Rajdówki opanują Warszawę. Niebywałe obrazki na błoniach PGE Narodowego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ford Puma Rally1
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ford Puma Rally1
zdjęcie autora artykułu

ORLEN 80. Rajd Polski zbliża się wielkimi krokami, tymczasem na kilka dni przed rundą mistrzostw świata w naszym kraju przygotowano świetną imprezę w Warszawie. W niedzielę na błoniach PGE Narodowego dojdzie do WRC Rally Show.

Rajd Polski

W tym artykule dowiesz się o:

ORLEN 80. Rajd Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, a na stronie topgift.pl wciąż można nabyć bilety na imprezę z bazą w Mikołajkach. Runda mistrzostw świata WRC to jedyna okazja, aby zobaczyć zaciętą rywalizację samochodów klasy Rally1. Są to najszybsze rajdówki w historii, dysponujące silnikiem o mocy ok. 380 KM i dodatkową jednostką elektryczną 100 kW.

Namiastkę tego, co będzie można zobaczyć na Mazurach już za kilka dni, w niedzielę (23 czerwca) przeżyją mieszkańcy Warszawy. Na błoniach PGE Narodowego odbędzie się WRC Rally Show. Udział w imprezie potwierdził już Martins Sesks, który parę dni później wystartuje w ORLEN 80. Rajdzie Polski nowym Fordem Puma Rally1.

Łotysz, który przed rokiem zwyciężył w polskim klasyku, da popis jazdy Fordem Puma Rally1 na drodze asfaltowej wokół PGE Narodowego. - Jestem bardzo podekscytowany powrotem do rywalizacji w Polsce. Mam wspaniałe wspomnienia z tego kraju. Zwłaszcza, gdy przypominam sobie ubiegłoroczne zwycięstwo w Rajdzie Polski, gdy był on jeszcze rundą mistrzostw Europy. W tym sezonie sytuacja będzie zupełnie inna. To będzie mój debiut w samochodzie Rally1 - mówi Sesks.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Dosadna ocena Polaków. Mierzejewski wyróżnił jednego zawodnika

Na błoniach PGE Narodowego pojawi się też Krzysztof Hołowczyc. Olsztynianin jest prawdziwą legendą rajdów, trzykrotnie zwyciężał Rajd Polski i cieszy go fakt, że nasz klasyk powrócił do kalendarza WRC. - Jestem dumny, że możemy mieć polską flagę w kalendarzu mistrzostw świata. Nowe auta WRC trochę przypominają legendarną grupę B, oczywiście nieporównywalnie lepiej się prowadzą i możecie mi wierzyć, na żywo robią nieprawdopodobne wrażenie - mówi "Hołek".

Kibice zgromadzeni na WRC Rally Show w Warszawie powinni być przygotowani na szereg niespodzianek. Z bliska zobaczą, jak wygląda praca zespołu podczas serwisu i jak szybko można wymienić komponenty rajdówki. Hołowczyc i Sesks będą też do dyspozycji fanów, rozdając autografy i pozując do zdjęć.

Kolejną "perełką" dla fanów podczas WRC Rally Show będzie ikona motoryzacji - Audi Quattro S1, które przed laty dominowało w rajdowych mistrzostwach świata. Teraz pojazd służy Grzegorzowi Olchawskiemu w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W stolicy zobaczymy również Forda Escorta znanego z czasów Janusza Kuliga.

Wstęp na WRC Rally Show jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Widok rajdówek szalejących wokół PGE Narodowego może stanowić motywację do nabycia wejściówek na ORLEN 80. Rajd Polski, który ruszy już 27 czerwca i potrwa do 30 czerwca. W specjalnie uruchomionych punktach informacyjnych będzie można zasięgnąć wiedzy na temat polskiej rundy WRC, jak i nabyć gadżety z nią związane.

Czytaj także: - Pachnie skandalem w F1. Brudna gra Mercedesa. Hamilton o niczym nie wie? - Milioner-skandalista znów w F1. "Nie przejmuję się przeszłością"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty