Rajd Wielkiej Brytanii: Latvala przyspieszył. Kubica wciąż wolno

Jari-Matti Latvala wygrał swój drugi odcinek specjalny i zmniejszył stratę do prowadzącego w rajdzie Sebastiena Ogiera. Robert Kubica był przedostatni wśród kierowców WRC na piątym oesie.

Rafał Lichowicz
Kierowcy Volkswagena dzielą między sobą odcinki specjalne podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Na piątym oesie zwyciężył Jari-Matti Latvala, który dojechał do mety z czasem lepszym o 5,7 sekundy od Sebastiena Ogiera.

W klasyfikacji generalnej obu kierowców dzielą niecałe 4 sekundy na korzyść aktualnego mistrza świata. Strata trzeciego Madsa Ostberga do prowadzącego Ogiera wynosi blisko 50 sekund.

Robert Kubica na piątym oesie zajął 11. miejsce i pokonał tylko Haydena Paddona z Hyundaia. Nowozelandczyk miał problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego, lecz stracił do polskiej załogi ledwie 1,1 sekundy.