierał cenne doświadczenie. Kierowca Orlen Team zakończył rywalizację na siódmym miejscu w "generalce" WRC2, co jest dość satysfakcjonującym rezultatem.