Kajetanowicz na podium Rajdu Sardynii. Marczyk również w czołówce

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczył Kajetan Kajetanowicz. Kierowca Orlen Rally Team wygrał klasyfikację WRC2 Challenger, wywalczając jednocześnie trzeci stopień podium w WRC2. Piąte miejsce w tej kategorii zgarnął Mikołaj Marczyk.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak walczą o kolejne podium w klasyfikacji sezonowej rajdowych mistrzostw świata. Sardynia była dla nich dopiero drugim startem w roku, po marcowym Rajdzie Meksyku, w którym również wygrali w WRC2 Challenger i zajęli czwarte miejsce w WRC2.

W Rajdzie Sardynii załoga Orlen Rally Team zadebiutowała w nowej Skodzie Fabii RS Rally2, którą krok po kroku poznawała w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach. Szybka i przede wszystkim bezbłędna jazda pozwoliła na kolejny triumf w WRC2 Challenger, a także trzeci stopień podium w WRC2.

- Jesteśmy na mecie jakże trudnego Rajdu Sardynii, rozgrywanego w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Myślę, że jak na debiut w tym samochodzie, poszło bardzo dobrze - powiedział Kajetanowicz, zwracając uwagę na ciągłe opady deszczu podczas ostatnich dni na Sardynii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowite wideo w mediach Barcelony. Zobacz, co zrobił... siekierą

- Coraz lepiej się czułem za kierownicą, nawet w tych nieprzewidywalnych warunkach. Zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji Challenger, czyli wśród załóg niefabrycznych, i trzecie miejsce w całym WRC2 - w jednym z najliczniej obsadzonych rajdów w tym sezonie. Trzecie miejsce na około czterdzieści załóg to fantastyczny wynik. Dziękuję całemu zespołowi Orlen Rally Team, który włożył bardzo dużo wysiłku w to, żebyśmy mogli skoncentrować się i wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafimy. Niemniej, jest jeszcze sporo do zrobienia - dodał "Kajto".

Kajetanowicz objął prowadzenie w tabeli sezonowej WRC2 Challenger, zrównując się z Nikołajem Griazinem. O kolejne punkty powalczy podczas Rajdu Safari, który rozegrany zostanie już w dniach 21-25 czerwca. Kierowca Orlen Rally Team ma dobre wspomnienia z niezwykle trudnej, afrykańskiej rundy: wygrywał tu przed rokiem w WRC2, zajmując wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto też odnotować, że piąte miejsce w klasie WRC2 zajął kolejny z polskich kierowców - Mikołaj Marczyk.

W klasyfikacji ogólnej Rajdu Sardynii zwyciężył Thierry Neuville, który objął prowadzenie w sobotę, po tym jak wypadek miał Sebastien Ogier. Podium włoskiej rundy WRC uzupełnili Esapekka Lappi i Kalle Rovanpera.

Czytaj także:
- Zmiana przepisów powstrzyma Red Bulla? Dominacja Verstappena problemem
- Rośnie nam nowy Robert Kubica. Ogromny sukces Polaka

Czy jesteś zadowolony z wyniku Kajetana Kajetanowicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×