Rajd Sardynii: Kubica siódmy na drugim niedzielnym oesie

Załoga Kubica/Szczepaniak odnotowała siódmy czas na piętnastym odcinku specjalnym Rajdu Sardynii. Zwyciężył Fin Jari-Matti Latvala. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej obronił Sebastien Ogier.

Rafał Lichowicz
Po swoim przejeździe na 15 odcinku specjalnym Robert Kubica miał drugi czas, ledwie 0,7 sekundy gorszy od Thierrego Neuville’a. Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na 7. miejscu.

- Staramy się jechać spokojnie. Miałem pewne problemy z redukcją biegów na nawrotach i straciłem przez to trochę czasu. W ostatnim dniu skupiamy się jednak na nauce i dobrej zabawie - powiedział na mecie Kubica.

Odcinek specjalny wygrał Jari-Matti Latvala przed Madsem Ostbergiem (+1.4) i Sebastienem Ogierem (+8.0). Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Ogier. Robert Kubica jest 8.

W niedzielę na kierowców czekają jeszcze dwie próby Tergu-Osilo i Power Stage - Cala Flumini.