Rajd Czech: Kajetan Kajetanowicz piąty na otwarcie

Polska załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran rozpoczęła od piątego czasu na superoesie rywalizację w Rajdzie Czech, siódmej rundzie cyklu rajdowych mistrzostw Europy ERC.

Rafał Lichowicz
Pierwszy odcinek specjalny czeskiej rundy mistrzostw Starego Kontynentu został rozegrany na ulicach Zlina. Zawodnicy mieli do pokonania trzy okrążenia specjalnie ułożonej trasy liczącej łącznie 9,5 kilometra.
Zwycięzcą inauguracyjnego odcinka specjalnego został ubiegłoroczny triumfator rajdu Vaclav Pech, który wyprzedził drugiego Jana Kopeckiego o 3,6 sekundy i trzeciego Tomasa Kostka o ponad 5 sekund.

Na czwartej pozycji uplasował się Irlandczyk Craig Breen, który był szybszy o dwie sekundy od Kajetana Kajetanowicza. Obaj zawodnicy toczą w tym roku zaciętą walkę o tytuł mistrza Europy. Przed Rajdem Czech liderem cyklu ERC jest Kajetanowicz z przewagą 5 punktów nad Breenem.

Tegoroczna edycja Rajdu Czech liczy sobie 230 kilometrów podzielonych na piętnaście odcinków specjalnych. Rywalizacja potrwa do niedzieli.