Rajd Polski: Awans Kubicy po pierwszej pętli

Robert Kubica ukończył szósty odcinek specjalny Rajdu Polski na 9. pozycji. Polski kierowca przesunął się również o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej. Odcinek Margionys wygrał Sebastien Ogier.

Rajd Polski
Rafał Lichowicz
Szósty odcinek specjalny Margionys, to druga litewska próba w 71. edycji Rajdu Polski. Pierwszy przejazd na 18 kilometrowym oesie okazał się niezwykle wymagający dla polskiej załogi Robert Kubica - Maciej Szczepaniak.

- Wszystko dobrze na tym odcinku. Litewskie oesy znacznie różnią się od polskich. Jest strasznie miękko i robią się duże koleiny. Im dalsza pozycja startowa, tym gorzej. Staramy się jechać bardzo bezpiecznie - powiedział na mecie Kubica.

Polak uzyskał dziewiąty czas na szóstym oesie. Wygrał Sebastien Ogier, który był szybszy o 1,6 sekundy od Andreasa Mikkelsena i 4,3 sekundy od Jariego-Mattiego Latvali. Francuz wrócił dzięki temu na pozycję lidera Rajdu Polski.

Kierowcy udadzą się teraz na 15 minutowy serwis w Druskienikach. Około godziny 14:40 rozpocznie się druga piątkowa pętla. Załogi samochodowe pokonają po raz drugi litewskie odcinki specjalne i wrócą do Polski. Dzień zakończy superoes na Arenie Mikołajki.