Ronde Citta dei Mille: Robert Kubica tuż za podium

Polski kierowca startujący samochodem Peugeot 207 S2000 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Ronde Citta dei Mille.

W tym artykule dowiesz się o:

Na kolejnych dwóch odcinkach niedzielnego rajdu Ronde Citta dei Mille bardzo szybko pojechał Robert Kubica, który we Włoszech jeździł z nowym-starym pilotem, Jakubem Gerberem. Polska załoga ukończyła zmagania na czwartym miejscu, tracąc do zwycięzców trochę ponad minutę.

Na trzecim oesie Kubica dojechał do mety na trzeciej pozycji, przegrywając z najlepszymi włoskimi kierowcami, którzy jechali samochodami WRC. Polak oczywiście za swoimi plecami również pozostawił zawodników jadących lepszymi autami.

Podczas finałowego etapu polski kierowca przegrał ze zwycięzcą całego rajdu Alessandro Perico jedynie o 4,3 sekundy.

Robert Kubica z pewnością walczyłby o zwycięstwo we włoskim rajdzie, ale polska załoga miała pecha na pierwszym odcinku specjalnym. Jednak dla krakowianina nie był ważny ostateczny rezultat, lecz możliwość sprawdzenia pilota przed sezonem 2014.

Kierowcy łącznie do przejechania mieli 32 kilometry odcinków specjalnych.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!