Filip Nivette najlepszy w Rajdzie Dolnośląskim. Grzyb i Brzeziński powalczą o tytuł

Filip Nivette i Kamil Heller utrzymali prowadzenie na drugim etapie Rajdu Dolnośląskiego i zostali zwycięzcami jubileuszowej 50. edycji imprezy. Przed ostatnią rundą mistrzostw Polski tylko dwóch kierowców ma szansę na tytuł.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

W drugim dniu Rajdu Dolnośląskiego Filip Nivette dopisał do swojego dorobku dwa kolejne oesowe zwycięstwa i pewnie utrzymał pozycję lidera, powiększając swoją przewagę nad kolejnym kierowcą na mecie do ponad 40 sekund.

Drugie miejsce zajął Jakub Brzeziński, który w sobotę był jednym z najszybszych kierowców na trasie. "Colin" wygrał tylko jeden odcinek, ale to był to punktowany dodatkowo Power Stage "Kłodzko", na którym punkty wywalczyli również drugi Nivette i trzeci Grzegorz Grzyb.

Lider mistrzowski Polski dojechał do mety na trzeciej pozycji. Przed ostatnią rundą przewaga Grzyba nad zajmującym drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Brzezińskim wynosi 20 punktów.

Ostatnia szósta runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski - Rajd Arłamów odbędzie się w dniach 3-5 listopada.