Janner Rallye: Kubica stracił prowadzenie

Vaclav Pech został nowym liderem klasyfikacji generalnej Janner Rallye. Czech wygrał trzeci kolejny etap i wyprzedził polską załogę Robert Kubica - Maciej Szczepaniak.

Rafał Lichowicz

Robert Kubica ukończył trzynasty odcinek specjalny na piątej pozycji ze stratę 4,6 sekundy do zwycięzcy Vaclava Pecha. Krakowianin cierpiał na trasie z powodu problemów z hamulcami. - Założyliśmy nowe hamulce, które nie były odpowiednio przygotowane i miałem problemy na dohamowaniach. Było kilka momentów w których straciliśmy parę sekund - powiedział Kubica.

Porażka na trzecim kolejnym etapie poskutkowała utratą prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Nowy liderem został Vaclav Pech z minimalną przewagą 0,2 sekundy.

Przypomnijmy, że po wczorajszej awarii samochodu z rajdu wycofał się już czterokrotny mistrz polski, Kajetan Kajetanowicz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Na godzinę 10:40 zaplanowano pierwszy niedzielny serwis w Freistadt. Zawodnicy wrócą do rywalizacji o 11:38, gdy rozpocznie się druga pętla -Gutau-Unterweißenbach- Arena Königswiesen.